Jump to content
Experiencing kernel error or random crashes on TruckersMP Island? ×

Długie światła i Koguty


[RT] Aro34

Recommended Posts

Nie rozumiem panowie przecież przez to że ktoś tu napisze w jakiej sytuacji używa się kogutow to nie znaczy że jakiś pan "x" czy "y" nagle zacznie tylko w tych sytuacjach ich używać.

A mi to osobiście jakoś super nie przeszkadza jeśli z 40-paru fps-ów stracę te 2 lub 3 fpsy to końca świata nie będzie :)

 478f0e_f32e454088154e4183bcc86299f7e92a.

Link to comment
Share on other sites

Ale nie podoba sie przepisom i uzytkownikom ktorych nie stac na super sprzet gdzie na najwyzszych mam 50-60 fps w rotterdamie i ep.

Badzmy ludzmi myslmy tez o innych.

 Do bogatych bananów to nigdy nie dotrze.

Bo ta osoba nie odczuje tego, że komuś może to zamulić i to nieźle... wczytanie tych 18237182781 światełek potrafi tak zlagować grę i zrobić drop na skalę +/-15fps... a to już duża wartość :>

Co do Rotterdamu - fajnie by było mieć 10 > :D

 

Głównie chodzi o to, żebyśmy pamiętali, że gramy jednak wszyscy w SYMULATOR.

+1

if i'm online you can FOLLOW ME ON MAP! //

if you have 'something' to me then write PM in English or Polish!

i don't accept anyone on steam!
photo.jpg facebook_48x48.png Twitter_logo_blue_48.pngdb7f21ef324bf7c1b313e517461a0ba9.png
3522842343.png

Link to comment
Share on other sites

Głównie chodzi o to, żebyśmy pamiętali, że gramy jednak wszyscy w SYMULATOR.

Do tego należy też pamiętać o graczach ze słabszymi komputerami, którzy tak jak ludzie, którzy mają bogatych rodziców i sprzęt za parę tysięcy też chcą czerpać przyjemność z rozgrywki.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Do tego należy też pamiętać o graczach ze słabszymi komputerami, którzy tak jak ludzie, którzy mają bogatych rodziców i sprzęt za parę tysięcy też chcą czerpać przyjemność z rozgrywki.

Kolego nie rzucajmy kwotami bo sprzęt który malowiele pociągnie tego Mp na średnich detalach, skalowaniu 100% I średniej rozdzialce złożysz już za ok 1000zl jak dobrze dobierzesz części :) no chyba że ktoś musi mieć ultra ustawienia skalowanie 400% I HD rozdzialke to wtedy niech płaci za luksusy..... Jednak rozumiem o co ci chodzi ja na swojego pc-eta sam sobie zarobiłem więc cieszę się z tego co mam :)

 478f0e_f32e454088154e4183bcc86299f7e92a.

Link to comment
Share on other sites

Do tego należy też pamiętać o graczach ze słabszymi komputerami, którzy tak jak ludzie, którzy mają bogatych rodziców i sprzęt za parę tysięcy też chcą czerpać przyjemność z rozgrywki.

 

Dokładnie tak. Zresztą naczelnym problemem naszego multiplayera powinna być zawsze wydajność. Ah, cóż by to była za gra z niemal idealną synchronizacją. W przypadku natłoku kolorowych światełek w skupiskach (miasta) jasne jest, że czas doczytywania takich elementów jest różny u graczy. Pojawiają się mikro-przycinki, FPS leci na łeb i tak naprawdę, więcej w tym wszystkim szkody jak pożytku. I w pierwszym rzucie to uderza w tą konkretną osobę która gra na gorszym sprzęcie, ale pośrednio działa też na wszystkich wokół (przeskoki ciężarówki ; niski fps -> większe prawdopodobieństwo wypadku etc.). Paradoksalnie, nawet ten grając na 500FPS i 20ms może przypadkowo oberwać, bo komuś innemu wydajność klęknie. I niestety, nie ma w tym niczyjej winy. Musimy być świadomi też ograniczeń silnika i starać się jakoś samemu zoptymalizować grę na serwerze. Akurat idąc naprawdę w stronę symulacji, sporo aspektów rozwiąże się samo po drodze.

Link to comment
Share on other sites

Kolego nie rzucajmy kwotami bo sprzęt który malowiele pociągnie tego Mp na średnich detalach, skalowaniu 100% I średniej rozdzialce złożysz już za ok 1000zl jak dobrze dobierzesz części :) no chyba że ktoś musi mieć ultra ustawienia skalowanie 400% I HD rozdzialke to wtedy niech płaci za luksusy..... Jednak rozumiem o co ci chodzi ja na swojego pc-eta sam sobie zarobiłem więc cieszę się z tego co mam :)

Pomyśl o osobach które za ok tyle muszą żyć miesięcznie.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

w 100% się z tym zgodzę za 3 patyki miałbyś już naprawdę niezłego pc-eta

Był świetny na początku, ale później podzespoły z AMD zaczęły odmawiać 100% posłuszeństwa i zaczął się zawieszać, a ma ledwo 2-3 lata :P Recovery,formaty i nic :D Informatyk miał go w rękach ale i tak nic nie zdziałał :P

EDIT: Dobra, bo tu się lekki offtop zrobił :D

  • Like 1

76561198117924798.png

Link to comment
Share on other sites

Kolego nie rzucajmy kwotami bo sprzęt który malowiele pociągnie tego Mp na średnich detalach, skalowaniu 100% I średniej rozdzialce złożysz już za ok 1000zl jak dobrze dobierzesz części :) no chyba że ktoś musi mieć ultra ustawienia skalowanie 400% I HD rozdzialke to wtedy niech płaci za luksusy..... Jednak rozumiem o co ci chodzi ja na swojego pc-eta sam sobie zarobiłem więc cieszę się z tego co mam :)

Nie każdego stać na sprzęt nawet za te 1000zł. Jedni zarabiają i wydają na lepsze PCty, ja odłożyłem sobie parę tysięcy i kupiłem samochód, każdy kieszonkowe/zarobione pieniądze przeznaczy na coś o czym marzył, co mu się bardziej przyda. Mój PC ma już trochę lat, jednak na wyższych detalach śmiga ETS, ale ma problemyw większych skupiskach. Nie myślmy, że każdy ma PCta, który na średnich spokojnie uciągnie - nie każdy może sobie pozwolić na chociażby taki sprzęt.

Link to comment
Share on other sites

jak widze kogos z kogutami i nie gabarytowym ladunkiem to wiem zeby na niego uwazac tak jak w prawdziwym zyciu jak widzisz kogos kto sie np. kreci po pasach albo go znosi co chwile to staje sie bardziej czujny i przygotowany na to ze ta osoba wywinie cos glupiego...

taka odznaka "wariata"... powiedzial ten co leci wszedzie na limiterze :D

Link to comment
Share on other sites

Jakoś niektórzy gracze myślą, że jak włączą sobie koguty to szpan i szacunek. W sumie mało kto jeździ z wyłączonymi (wnioskuję z moich obserwacji) - nawet duża część osób bez ładunków jeździ na kogutach... :)

Moim zdaniem jest to zły nawyk graczy MP (może wynikający z braku wiedzy o tym, kiedy należy włączać koguty), ale nie jest on podstawą do oceniania, czy dany gracz to "wariat" i trzeba na niego uważać.

return 0;

 

Author of the JobSync project.

Link to comment
Share on other sites

Witam. A ja jeżdżę tak jak to powinno wyglądać w realu. Znaczy jak wygląda w realu. Jadę na długich ktoś z naprzeciwka jedzie zmieniam na mijania. Choć jak widzę mało kto tak robi ciężko większości klawisz kliknąć. Z kogutami mam wł przy gabarycikach tylko i wyłącznie i chyba że coś się dzieje stoje gdzieś na zakręcie to czasami odpalam dla info że coś się dzieje uważaj. Dla szybszego zauważenia

Link to comment
Share on other sites

Zapewne nikt nie odbiera tego jako ostrzeżenie a jako myśl, że następna lodówka z choinką jedzie, sam bym nie wpadł na to, ale można to zrobić awaryjnymi, większość (raczej wszyscy co jeżdzą po drogach) znają sygnalizowanie problemów na drodze światłami awaryjnymi.

Link to comment
Share on other sites

Zapewne nikt nie odbiera tego jako ostrzeżenie a jako myśl, że następna lodówka z choinką jedzie, sam bym nie wpadł na to, ale można to zrobić awaryjnymi, większość (raczej wszyscy co jeżdzą po drogach) znają sygnalizowanie problemów na drodze światłami awaryjnymi.

Chodziło mi bardziej o noc. Awaryjki mniej widoczne są gdzieś na zakręcie. A w dzień to masz rację tylko awaryjki

Link to comment
Share on other sites

Ja w swoim trucku wogóle nie mam kogutów, zbędny bajer i przy dostępnych ładunkach bez sensu. Co do długich póki nie wprowadzą czegoś takiego jak nagłe pojaśnienie ekranu to zapomnijcie że ktoś bedzie je przygaszał, a rzecz jak najbardziej do zrobienia, tak jak przy zmeczeniu ekran się ściemnia tak tu poprostu robiłby się biały.

  • Upvote 1

ht0c2Bx.jpg

Link to comment
Share on other sites

System świateł swoje, a realia swoje. Niby zmiany na lepsze od wersji 1.17, ale tak jak JohnnyCagePL wspomina jazda na długich w nocy w chwili obecnej nie daje takiego efektu jak w życiu realnym. Patrząc z drugiej strony w realnym świecie za dnia nie widać na drodze poświaty świateł czy to drogowych, mijania, czy nawet postojówek, natomiast w grze to widać, co jest kompletnym absurdem. Niestety to jest tylko gra, która ma mniej lub więcej niedociągnięć i nieścisłości. Według mnie na tą chwilę nie ma co spodziewać się jakiegokolwiek ściemniania (a raczej rozjaśniania) ekranu, gdyż w tej fazie wersji są inne, ważniejsze priorytety niżeli dążenie do urealniania gry. Jak to deweloperzy określili, wersja alpha ma na celu poprawę synchronizacji i tym należało by się zająć by przejść do kolejnego etapu, czyli bety.
 

#1000  B)

  • Upvote 2

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.