Jump to content

Długie światła i Koguty


[RT] Aro34

Recommended Posts

Widzę że głównym problemem ze światłami są spadki FPS'ow więc jaki jest morał? Grać na mniejszych ustawieniach graficznych i będzie dobrze. A co do samych świateł to na wózkach widlowych są światła (według realizmów) ponieważ że oznacza to ładunek który może być zagrozeniem np. Podczas hamowania awaryjnego a nie dla tego ze to gabaryt... Więc skoro wózki to nie gabaryt a ma światła ostrzegawcze (sama nazwa mówi OSTRZEGAWCZE) to dla czego nie można włączyć swiatel ostrzegawczych w czasie konwoju czy niewiem jak u was ale ja gram na maksymalnych ustawieniach graficznych to koguty się bardzo przydaja bo w nocy najpierw widzę koguty a potem tył ciezarowki więc moim zdaniem temat bez sensu. Zachowujac zasady realizmu właśnie po to są światła ostrzebawcze.. to moje zdanie więc bez hejtow...

 2j269ow.jpg

Link to comment
Share on other sites

Widzę że głównym problemem ze światłami są spadki FPS'ow więc jaki jest morał? Grać na mniejszych ustawieniach graficznych i będzie dobrze. A co do samych świateł to na wózkach widlowych są światła (według realizmów) ponieważ że oznacza to ładunek który może być zagrozeniem np. Podczas hamowania awaryjnego a nie dla tego ze to gabaryt... Więc skoro wózki to nie gabaryt a ma światła ostrzegawcze (sama nazwa mówi OSTRZEGAWCZE) to dla czego nie można włączyć swiatel ostrzegawczych w czasie konwoju czy niewiem jak u was ale ja gram na maksymalnych ustawieniach graficznych to koguty się bardzo przydaja bo w nocy najpierw widzę koguty a potem tył ciezarowki więc moim zdaniem temat bez sensu. Zachowujac zasady realizmu właśnie po to są światła ostrzebawcze.. to moje zdanie więc bez hejtow...

Przeczytałeś cały ten temat? Rozchodzi sie o osoby co bardzo nadużywają tych właśnie świateł ostrzegawczych ...jak sam napisałeś "Zachowujac zasady realizmu" To w życiu realnym włączasz swiatła ostrzegawcze tylko po to aby cie ktoś widział ^^?

Link to comment
Share on other sites

Bede się do tego przyczepiał bo popatrz sobie że Ci którzy nie wiaża Gabarytów w grze  a mają załączone koguty  np jak jadą  z wanną lub chłodnią no to sorry naucz się zasad jakie panują w grze albo w ogóle w to nie graj po za tym jeśli coś mi nie pasuje mówie o tym wprost i otwarcie

W grze nie ma gabarytów, równie dobrze mogą te światła usunąć z opcji tuningu i Twój argument jest inwalidą. A jeśli skreślasz kogoś z gry przez niestosowne używanie świateł które są tylko smaczkiem to masz problem.

MrCZM4t.png

Link to comment
Share on other sites

Prawda jest taka, że w każdym kraju przepisy mogą się różnić (i pewnie tak jest) co do stosowania sygnałów żółtych. Tak na szybko znalazłem w polskim kodeksie tylko lakoniczną informację w artykule 54, ale nie reguluje ona nic konkretnego np. o długości wystawania. Prawda jest taka, że jeśli coś nie wystaje po za samą naczepę to stosowanie żółtych sygnałów jest niezgodne z przepisami. A takich ładunków, które umożliwiałyby "legalną" jazdę z włączonymi "kogutami" jest tyle co kot napłakał. Liczę, że nadejdzie kiedyś taki dzień kiedy będzie można na multiplayerze przewieźć coś ekstra długiego jak na przykład łopata do elektrowni wiatrowej lub w drugą stronę, czyli idąc wszerz przewieźć np. dom (jak w hAmeryce :P)

  • Upvote 3

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

[...] Liczę, że nadejdzie kiedyś taki dzień kiedy będzie można na multiplayerze przewieźć coś ekstra długiego jak na przykład łopata do elektrowni wiatrowej lub w drugą stronę, czyli idąc wszerz przewieźć np. dom (jak w hAmeryce :P)

Obyśmy się doczekali takich ładunków :D

Wtedy już nie byłoby dyskusji czy aby napewno włączyć koguty :P

  • Upvote 2

76561198117924798.png

Link to comment
Share on other sites

Tłumacz wam jeszcze raz mi chodziło o ot że używanie kogotów przy ładunkach takich jak  wanna czy firanka lub chłodnia albo samochody osobowe  to mnie denerwuje nie wiem czemu sie tak inni zachowują ktoś tu napisał by dodać możliwość włączenia kogotów do gabarytów takich jak wózki widłowe kopacze itp a jeśłi komuś coś nie pasuje to niech nie gra  ja chce by ta gra miała smak a nie że idioci nie wiedza jak się zachować np w mieście czy na drodze  w nocy nie używam kogotów bo są mi nie potrzebne chyba że wiozę gabaryt  powtarzam GABARYT

Link to comment
Share on other sites

Wlasciwie nie rozumiem po co ta dyskusja. Ty oczekujesz czegos co albo jest nie wykonalne (Jak np powiedzenie idiotom ze zle robia) albo nie jest takie hop siup (Jak wlasnie te koguty).

Przy okazji jest tez inna sprawa. Wczoraj spedzilem w trasie ponad kilka godzin i wiekszosc ktorych mijalem by mnie pozdrowic uzywali kogutow (A ktos twierdzil ze klakson nie ma sensu, to juz wole ten klakson). Co na to powiecie?

I jeszcze co do tego co wooqash mowil, kiedys widzialem filmik z wjazdu nowej Pesy z Bydgoszczy do zajezdni w Czestochowie na lawecie. Procz tego ze naczepa byla dluga tramwaj nie wystawal poza obrys. Co na to Polskie prawo?

Link to comment
Share on other sites

Interpunkcja kuleje :)

 

Ale w samej treści coś jest. Moim zdaniem włączanie kogutów powinno być zablokowane przy niektórych ładunkach. Przy okazji niektórym przyoszczędziłoby to trochę FPS'ów. 

I tutaj popieram kolege wiele razy bylem oslepiany przez pomaranczowe disco a juz na stacjach hotelach itp gdzie zbieraja sie gracze to jest masakra poprostu ps : otworze nowy temat odnosnie nowych graczy na mp 

 

9078daf64360210f.jpg

Link to comment
Share on other sites

Witam

Jeśli chodzi o mnie i używanie "kogutów" oraz ładunków ponadgabarytowych, takie ładunki są, chociażby z DLC Scandynawia i High Power Cargo Pack.

Co do używania przeze mnie kogutów to włączam tylko gdy wiozę ładunki ponadgabarytowe ( Tractor RS , itp, nie pamiętam dokładnie nazw ) oraz podczas prowadzenia konwoju ( pow. 10 zestawów ) jadąc jako pilot.... ale wjeżdżając do miasta je wyłączam,

Koguty są formą ostrzegania innych kierowców przed utrudnieniami na drodze, więc wyłączenie ich całkowicie jest z mojego punktu widzenia niepotrzebne, co do świateł drogowych i dalekosiężnych no to chyba  wiadomo jak widzi się pojazd jadący z przeciwka wyłącza się je, chociaż nie wszyscy to robią..... 

Elot też się z tym spotkałem, chociaż większość kierowców których mijałem jako pozdrowienie używają klaksonów lub długich świateł,

 

Ostatnio zauważyłem ciekawą formę urealnienia gry na miejscach rozładunku, co mi się spodobało - czyli 1 zestaw cofa do rozładunku,a reszta czeka, moim zdaniem tak powinno być.....

 

 

 

Pozdrawiam i do zobaczenia na trasie :)

  • Upvote 1

11811551_858921757529344_383591557196837

Link to comment
Share on other sites

Trochę się wtrącę... co do samych przepisów ;).

Obstawiam, że dotyczy to polskich przepisów.

O wymiarach.

Przewozy ponadnormatywne to transporty, których wymiary całkowite (długość, szerokość, wysokość), ciężar oraz naciski osi przekraczają dopuszczalne wielkości parametrów określonych w przepisach o ruchu drogowym. Można przyjąć umowne założenie, że przewozy ponadnormatywne to takie, których gabaryty przekraczają długość 16,50 m, szerokość 2,50 m, wysokość 4,00 m oraz ciężar całkowity 42 t. Wymagają one uzyskania zezwoleń specjalnych, aby transport mógł się odbyć bezpiecznie i w majestacie prawa. Im dłuższa trasa przejazdu i im większe przekroczenia długości, szerokości i wysokości, tonażu i nacisków na osie, tym opłaty za zezwolenia są wyższe. Ładunki nienormatywne realizowane są na ogół bez większych utrudnień dla ruchu, ponieważ przejeżdżają przede wszystkim nocą przy ograniczonej ilości pojazdów na drodze.

źródło: wagaciezka.com

Co do samych kogutów

art. 54

1. Pojazd wykonujący na drodze prace porządkowe, remontowe lub modernizacyjne powinien wysyłać żółte sygnały błyskowe.

2. Kierujący pojazdem, o którym mowa w ust. 1, może, pod warunkiem zachowania szczególnej ostrożności, nie stosować się do przepisów o obowiązku jazdy na jezdni lub przy jej prawej krawędzi oraz o zatrzymaniu i postoju, z tym że:

1) na jezdni jednokierunkowej oraz poza obszarem zabudowanym, podczas oczyszczania drogi ze śniegu, dopuszcza się również jazdę przy lewej krawędzi jezdni,

2) jazdę po chodniku dopuszcza się tylko przy zachowaniu bezpieczeństwa pieszych.

2a. Kierujący pojazdem, o którym mowa w ust. 1, może korzystać z autostrady lub drogi ekspresowej nawet wtedy, gdy pojazd ten nie jest pojazdem samochodowym lub jego konstrukcja uniemożliwia rozwinięcie prędkości co najmniej 40 km/h.

3. Pojazd, który ze względu na konstrukcję, ładunek lub nietypowe zachowanie na drodze może zagrażać bezpieczeństwu w ruchu drogowym, powinien wysyłać żółte sygnały błyskowe.

4. Zabrania się, z zastrzeżeniem art. 31 ust. 1 pkt 5, używania żółtych sygnałów błyskowych do innych celów niż określone w ust. 1 i 3.

art. 31.

1. Kierujący może holować pojazd silnikowy tylko pod warunkiem, że:

...

5. pojazd holowany, z wyjątkiem motocykla, jest oznaczony z tyłu po lewej

stronie ostrzegawczym trójkątem odblaskowym, a w okresie niedostatecznej

widoczności ma ponadto włączone światła pozycyjne; zamiast oznaczenia

trójkątem odblaskowym pojazd holowany może wysyłać żółte sygnały błyskowe w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu;

źródło: forumprawne.org

if i'm online you can FOLLOW ME ON MAP! //

if you have 'something' to me then write PM in English or Polish!

i don't accept anyone on steam!
photo.jpg facebook_48x48.png Twitter_logo_blue_48.pngdb7f21ef324bf7c1b313e517461a0ba9.png
3522842343.png

Link to comment
Share on other sites

a ja nieraz mijałem "choinkę" i szczerze? jakoś mnie to nie ruszyło. Sam mam koguty na dachu ale ich nie odpalam. Czepiacie się juz byle gó.a. No sorry za takie określenie ale to prawda. Co ci kur. przeszkadza że ktoś ma lampki, koguta czy co innego włączonego jadąc z chłodnią? Nie zauważyłem by jakakolwiek koparka czy coś spadło z naczepy ( czy jak to fachowo się zwie), czyli zagrożenia nie ma. Odwracając sposób patrzenia można sądzić że w naczepie zamiast "nabiału" może być tnt xd. 
Spadki fps przy mijaniu innych graczy nie irytują spadek kilku fps przy mijaniu typa z kogutem już jest tragedią na skale mp. Troche powagi ludzie. Jak na razie cały czas wynajdujecie ŚMIESZNE rzeczy do zmiany

Link to comment
Share on other sites

@Damian_PL

Przeszkadza i to jeszcze jak. Nie raz się mijało kogoś z niepotrzebnie włączonymi kogutami i daje po oczach jak diabli. Ile to razy z kumplami lecieliśmy i mi kazali wyłączyć, bo po oczach waliło, choć jechałem z najazdówką z kogutem z tyłu

.

Odwracając sposób patrzenia można sądzić że w naczepie zamiast "nabiału" może być tnt xd.

Chyba za dużo minecrafta kolego ;)

76561198117924798.png

Link to comment
Share on other sites

@Damian_PL

Przeszkadza i to jeszcze jak. Nie raz się mijało kogoś z niepotrzebnie włączonymi kogutami i daje po oczach jak diabli. Ile to razy z kumplami lecieliśmy i mi kazali wyłączyć, bo po oczach waliło, choć jechałem z najazdówką z kogutem z tyłu

.

Chyba za dużo minecrafta kolego ;)

Też mi argument " Nie raz się mijało kogoś z niepotrzebnie włączonymi kogutami i daje po oczach jak diabli"

taki jak i mój  że mi to nie przeszkadza. Nie podoba się wyłącz w opcjach żebyś miał punktowe oświetlenie i po problemie. Masz taką opcje? masz. Więc nie pierdol że to przeszkadza bo pewnie nawet tego nie wyłączyłeś. Jeszcze dziś dla swojej wygody zacznę jeżdzić z kogutami i podczepie sobie więcej światełek dla ludzi twego pokroju. 

Link to comment
Share on other sites

...Jeszcze dziś dla swojej wygody zacznę jeżdzić z kogutami i podczepie sobie więcej światełek dla ludzi twego pokroju. 

 

No to teraz dziecko samo sie pograzylo ;).

 

Teraz widzicie z kim my mamy sie uzerac...(z takim dziecinnym zachowaniem)  ... zrobia wszystko zeby tylko uprzykrzyc gre.

Link to comment
Share on other sites

@Damian_PL

Przeszkadza i to jeszcze jak. Nie raz się mijało kogoś z niepotrzebnie włączonymi kogutami i daje po oczach jak diabli. Ile to razy z kumplami lecieliśmy i mi kazali wyłączyć, bo po oczach waliło, choć jechałem z najazdówką z kogutem z tyłu

.

Chyba za dużo minecrafta kolego ;)

Zależy jaki miałeś ładunek ;) Jak masz ładunek który nie wystaje ani poza naczepę (szerokość) ani poza owiewkę na dachu ciągnika (wysokość) to nie możesz odpalać kogutów ;) Jeżeli wieziesz koparki które wystają poza spoiler czy też na szerokość naczepy to musisz mieć koguty włączone. Tak samo w przypadku transportu teraz ciężarówek (DLC Scandinavia) koguty powinieneś mieć włączone gdyż wystają Ci ponad ciągnik :) No i w przypadku wożenia silnika do wiatraka wystaje na szerokość troche więc musisz mieć też koguty odpalone. Pamiętajmy jednak, że grają tutaj też no osoby które nie mają zielonego pojęcia o transporcie, przepisach i mają wiecznie wszystko włączone.

Link to comment
Share on other sites

Generalnie powiem tak...

Co do ograniczenia używania jestem jak najbardziej na TAK.

Nie lubię ograniczać sobie funkcji gry, przez co takie wymuszone wyłączanie działania kogutów poprzez 'Settings' nie wchodzi w grę.

Ale zaś z drugiej strony - SKORO GRAMY W SYMULATOR - ZACHOWAJMY CHOCIAŻ TROCHĘ ROZSĄDKU!

 

Nie powinno być czegoś takiego, że z naprzeciwka wjeżdża mi ciężarówka, która ma 30 światełek (LED, etc.), bo jest to w pewien sposób unormowane prawnie (wręcz zakazane), aby ciężarówka nie przyciągała wzroku.

Ale powiecie obrysówki ...

Obrysówki to zupełnie inna rzecz... jest to z kolei inna ustawa, która również jest normowana prawnie...

 

Co do kogutów, to już wcześniej się wypowiedziałem w świetle prawa...

Ale osobiście nadal podtrzymuje zdanie innych kolegów - to powinno być ograniczone...

 

Moi drodzy... nie będę tutaj zarzucać kolejnych przepisów, norm, etc.

Wszelkie informacje możecie znaleźć na internecie (blogi, fora, etc.)
 

 

// Proszę jednak o zaprzestanie bezsensownej dyskusji, która prowadzi do jednego ... wiadomo czym grozi :)

  • Upvote 2

if i'm online you can FOLLOW ME ON MAP! //

if you have 'something' to me then write PM in English or Polish!

i don't accept anyone on steam!
photo.jpg facebook_48x48.png Twitter_logo_blue_48.pngdb7f21ef324bf7c1b313e517461a0ba9.png
3522842343.png

Link to comment
Share on other sites

Też mi argument " Nie raz się mijało kogoś z niepotrzebnie włączonymi kogutami i daje po oczach jak diabli"

taki jak i mój że mi to nie przeszkadza. Nie podoba się wyłącz w opcjach żebyś miał punktowe oświetlenie i po problemie. Masz taką opcje? masz. Więc nie pierdol że to przeszkadza bo pewnie nawet tego nie wyłączyłeś. Jeszcze dziś dla swojej wygody zacznę jeżdzić z kogutami i podczepie sobie więcej światełek dla ludzi twego pokroju.

To, że mnie "wali po oczach" nie znaczy, że musisz na mnie naskakiwać. Ale po jaką cholere (za przeproszeniem) jeździć z włączonymi kogutami jadąc z zwykłym ładunkiem lub na pusto?

Wiem, o tym, że są opcje w multiplayerze i to dobrze ;)

*CIACH*

EDIT: To były moje ostatnie słowa w tym temacie, kolega @Wexu dobrze mówi ;)

 

 

 

// Nie chcę być złośliwy, dlatego zrobię to jeszcze raz ...

Tym razem bez punktów... ale następny taki tekst nie skończy się tak łagodnie // Wexu

76561198117924798.png

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.