Jump to content

Zastrzeżenia co do Multiplayera by Malanoś


Malanoś

Recommended Posts

Witam.

Mój post pewnie rozejdzie się większym lub mniejszym echem, ale nie dbam o to.

Ja jako moja osoba oraz zapewne wiele osób które przeczytają ten post się ze mną zgodzi, więc bez długiego wstępu zaczynam. I mówiąc "zastrzeżenie" nie mam na myśli części typowo teoretycznej.

 

Pierwsze zastrzeżenie jakie mam odnosi się do pracy adminów. Od dłuższego czasu zauważam tendencje szkodzącą społeczeństwu graczy. Coraz częściej spotykam się z sytuacjami wyglądającymi mniej więcej tak: Wyjeżdzam w spokojną trasę, jadę 70-80kmh po drogach Skandynawii. W pewnym momencie pojawia się typowy Troll. Wyprzedza i zajeżdza drogę jadąc 110kmh(może i więcej jak jest z górki). Co robię? Oczywiście jak regulamin multiplayera nakazuje- reporcik. Jadę za delikwentem 5minut... 10... i nic. Postanawiam się mu odwdzięczyć bo cały czas robi alt+tab. Zajeżdzam mu drogę i nagle W CZARODZIEJSKI SPOSÓB pojawia się Vel Admin mówiący mi, że robię źle. Zazwyczaj kończy się na taktycznym kicku lub banie(zazwyczaj tym drugim,bo przecież admini są nieugięci i przestrzegający swoich paragrafików zapisanych na wydrukowanej kartce papieru). Nie rozumiem takich rzeczy. Jeździ masa trollów. MASA. I coraz częściej spotykam się z zjawiskiem gdzie nawet człowiek dostaje kicka pomimo że NIC(powtarzam NIC) nie zrobił. A troll jedzie dalej. To sens adminów na serwerze polega na karaniu niewinnych czy typowych trolli? Nie wspominam już o sytuacji którą zastałem dzisiaj gdzie człowiek zepchnął mnie i moich ludzi do rowu po czym 2 moich pracowników dostało bana na 3 dni a nawet jeden na bana permamentnego (a defakto robił to samo co dwoje pozostałych, stał na trawie)! Dlaczego spytacie? No bo go blokujemy. Jak można blokować człowieka który zepchnął wyprzedzających przepisowo ludzi i w dodatku leżącego na boku? Paranoja.

 

Drugie zastrzeżenie. Jak się dostanie niesłusznie bana co trzeba zrobić? Udać się do działu "Ban Appeal". Dobre Ci sobie. Składałem w ów miejscu DWA appeale. Żaden nie został nawet przeczytany przez 4 dni(bo na tyle były te bany). 

 

Wyjaśnijcie mi jedną rzecz. Najpierw dostaje się bana w sumie za pierdołę i chęć dalszej jazdy bez ów delikwenta, a następnie nie można się od tego odwołać. Jaki w tym sens?

 

Trzecia sprawa. Może się mylę, jeśli tak to mnie sprostujcie.

Od pewnego czasu zauważam zjawisko tworzenia się jak to nazywam "Elity Multiplayera". Jest to grupa osób(firm) które dostają specjalne przywileje. Nie tylko odnoszące się do tego co napisałem wyżej.

Co to powoduje? Odpowiedź jest prosta. Podział na mieszczan i szlachtę. Dobrze rozumiem, że część firm i osób zasłużyła sobie na lepsze traktowanie,no ale bez przesady.

 

To by było na tyle. Zachęcam do wyrażenia opinii na temat mojego wywodu.  ;)

 

PS: Dorzucam ankietę. http://strawpoll.me/4358579

  • Upvote 11

1988290_ets2_00854.png

Link to comment
Share on other sites

Nic nowego - 1.Admin ma zawsze racje 2. Jak sie niezgadzasz patrz pkt 1. Masz takich adminow ze zadnego nalozonego bana nieskasowali a ile bylo raportow ze mimo dowodu nic nieppodjeto lub bez nalezetyj oceny sytuacji kogos zbanowano - rece opadaja -.- A nawet jak komus skasuja to wpis zostaje co jest niesprawiedliwy i falszuje statystyki. To tak choby komus ubniewinionemu i tak wpisac w register ze o to byl sadzony/podejrzany w sposob chocby byl winny.

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

 

 

Pierwsze zastrzeżenie jakie mam odnosi się do pracy adminów. Od dłuższego czasu zauważam tendencje szkodzącą społeczeństwu graczy. Coraz częściej spotykam się z sytuacjami wyglądającymi mniej więcej tak: Wyjeżdzam w spokojną trasę, jadę 70-80kmh po drogach Skandynawii. W pewnym momencie pojawia się typowy Troll. Wyprzedza i zajeżdza drogę jadąc 110kmh(może i więcej jak jest z górki). Co robię? Oczywiście jak regulamin multiplayera nakazuje- reporcik. Jadę za delikwentem 5minut... 10... i nic. Postanawiam się mu odwdzięczyć bo cały czas robi alt+tab. Zajeżdzam mu drogę i nagle W CZARODZIEJSKI SPOSÓB pojawia się Vel Admin mówiący mi, że robię źle. Zazwyczaj kończy się na taktycznym kicku lub banie(zazwyczaj tym drugim,bo przecież admini są nieugięci i przestrzegający swoich paragrafików zapisanych na wydrukowanej kartce papieru). Nie rozumiem takich rzeczy. Jeździ masa trollów. MASA. I coraz częściej spotykam się z zjawiskiem gdzie nawet człowiek dostaje kicka pomimo że NIC(powtarzam NIC) nie zrobił. A troll jedzie dalej. To sens adminów na serwerze polega na karaniu niewinnych czy typowych trolli? Nie wspominam już o sytuacji którą zastałem dzisiaj gdzie człowiek zepchnął mnie i moich ludzi do rowu po czym 2 moich pracowników dostało bana na 3 dni a nawet jeden na bana permamentnego (a defakto robił to samo co dwoje pozostałych, stał na trawie)! Dlaczego spytacie? No bo go blokujemy. Jak można blokować człowieka który zepchnął wyprzedzających przepisowo ludzi i w dodatku leżącego na boku? Paranoja.

 

Właśnie dlatego zamiast bawić się w reportowanie podczas gry wolę nagrać danego delikwenta aby mieć wszystko czarno na białym. Oczywiście pomijając tą drugą część, czyli oddawanie za trollowanie, bo prędzej czy później się to zemści. To, że on robi coś wbrew regulaminowi nie oznacza, że ja też muszę albo mogę. On dostanie karę jeśli go nagram, ale jeśli ja też popełniam błąd to muszę się liczyć z karą dla siebie.

 

 

 

 

Drugie zastrzeżenie. Jak się dostanie niesłusznie bana co trzeba zrobić? Udać się do działu "Ban Appeal". Dobre Ci sobie. Składałem w ów miejscu DWA appeale. Żaden nie został nawet przeczytany przez 4 dni(bo na tyle były te bany). 

 

Z tym się muszę zgodzić. Dotyczy to zwłaszcza krótkich banów, które zaraz po przeterminowaniu lecą w siną dal. Czasami otrzymanie bana nie jest oczywiste, gdyż lakoniczny komentarz nie jest wystarczająco opisowy. Po przeterminowaniu się bana nikt się już nie cacka. Boli mnie też fakt, że nie można usunąć bana z listy nawet jeśli został nadany przypadkowo lub niesłusznie. Takie za przeproszeniem "nasranie" w papiery może powodować w przyszłości problemy, chociaż jeżeli ktoś ma to w tyle i ma już 4 bany na krzyż to w sumie różnicy nie robi.

 

 

 

Od pewnego czasu zauważam zjawisko tworzenia się jak to nazywam "Elity Multiplayera". Jest to grupa osób(firm) które dostają specjalne przywileje. Nie tylko odnoszące się do tego co napisałem wyżej.

Co to powoduje? Odpowiedź jest prosta. Podział na mieszczan i szlachtę. Dobrze rozumiem, że część firm i osób zasłużyła sobie na lepsze traktowanie,no ale bez przesady.

Niezaprzeczalnie, coś w tym jest, chociaż póki co nie jest to nad wyraz widoczne.

  • Upvote 1

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

Właśnie dlatego zamiast bawić się w reportowanie podczas gry wolę nagrać danego delikwenta aby mieć wszystko czarno na białym. Oczywiście pomijając tą drugą część, czyli oddawanie za trollowanie, bo prędzej czy później się to zemści. To, że on robi coś wbrew regulaminowi nie oznacza, że ja też muszę albo mogę. On dostanie karę jeśli go nagram, ale jeśli ja też popełniam błąd to muszę się liczyć z karą dla siebie.

 

 

 

Z tym się muszę zgodzić. Dotyczy to zwłaszcza krótkich banów, które zaraz po przeterminowaniu lecą w siną dal. Czasami otrzymanie bana nie jest oczywiste, gdyż lakoniczny komentarz nie jest wystarczająco opisowy. Po przeterminowaniu się bana nikt się już nie cacka. Boli mnie też fakt, że nie można usunąć bana z listy nawet jeśli został nadany przypadkowo lub niesłusznie. Takie za przeproszeniem "nasranie" w papiery może powodować w przyszłości problemy, chociaż jeżeli ktoś ma to w tyle i ma już 4 bany na krzyż to w sumie różnicy nie robi.

 

 

Niezaprzeczalnie, coś w tym jest, chociaż póki co nie jest to nad wyraz widoczne.

 

Odniosłem się do pierwszego przykładu z oddawaniem, bo każdy ma to na sumieniu.

  • Upvote 1

1988290_ets2_00854.png

Link to comment
Share on other sites

Niestety, ale administracja nie robi NIC, aby zachęcić do wspólnego, przyjemnego grania :/ 
Po 1 ADMIN MA ZAWSZE RACJE
Po 2 ADMIN MA ZAWSZE RACJE

Po 3 ADMIN MA ZAWSZE RACJE.........

"Adminów" jeżeli można ich nazwać adminami.... jest ich bardzo dużo na serwerze, aczkolwiek żaden nie odpowiada na raporty, czy też różnego typu skargi. Tyle razy, co się zgłasza typowych trolli i żeby ŻADEN!!! nie przybył na miejsce zgłoszenia? To w takim razie po co oni są? Przykro mi to stwierdzić, ale nie ma porządku w administracji. Faktycznie sporo jest takich sytuacji, że ktoś Cię cały czas trolluje, Ty zgłaszasz reporta, ale nic to nie skutkuje i próbujesz w końcu pokazać, że Ty też tak potrafisz i AKURAT wtedy zjawia się szanowny admn, który być może zaspał kiedy to naprawdę była potrzebna pomoc. Prawda jest taka, że nic nie robią w zarządzie... W niektórych sytuacjach przydałyby się chociaż jakiekolwiek pouczenia, ale niestety nie ma rozmowy z "bardzo przyjemnymi adminami".

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Od dłuższego czasu można zauważyć tendencję to banowania niewinnych graczy. Jest to głównie spowodowane małą ilością administracji przez co nie mają czasu sprawdzić czy banują odpowiednią osobę. Już niejednokrotnie spotkałem się z sytuacją gdzie osoba bez naczepy jedzie sobie spokojnie dostanie reporta, bo taki ktoś miał kaprys i biedak dostaje bana. Niestety ale wielu pakuję się do jednego worka i potem spotykamy się z sytuacjami typu:

 

Jedzie bez naczepy = Na 100% będzie utrudniał życie innym kierowcom. Nie ważne że akurat jedzie po towar do innego miasta, jak dostanie reporta to prawdopodobnie dostanie też bana lub kicka.

 

Jest wiele osób które jeżdżą "pod prąd" i niszczą innym rozgrywkę, a chwile po incydencie wracają na dobry pas ruchu i nagle KA BOOM, osobą reportująca dostaje kicka za fałszywy report. Gdzie sprawiedliwość na tym serwerze. Jeszcze rozumiem żeby to była jednokrotna sytuacja, ale to dzieje się notorycznie. Niestety ale bez dobrego reggae nie da się już grać w tę grę, jest za dużo trolli a za mało ogarniętych adminów.

 

Słowem zakończenia, mam nadzieję że w administracji jest ktoś ogarnięty kto zrobi tam porządek. Heh pewnie nie ma na co liczyć bo swoich się nie rusza... Ale może w końcu zauważycie że nie jest to problem jednej czy dwóch osób, problem jest z wieloma graczami, dziennie jest tam 2300osób i zapewne pokaźna suma z tych osób to fail bany.

  • Upvote 5
Link to comment
Share on other sites

Muszę się przyłączyć do kolegów... ile to razy wysyłałem reporty na graczy, no i co? NIC. Na czacie było czerwono, ale oczywiście mój report JAKIMŚ DZIWNYM TRAFEM został ominięty. Kiedyś jadąc w 6-7 złożyliśmy reporty na jednego z trolli i oczywiście powtórka z rozrywki, administracja nawet palcem nie machnęła. A to że są lepsi i gorsi to już od dawna wiadomo ;)

76561198117924798.png

Link to comment
Share on other sites

 

 

Właśnie dlatego zamiast bawić się w reportowanie podczas gry wolę nagrać danego delikwenta aby mieć wszystko czarno na białym. Oczywiście pomijając tą drugą część, czyli oddawanie za trollowanie, bo prędzej czy później się to zemści. To, że on robi coś wbrew regulaminowi nie oznacza, że ja też muszę albo mogę. On dostanie karę jeśli go nagram, ale jeśli ja też popełniam błąd to muszę się liczyć z karą dla siebie.

Dokładnie, wystarczy byle jaki program do nagrywania żeby tylko był bo inaczej możesz mieć przesrane. Faktycznie z moich paru skarg 2 zostały rozpatrzone pozytywnie.

 

 

Dlatego grać na multi coraz bardziej mi się odechciewa.

Według mnie nie jest to powód do "oblewania" mp.  Jakiś wideorejestrator i po bólu. 

76561198217029804.png

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem zawsze będzie z raportowaniem problem.

- Admini to też ludzie którzy popełniają błędy (Nawet jak popełniają ich aż natto)

- Trolle zawsze znajdą sposób na robienie tego co tak bardzo kochają bez konsekwencji, tego też się nie uniknie

- Gracze którzy muszą to znosić, tego też się łatwo nie pozbędzie.

 

Chociaż to wszystko kołem się toczy... Gramy po to by reportować trolli dla adminów, trolle grają by nam uprzykrzać życie, a admini starają się wykonywać swoją pracę, która jak widać łatwa nie jest.

 

Może kiedyś znajdzie się na to złoty środek (Chociaż ja uważam że każdego gracza gdzie wina jest ewidentna to dawać bana na miesiące, bo co taki smarkacz przez dzień zrozumie).

Link to comment
Share on other sites

@elot360PL

Może i nie dają rady wyłapać wszystkich, ale to nie znaczy, że mają sobie nawalać wszystkich po kolei nie mając 100% pewności, że to na pewno wina tego gracza, na którego padły podejrzenia. Gdyby ekipa Game Adminów została powiększona o te kilka osób to z pewnością liczba tych prawdziwych noobów spadłaby chodź trochę.

@WooQash

Ja ooglądałem, niekiedy na twitchu streamują

76561198117924798.png

Link to comment
Share on other sites

Panowie, jeżeli macie zastrzeżenia co do pracy administratorów to pragnę was poinformować, że robią live ze swojej pracy :) możecie coś takiego sobie obejrzeć i zobaczyć, że wcale nic nie olewają.

NIe chodzi o olewanie a jakość wykonywania pracy.

Panowie, jeżeli macie zastrzeżenia co do pracy administratorów to pragnę was poinformować, że robią live ze swojej pracy :) możecie coś takiego sobie obejrzeć i zobaczyć, że wcale nic nie olewają.

NIe chodzi o olewanie a jakość wykonywania pracy.

  • Upvote 1

1988290_ets2_00854.png

Link to comment
Share on other sites

Niestety, ale administratorzy nie maja szklanej kuli zeby zobaczyc co sie wydarzylo przed chwila i, i za kazdym razem to samo musze tlumaczyc i prosic o nagrywanie.

 

Administratorzy nie moga byc wszedzie i zawsze, reportow jest duzo, adminow nie zawsze jest duzo. Gdy sie admin teleportuje do danej sprawy i nie widzi nic dziwnego, to po prostu report usuwa, i patrzy dalej. To ze rammer w tym czasie nie zaatakowal to czyja to jest wina? Nie ma czasu zeby przez kilka minut nad jedna osoba latac i patrzec czy przypadkiem nie zrobi nic zlego.

 

Po drugie, nigdy, ale to nigdy nie zrozumiem tego glupstwa, ze gracz reportuje kogos, a gdy sie admin do niego teleportuje, to co widzi? Reportujacy ramuja reportowanego... I co ma w tej chwili zrobic? Reportujacego ktory ramuje ma poglaskac po glowce, a reportowanego ma zbanowac bez powodu? Jezeli administrator czegos nie widzi, to jak ma za to banowac? 

Odpowiedz mi szczerze, chcialbys zostac zbanowany jedynie na podstawie reporta? Przyklad:

Jestes wlascicielem nowej firmy, jestes spoko, ludzie z innych firm przechodza do ciebie, a inne firmy sa na ciebie wkurzone ze im zabierasz kierowcow. Ktos z konkurencyjnej firmy widzi ze przejezdzasz, bierze twoje ID i pisze reporta ze go zramowales itp. Admin sie teleportuje do sytuacji, widzi ze jestescie obok siebie, ten kto cie zreportowal specjalnie sie polozyl i wszystko wskazuje na to ze to ty go zramowales no i dostajesz bana na 3 dni.

 

Co w takiej sytuacji? Jestes zadowolony, tak? Czy moze zdenerowany bo bez powodu ktos cie zbanowal. 

 

Nigdy nie jestesmy pewni co sie wydarzylo, codziennie dostajemy wiadomosci "tamta firma mnie nie lubi i mnie ramuje" "tamta firma malpuje moje malowania, ZRUPCIE cos!"...

 

Jezeli tego chcecie, to zmienimy system. Jeden wyslany raport = ban dla reportowanego. Wtedy na pewno nikt nie bedzie plakal ze jego report nie zostal sprawdzony, albo admin nie dopatrzyl sie niczego zlego...

  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

I <3 Vodka co do twojego komentarza... Poprostu napisałem, że mam zastrzeżenie co pracy administratorów. Ich stosunek do graczy i wizerunek zmienia sie na gorsze. A co powiesz o apelacjach ktore są ale ich defakto nie ma?

  • Upvote 1

1988290_ets2_00854.png

Link to comment
Share on other sites

Panowie bez przesady sytuacja z przed chwili kilku rusków chyba z 8 opanowało sobie serwis w Warszawie ani wjechać ani wyjechać jazdy pod prąd blokowanie itp przez 10 minut we dwóch reportowaliśmy tych popaprańców bo inaczej ich nazwać nie można oczywiście zero reakcji .

 

Tak wiem admin ma dużo reportów i nie wszystkie ma czas żeby zobaczyć ale są pewne granice 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Kogo? Mojej firmy.

Pomimo udokumentowanego odwolania 2 tygodnie bana przeminely bez echa. Tak samo dzis. Jaki jest sens dania 2 osobom bana na 3 dni a jednej na permamenta za to samo w dodatku nieslusznie przesadzone zdarzenie? Zreszta i tak jak sie odwoła to nikt tego nie rozpatrzy.

  • Upvote 1

1988290_ets2_00854.png

Link to comment
Share on other sites

Ale ten stream Wasyl'a powiedzmy sobie szczerze lekko wymuszony tym tematem Malanosia widać, że robiony pod publikę... Jeśli za stanie na trawie (po za krawędzią jezdni) z włączonymi awaryjnymi w środku mapy po za terenem zabudowanym, a nie w Europorcie dostaje się kicka to ja dziękuję..., zaś w mieście za stanie na chodniku również z włączonymi awaryjnymi nie ma nic. I te komentarze, ewidentnie nakręcone tymże tematem. 

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

To samo wykroczenie a różne bany? Hmm Admin w takim razie patrzył na nick? " O ten mi się nie podoba to dam perma, a ten fajny to zaledwie 3 dni".

Poza tym takie "wykroczenie" to nie wykroczenie... no ale admin ma władzę :)

Link to comment
Share on other sites

Ale ten stream Wasyl'a powiedzmy sobie szczerze lekko wymuszony tym tematem Malanosia widać, że robiony pod publikę... Jeśli za stanie na trawie (po za krawędzią jezdni) z włączonymi awaryjnymi w środku mapy po za terenem zabudowanym, a nie w Europorcie dostaje się kicka to ja dziękuję..., zaś w mieście za stanie na chodniku również z włączonymi awaryjnymi nie ma nic. I te komentarze, ewidentnie nakręcone tymże tematem. 

Szkoda gadać na ten temat, multiplayerowi brakuje dużo do perfekcji.

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.