Jump to content

CB-Radio (voicechat)


Hatrix77

Recommended Posts

Nazwa Sugestii: CB-Radio
Opis Sugestii:

 

 

Witam,

 

Co myślicie o tym, aby dodać do modyfikacji sieciowej funkcję "voicechatu" (czatu głosowego)? Nazywałoby się to CB-radiem zintegrowanym ze Steam'em. Działałby on w zasięgu ~650m, czyli w takim jakim pojawiają się u Nas na drodze inni gracze. Oczywiście powinna być również możliwość wyłączenia go w opcjach.

Nie wymaga to dodatkowego programu w postaci TS3, a też można by było pogadać z przypadkowymi graczami.

Z wiadomych względów jednak CB-Radio zostałby wyłączony na terenie miast. 

 
Przykładowe obrazki: ---
Dlaczego twoja sugestia a nie inna?: Umożliwi to kontakt między graczami i będzie bardzo przydatny np: podczas konwojów kierowców niezależnych.

 

 

  • Upvote 1

R5 5600X + AiO ML240L // Asus ROG Strix B450-F // G.SKILL Trident Z 2x16GB 3733 Mhz CL16 // MSI GTX 1080 Armor @2000/5200 Mhz  // Corsair RM650x

Link to comment
Share on other sites

Oqólnie sam pomysł nie jest zły.

VoIP w qrze byłby fajny, ale musiałby działać na takiej samej zasadzie jak czat, czyli jak Ci wczyta na TAB typa to i wtedy słyszysz jeqo qadanie jak coś mówi.

Największy chaos byłby w miastach i w korku do EP.

Ale na to tez byłaby rada. Bindowalny przycisk do ON/OFF VoIP i tyle. 1 klikniecie i nie słychać qłosów.

Ewentualnie oznaby dodac opcję mutowania sobie konkretnych qraczy i wtedy byśmy nie słyszeli teqo qracza qdaniny/śpiewu/darcia ryja. :)

forum.png

Link to comment
Share on other sites

Pomysł na pewno ciekawy i warty rozważenia, jednakże wpłynęłoby to niestety na obciążenie serwera. Mój ping utrzymuje się w granicach 40-50ms, chyba, że jeździ już ponad 3000 kierowców. Wtedy mam skoki od 50 do nawet 200ms. Zauważcie to u siebie, pewnie macie podobnie. Obsługa voice-chatu dodatkowo wpłynie na wydajność.

Link to comment
Share on other sites

Jak dla mnie pomysł zdecydowanie na nie. Już sobie wyobrażam darcie mordy przez 14 latków w jakimś wiekszym korku nie mówiąc juz o portach... Nie nie i jeszcze raz nie.

 

To byś go sobie wyłączył. Ja nie widzę problemu.

R5 5600X + AiO ML240L // Asus ROG Strix B450-F // G.SKILL Trident Z 2x16GB 3733 Mhz CL16 // MSI GTX 1080 Armor @2000/5200 Mhz  // Corsair RM650x

Link to comment
Share on other sites

  • Game Developer

My nie mówimy nie, byłyby specjalne kanały wydzielone, tylko są dwa małe problemy:

- Dzieci które drą ryja;

- Truckerzy którzy się nawzajem wyzywają;

Z pierwszym admini może i by sobie poradzili, ale z drugim? Co jeśli się wyzywają w języku którego my kompletnie nie znamy? Poza tym, jeśli byłyby kanały to czy to oznacza, że admin wchodząc w jakąś strefę ma przesłuchiwać każdy kanał po kolei wysłuchując czy właśnie jakieś dziecko nie dra ryja, albo ktoś się wyzywa.

Wiadomo, obciążenie serwera by na pewno wzrosło, ale myślę, że jakoś byśmy sobie z tym poradzili. Więc spokojna wasza rozczochrana.

  • Upvote 1

l4Ki4X6aV2YY0bwKQ.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Racja Michał będzie z tym duży problem, ale to może lepiej zostawić na betę bo wtedy będzie trochę więcej czasu. Jestem ciekaw czy to też wpłynie na ping w grze bo jak tak to większość będzie się cofać a nie jechać. Ja jestem neuntralny dla tej propozycji, ponieważ ma duże zalety, a także parę istotnych wad. Pozdrawiam.

76561198035737237.png
Link to comment
Share on other sites

Chodźcie złożymy się na mega wielką hale, każdy przywiezie swoje kompy.

Będziemy grać 24/h, będziemy spać na sobie i grać na zmiane.

Ktoś będzie się drzeć to dostanie po ryju! xD

 

A tak na serio

Przydzielać graczom specjalne rangi z którymi będą mogli używać mikro.

Każdy kto chciałby mieć taką rangę, musiałby udowodnić, że nie jest dzieckiem.

 

7dsgvP1.png <-> opj1pzK.png

Link to comment
Share on other sites

TS3 jest takim programem który nie wymaga cudów technicznych... Więc jak komuś pociągnie ETS2 to TS3 już nie ma wpływu. Niektóre osoby do tej pory grają w ETS2MP i gadają miedzy sobą na Skype który jest ok. 10 razy bardziej obciążającym programem od TS3.

 

Co nie zmienia faktu że CB Radio jest totalnie zbędne, bo jeśli by powstało to i tak większość by je miało wyłączone bo własnie nie chcieli by mieć tych krzyków i wrzasków w grze.

Link to comment
Share on other sites

Szczerze powątpiewam, że zostanie to wprowadzone, ale gdyby już zostało w prowadzone to nie mogłoby się obyć bez

/cb - wyłącza i włącza standardowo nasze radyjko
/mute ID_Gracza - tutaj łatwo się domyślić o co chodzi

Dodatkowo, przy każdym użyciu CB-Radia powinno się pokazywać informacja kto aktualnie mówi (Nick gracza z jego ID) by nie było problemu z odnalezieniem niechcianego mówcy. To by rozwiązało wszelkie problemy.

Ktoś nie chce wgl. trafić na przypadkowych krzykaczy czy wyzwiska? Proste, po prostu nie włącza CB-Radia i tyle w temacie.

CB-Radio także moim zdaniem by pomogło, ktoś może wyprzedać (a jak dobrze wiemy błędy synchronizacji, sprawiają, że nie wielu potrafi uszanować kogoś innego i po prostu wjeżdża w jego ciężarówkę, a on sam widzi jakby idealnie wykonał manewr) mogłoby wspomóc to działanie, po prostu dając informację "Ok, you just overtaked me". Wiadomo, że dalej by się trafiało na gburowatych kierowców, którzy nie potrafią tego uszanować, ale z pewnością byłaby trochę mniejsza ilość takich incydentów.

Kolejne plusy? CB-Radio nie tylko ułatwi komunikację, ale też pozwala stwarzać tak zwane konwoje w trasie. Nie kiedy jedziemy i się zastanawiamy, czy ten ktoś kto jedzie przede mną jedzie w tym samym kierunku co ja? Nasza trasa, nie pozwala na napisanie, nawet krótkiej wiadomości, a zatrzymanie jest wykluczone, bo po co? Skoro tamta osoba, już nie odczyta naszej wiadomości, a tak to CB-Radio "Where are you going?" i krótka odpowiedź "To Warsaw" i już takie osoby, będą jechać razem, bo po co mają się wyprzedzać na siłę, czy zajmować dwa pasy, próbując siebie wyprzedzić.

Wy widzicie minusy: krzyki, wyzwiska, czy obciążenia serwera. Na chacie nie ma wyzwisk? Skoro chcecie unikać takich ludzi, to tak jak mówię, dwie komendy i sprawa załawiona, a co do obciążenia serwera, to nie sądzę, żeby to aż tak znacznie obciążało serwer, a nawet jeśli to wiadomo że nie czerpiecie z tego żadnych zysków, także można by to wprowadzić jako drobną usługę płatną jednorazowo, tak by uniknąć nie chcianego chamstwa. Mówić będą mogli Ci, którzy zapłacili powiedzmy około 5zł (1 euro), a słuchać by mógł każdy.

To tylko takie moje nieodzowne propozycje co do samego CB-Radia. :) 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Oqólnie sam pomysł nie jest zły.

VoIP w qrze byłby fajny, ale musiałby działać na takiej samej zasadzie jak czat, czyli jak Ci wczyta na TAB typa to i wtedy słyszysz jeqo qadanie jak coś mówi.

Największy chaos byłby w miastach i w korku do EP.

Ale na to tez byłaby rada. Bindowalny przycisk do ON/OFF VoIP i tyle. 1 klikniecie i nie słychać qłosów.

Ewentualnie oznaby dodac opcję mutowania sobie konkretnych qraczy i wtedy byśmy nie słyszeli teqo qracza qdaniny/śpiewu/darcia ryja. :)

Tez sie zgadzam, ale Taba tez musza naprawic.. Mi na przyklad czasem wykrywa kierowcow z 5 km.. XD

If you need help, please contact with Community Manager.


 


Recruitment for In-game AdministratorOFF 


>>> How to become admin? Click here! <<<


Recruitment for Forum moderator: OFF


Recruitment for SupportOFF


Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.