Jump to content

Długie światła i Koguty


[RT] Aro34

Recommended Posts

Dość czesto zauwazyłem że praktycznie większość graczy używa długich ściwateł oraz kogutów przewożąć np wanny  lub chłodnie a nie wiedzia że Pojazd jadący z naprzeciwka może go to oślepić i spowodować np nie potrzebny wypadek lub kogoś niechcący przyblokować albo zepchnąc z drogi


koguty używa się do przewożenia gabarytów  takich jak Koparka  wózi wydłowe a nie wanny czy chłodnie skoro mamy mieć zachować realizm w tej grze to staramy się tak robić a nie używać bezsensownie długich świateł  i być oświetlonym jak choinka na swięta  lub kogotów


P.S Z góry przepraszam za pisownie i błędy


  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ja używam świateł długich- Proszę sobię porównać jasność na ustawieniach wysokich i na średnich ;). Po prostu nie widzę dalej, gdzie na wysokich ustawieniach graficznych nie mam takiej potrzeby.Co do kogutów to racja, ale ze światłami się nie zgodzę.  (Mówię oczywiście o światłach w nocy ;))

@EDIT

 No i jeszcze mruganie ;)

76561198217029804.png

Link to comment
Share on other sites

Jbc to w ustawieniach można wyłączyć poświatę kogutów (Jeśli mnie pamięć nie myli)

Może i można, ale takie napierdzielanie kogutami nie jest fajne ;) Ja bym to od razu wrzucał do sugestii, bo sie pod tym podpisuje :) Byle tylko pomysł został poważnie obmyślony, bo przykładowo piloci konwoi na kogutach latają ;) chyba że wprowadzą to dopiero od wejścia Skody :) Wtedy można w ciężarówkach to zablokować.

Podejrzewam, że MEGA dużo zabawy by mieli developerzy.

EDIT: Długie zostają, teraz przynajmniej widać, gdy ktoś Ci mruga w dzień ;)

76561198117924798.png

Link to comment
Share on other sites

Jbc to w ustawieniach można wyłączyć poświatę kogutów (Jeśli mnie pamięć nie myli)

Potwierdzam, można wyłączyć. 

 

Ostatnio spotykam ciężarówki co na grillu mają cały rządek kogutów włączonych. Większość nie przewożących ładunków gabarytowych jeździ z włączonymi kogutami, co do świateł długich w grze one nie oślepiają (przynajmniej mnie).

Link to comment
Share on other sites

Ostatnio spotykam ciężarówki co na grillu mają cały rządek kogutów włączonych. Większość nie przewożących ładunków gabarytowych jeździ z włączonymi kogutami, co do świateł długich w grze one nie oślepiają (przynajmniej mnie).

I to jest właśnie irytujące. Przewożenie ładunków, które nie są gabarytami przy włączonych kogutach jest irytujące.

Jeżeli chodzi o długie światła to jak dla mnie są oślepiające.

  • Upvote 1

IzoBqI6.jpg  

 

Link to comment
Share on other sites

I to jest właśnie irytujące. Przewożenie ładunków, które nie są gabarytami przy włączonych kogutach jest irytujące.

Jeżeli chodzi o długie światła to jak dla mnie są oślepiające.

Tak samo jak jazda bez ładunku na kogutach no ale nie każdy wie do czego  "koguty" służą. Światła dużo osób praktycznie zmienia na krótkie jak widzi że ktoś zmienił w sumie mi tam co do świateł to obojętnie 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Akurat światła długie i krótkie innego pojazdu nie wiele się różnią (Kiedyś chyba na starym forum strzeliłem sugestie by długie światła w innych ciężarówkach działały normalnie, ale wtedy posypały się odpowiedzi że trolle miały by kolejną broń, jest w tym trochę prawdy...). Moim zdaniem różnica żadna.

Link to comment
Share on other sites

Popieram inicjatywę w kwestii kogutów.

 

Jeśli chodzi o światła drogowe, to zawsze gdy ktoś się zbliża zmieniam na mijania, na drogach jednopasmowych. Czasami (lecz rzadko), kierowca z naprzeciwka robi tak samo. Fajne uczucie, mimo, że to gra. Pomijając wybitnych trolli, spora część społeczności stara się oddać jak największy realizm i to się ceni.

Link to comment
Share on other sites

Piszecie że włączać koguty czyli fachowo, światła ostrzegawcze przy ładunkach ponadgabarytowych. Nikt niestety nie zauważył że takowych na multiplayerze nie ma i chyba szybko nie będzie. Koparki, wózki widłowe czy nawet zbiorniki ciśnieniowe to nie ładunki ponadgabarytowe bo żaden ich wymiar nie jest przekroczony. Tak jak już kolega wspomniał, poświate świateł ostrzegawczych można wyłączyć i zostaną tylko pomarańczowe punkty na orurowaniu ciężarówki czy na tyle naczepy. Nie wiem dlaczego tak się tego czepiliście. Jeden argument który czytając temat szybko znalazłem to spadek FPS, ok to w takim razie ja chce uniemożliwienia tworzenia konwojów ponieważ jak ładuje mi się nagle paręnaście czy parędziesiąt ciężarówek z naczepami to mam spadek FPS'ów to 1 czy do 0. No właśnie, to tak samo głupie jak zablokowanie możliwości używania świateł ostrzegawczych. 

 

Co do świateł drogowych to osobiście ale i parę razy już widziałem że inni też wyłączają je gdy ktoś jedzie z naprzeciwka. Nawet gdy ich nie wyłącza to mi to nie przeszkadza.

 

Pozdrawiam! :)

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

To powiedz mi kolego dlaczego te ładunki które wymieniłeś  począwszy od koparki a skończywszy na wózkach widłowych mają  kogut na podjeździe  mi chodziło o to że używanie koguta na ładunki typu  wanna czy firanka lub chłodnia jest denerwujące bo większości użytkowników  wygląda jak choinka  a to jest naprawde denerwujące

Link to comment
Share on other sites

To powiedz mi kolego dlaczego te ładunki które wymieniłeś  począwszy od koparki a skończywszy na wózkach widłowych mają  kogut na podjeździe  mi chodziło o to że używanie koguta na ładunki typu  wanna czy firanka lub chłodnia jest denerwujące bo większości użytkowników  wygląda jak choinka  a to jest naprawde denerwujące

 

 

 

817479155_1_732x488_naczepa-niskopodwozi

 

Jak dla mnie to jest zwykła, wymiarowa naczepa z najazdami i ma światła ostrzegawcze. 

 

3.jpg

 

A to jest też zwykła, wymiarowa naczepa z najazdami ale nie ma świateł ostrzegawczych. Więc Twoja dedukcja że skoro ma światło ostrzegawcze to jest ponadgabaryt jest błędne. 

 

Podsumowując, są światła w grze? Każdy możne je montować? To każdy może ich używać jak chce i kiedy chce ! Co więcej, nic Ci do tego. :)

 

Pozdrawiam ! :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

817479155_1_732x488_naczepa-niskopodwozi

 

Jak dla mnie to jest zwykła, wymiarowa naczepa z najazdami i ma światła ostrzegawcze. 

 

3.jpg

 

A to jest też zwykła, wymiarowa naczepa z najazdami ale nie ma świateł ostrzegawczych. Więc Twoja dedukcja że skoro ma światło ostrzegawcze to jest ponadgabaryt jest błędne. 

 

Podsumowując, są światła w grze? Każdy możne je montować? To każdy może ich używać jak chce i kiedy chce ! Co więcej, nic Ci do tego. :)

 

Pozdrawiam ! :)

No wiesz to jest niby symulator sporo osób  zachowuje się tak jak powinna . Jak nic mu do tego? człowieku wolna dyskusja wolny kraj i multiplayer więc swoje wnioski jak najbardziej trzeba wypowiadać. osobiście też jadę na światłach ostrzegawczych ale tylko jak jadę z ładunkiem typu Yacht i ku zdziwieniu często się spotykam z osobami które doganiam i chce ich wyprzedzić to na ogół jakoś mi to usprawniają typu zjeżdżają bardziej na prawą stronę aby bezpiecznie wyprzedzić{są różne przypadki } no ale nie nadużywam bezczelnie stojąc na serwisie lub jadąc bez naczepy... tak wiem jest opcja aby wyłączyć. skoro każdy wymaga aby ktoś jechał bezpiecznie nie zajeżdżał drogi to każdy mógł by sie też stosować do PRD.Pozdrawiam 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.