Jump to content

Ikona terenu zabudowanego


Seba

Recommended Posts

Nazwa SugestiiIkona terenu zabudowanego

 

Opis Sugestii:

Moja propozycja to ikonka (powiedzmy w prawym dolnym rogu) informująca że jesteśmy w mieści. Takie uzupełnienie wyświetlającej się informacji, podobnie jak w przypadku strefy bez kolizji napis "NON COLISION ZONE"

 

Przykładowe obrazki

z4vh6Sr.jpg

 

Dlaczego twoja sugestia a nie inna?

A dlaczego by nie? :D  Jeszcze takiej nie widziałem.

  • Upvote 2

www.ets2sync.com


Synchronize your jobs with other players in 3 easy steps


qey40X.gif


https://www.youtube.com/watch?v=2WuAGjBQX0A

Link to comment
Share on other sites

Niegłupie :) Ale dałbym ją ciut mniejszą i bardziej przezroczystą. I możliwość wyłączenia po wciśnięciu F9

Jasne, takie szczegóły to w gestii tego, który będzie to wdrażał. (czyli zapewne Michała ;)

Sama ikonka mogłaby być też z innego kraju nie koniecznie z Polski.

www.ets2sync.com


Synchronize your jobs with other players in 3 easy steps


qey40X.gif


https://www.youtube.com/watch?v=2WuAGjBQX0A

Link to comment
Share on other sites

+1

 

Bardzo fajny i oryginalny pomysł, jak najbardziej za. Tylko pytanie czy polski znak D-42 (czyli obszar zabudowany) ma podobne odpowiedniki w pozostałych krajach tak aby ten jeden konkretny, który będzie się wyświetlał będzie zrozumiały dla wszystkich. Na pewno w jakimś kraju Skandynawii widziałem podobny znak oznaczający teren zabudowany, ale z szybkiego rekonesansu po Wikipedii np. w Niemczech wygląda to trochę inaczej i jestem ciekawy, czy niemieccy kierowcy/gracze nie będą zdezorientowani o co chodzi.

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

To jest dobre pytanie i cenne spostrzeżenie. Możesz wstawić ten niemiecki znak?

Z tego co widziałem w na mapie skandynawii coś podobnego występuje. W Finlandii mają taki jak nasz tyle, że żółte tło. W UK też zdaje mi się że widziałem takie znaki.

 

EDIT: Niemiecki odpowiednik:

can-stock-photo_csp24484995.jpg

www.ets2sync.com


Synchronize your jobs with other players in 3 easy steps


qey40X.gif


https://www.youtube.com/watch?v=2WuAGjBQX0A

Link to comment
Share on other sites

+1

 

Bardzo fajny i oryginalny pomysł, jak najbardziej za. Tylko pytanie czy polski znak D-42 (czyli obszar zabudowany) ma podobne odpowiedniki w pozostałych krajach tak aby ten jeden konkretny, który będzie się wyświetlał będzie zrozumiały dla wszystkich. Na pewno w jakimś kraju Skandynawii widziałem podobny znak oznaczający teren zabudowany, ale z szybkiego rekonesansu po Wikipedii np. w Niemczech wygląda to trochę inaczej i jestem ciekawy, czy niemieccy kierowcy/gracze nie będą zdezorientowani o co chodzi.

Może zamiast wyświetlania znaku po prostu napis by został dodany. Ewentualnie w każdym kraju dać odpowiednik terenu zabudowanego w postaci obrazka - z tym więcej jest pracy.

Link to comment
Share on other sites

http://de.wikipedia.org/wiki/Vergleich_europ%C3%A4ischer_Verkehrszeichen#Ortseingangtafeln

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Comparison_of_European_road_signs#Border_Crossings

Teoretycznie porównanie znajduje się na niemieckiej wikipedii, lecz patrząc na znaki odpowiadające polskiemu odpowiednikowi D-39, na podobnych znakach w innych krajach podobne oznaczenia terenu zabudowanego są praktycznie wszędzie. Najlepiej musiałby się wypowiedzieć ktoś kto był lub mieszka w Niemczech, Austrii itd. i ewentualnie widział lub nie takowe znaki (jak D-42).
 

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

@Radex

 

Nie wiem czy dobrze Cię zrozumiałem, ale chyba miałeś na myśli dodanie znaku "teren zabudowany"  dla kraju w którym się jest? :) Bardzo dobry pomysł, tyle, że Michał miałby więcej zabawy :D Podejrzewam że musiałby być dodane osobne strefy z ograniczeniem do 60 dla każdego kraju. Czyli trochę czasu by zajęło. Pomysł gites majones, jestem za :D

76561198117924798.png

Link to comment
Share on other sites

@Radex

 

Nie wiem czy dobrze Cię zrozumiałem, ale chyba miałeś na myśli dodanie znaku "teren zabudowany"  dla kraju w którym się jest? :) Bardzo dobry pomysł, tyle, że Michał miałby więcej zabawy :D Podejrzewam że musiałby być dodane osobne strefy z ograniczeniem do 60 dla każdego kraju. Czyli trochę czasu by zajęło. Pomysł gites majones, jestem za :D

Tak, to miałem na myśli.

Link to comment
Share on other sites

to chyba oczywiste kiedy jesteś w mieście. To już nawet radom ( oczywiście który oficjalnie w grze nie istnieje) ma ustawiony znak że to teren zabudowany. Podobno tak realizmu gracze szukają a już na znaki patrzeć się nie chce?

Troszkę pomysł bez sensu.

Radom nasze kochane miasto szkoda ze go nie dodali tylko krzyzowka jest, tak czy siak wazna rzecz to spawn i kolizje z nim zwiazane a ten pomysl niestety nie przejdzie

 

9078daf64360210f.jpg

Link to comment
Share on other sites

Bez sensu to bo jak pisali wczesniej jest napis you entered City... A tak poreszta co on ma do rzeczy? Znak ten ogranicza prędkość w pewnym sensie a i tak więcej jak 60 nie pojedziesz w mieście.chca realizmu a wymyślają niestworzone rzeczy bo przeciez w realu nie masz "w prawym rogu" znaku tylko stoi po drodze...a nawigacja to inna rzecz....

Link to comment
Share on other sites

Jestem na nie!

Kolega wyżej dobrze mówi.

Znak ten będzie zawalał niepotrzebnie ekran a przecież chcemy jak najbardziej upodobnić grę do realizmu.

Może pomysł jest oryginalny ale w grze są znaki do których mamy się stosować.

 

to chyba oczywiste kiedy jesteś w mieście. To już nawet radom ( oczywiście który oficjalnie w grze nie istnieje) ma ustawiony znak że to teren zabudowany. Podobno tak realizmu gracze szukają a już na znaki patrzeć się nie chce?

Troszkę pomysł bez sensu.

Chyba źle zrozumieliście. 

Rozchodzi się o dodanie tego oznakowania wtedy gdy wjeżdżamy w sterfę miejską. Tą która ma ograniczenie do 60 km w MP. Zdarzają się miejsca poza miastem, a jesteśmy dalej w obszarze strefy miejskiej. Fajnie byłoby jak w przypadku non collision zone, gdyby widniała gdzieś informacja. 

www.ets2sync.com


Synchronize your jobs with other players in 3 easy steps


qey40X.gif


https://www.youtube.com/watch?v=2WuAGjBQX0A

Link to comment
Share on other sites

Sam napis dużo nie mówi jeśli ktoś zna słabo angielski... Akurat może się trafić osoba, która po prostu angola ma z tyłu daleko za plecami i nie zrozumie napisu, a tak kiedy znajdzie się taki mały obrazeczek powinien zrozumieć o co kaman ;) W sumie to mogłoby całkowicie zastąpić ten napis, bo obrazeczek lepszy bajer :D

76561198117924798.png

Link to comment
Share on other sites

Chyba źle zrozumieliście. 

Rozchodzi się o dodanie tego oznakowania wtedy gdy wjeżdżamy w sterfę miejską. Tą która ma ograniczenie do 60 km w MP. Zdarzają się miejsca poza miastem, a jesteśmy dalej w obszarze strefy miejskiej. Fajnie byłoby jak w przypadku non collision zone, gdyby widniała gdzieś informacja. 

 

Jeśli obrazek miałby się wyświetlać przez cały czas pobytu na terenie miasta to jestem na nie.

Ale jeśli, pojawiałby się na chwilę, tak jak w przypadku aktualnej wersji w postaci napisu to jak najbardziej.

 

7dsgvP1.png <-> opj1pzK.png

Link to comment
Share on other sites

Jak dla mnie ten obrazek niczego nie odzwierciedla nim nie można zamienić napisu non coli... Ten znak mówi że są tu zabudowania nie mówi nic o tym że jest non coli... ZBĘDNE jak dla mnie... Wjeżdżam do miasta i jak bym nie wiedział że tu zabudowania są. Jak tu się nie z kapnąć jak budynki na lewo i prawo i w przód i w tył wszędzie są :D

 

NIE

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.