Jump to content

Zwiększenie czasu AFK


ElectroMusic!

Recommended Posts

Nazwa Sugestii:

Zwiększenie czasu AFK

 

Opis Sugestii:

Witam.

Zdarzyło mi się to parę dobrych razy.

Zatrzymuję się na stacji bądź serwisie lub hotelu.

Idę za potrzebą do toalety lub do kuchni aby się napić lub zrobić coś do jedzenia.

Gdy wracam to jestem już wyrzucony z serwera za AFK.

Parę razy zdarzyło się, że gdy usiadłem przed kierownicę i za 5-10 sekund miałem odjeżdżać zostałem wywalany za AFK.

 

Moja sugestia jest taka, aby zwiększyć czas przebywania AFK do +5 minut. Obecny czas jest zdecydowanie za któtki!

 

Przykładowe obrazki:  Brak.
Dlaczego twoja sugestia a nie inna?: Może okazać się przydatna.

  • Upvote 2

 

7dsgvP1.png <-> opj1pzK.png

Link to comment
Share on other sites

Obecny czas jest jak najbardziej ok. Kick za AFK to kick za AFK. Czy afczysz 10, czy 15 minut to nie ma najmniejszego znaczenia, afczysz i tyle i kick jak najbardziej zasłużony. Wejście ponownie do gry nie jest wcale tak ciężkie, zwłaszcza jeśli nie było Cię ponad 10 minut po za grą to nic się nie stanie jak przeznaczysz dodatkową minutę na odpalenie gry ponownie.

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

(...)Parę razy zdarzyło się, że gdy usiadłem przed kierownicę i za 5-10 sekund miałem odjeżdżać zostałem wywalany za AFK.(...)

Na 1 minutę przed kickiem dostaje się info na czacie na czerwono by się ruszyć bo inaczej kick, więc jak wróciłeś to nie moqłeś teqo nie widzieć. :)

forum.png

Link to comment
Share on other sites

Na 1 minutę przed kickiem dostaje się info na czacie na czerwono by się ruszyć bo inaczej kick, więc jak wróciłeś to nie moqłeś teqo nie widzieć. :)

 

Powiadomienia wpisywane na czacie znikają po jakimś czasie.

Poza tym na czerwono wyświetlają się bany i kicki, więc to powiadomienie jest pomocne w bardzo słabym stopniu. :)

 

7dsgvP1.png <-> opj1pzK.png

Link to comment
Share on other sites

A ja popieram autora pierwszego postu. Tym bardziej jeżeli zatrzymasz się na stacji czy parkingu (który jak by nie patrzeć jest po to żeby zatrzymać pojazd i zrobić sobie przerwę). Warto by pomyśleć o tym albo chociaż żeby nie trzeba było odpalać całej gry od nowa bo to irytujące jest. Wyjście z pokoju na 5min a potem zamykaj gre loguj się od nowa, wchodzisz do gry i ktoś już znajduje się na twoim miejscu po czym lecisz w kosmos ( albo on). Limit graczy to 5 tysięcy. Nie widziałem by było więcej graczy niż 4tysiące a co za tym idzie czas afk np ok 10min to jak dla mnie nie problem, wątpię by w ciągu 10min była rotacja graczy na poziomie 1tysiąca ;)
W 10 min polecisz do łazienki, lub po coś do jedzenia i nie martwisz się że po chwili na serwie cię już nie ma :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

A może by zrobić tak: Jak jesteśmy w no collision, wtedy i tylko wtedy możemy wpisać komendę (np: /afk), i odłączamy się do serwera do czasu, gdy nie wpiszemy innej komendy. Jeżeli chcemy wpisać komendę wyłączającą afk to dostaje komunikat, że musi być w no collision.

Link to comment
Share on other sites

Jestem całkowicie przeciw,

 

AFK jak ktoś już powiedział to AFK. Nie grasz to nie "zaśmiecaj serwera", jest to uproszczenie dla adminów i ja jak najbardziej im się nie dziwię. Na ten moment gra tysiące graczy, i nie są wstanie tego wszystkiego upilnować dlatego wstawili wyrzucanie za AFK-owanie. 

 

Mało tego, ja na ich miejscu rozbudowałbym to... np. dając coś takie:

* jeśli AFK-owałeś 3 razy w ciągu tam pół godziny i Cię wyrzuciło, automatyczny BAN na ( tu jest przykład: 1h ). 

 

To wszystko nie jest z myślą o tym żeby wam "kierowcą" uprzykrzać życie, tylko żeby odciążyć serwer który już tak naprawdę jest granicy swoich możliwości. 

------------------------------------------------

Admin TS3 ETS2MP

------------------------------------------------

Link to comment
Share on other sites

 

Mało tego, ja na ich miejscu rozbudowałbym to... np. dając coś takie:

* jeśli AFK-owałeś 3 razy w ciągu tam pół godziny i Cię wyrzuciło, automatyczny BAN na ( tu jest przykład: 1h ). 

 

nosz chyba troche sie zapedziles kolego

Link to comment
Share on other sites

Parę dni temu zrobiłem sobie malutką przerwę, zaparkowałem na parkingu i poszedłem w spokoju zjeść obiad do kuchni, może z 10 min mnie nie było, przychodzę, a tu piszę kick za afk. Rozumiem jak kogoś np nie ma 30 min lub więcej ale te 15 min byście mogli dać.  :)

76561198036611996.png

Link to comment
Share on other sites

Kolejny, któremu nie dogodzi.

 

W czym leży problem, bo nie rozumiem? Może nie chodzi tutaj o czas tylko o coś innego? AFK z definicji oznacza odejście od klawiatury i czy jest to 5 minut czy 15, czy 30 oznacza to samo. Jeden chce 15 minut, drugi 30, a trzeci 60 i nikomu nie dogodzisz. Mi się wydaje, że Wam nie chodzi o zwiększenie czasu, tylko macie z czymś innym problem, mianowicie z odpaleniem gry ponownie po kicku. Ja na prawdę nie widzę problemu w tym, że muszę przeładować grę. Skoro ktoś miał czas aby odejść od komputera lub robić coś innego przez 15 minut to jaki jest problem aby poświęcić kolejną minutę na odpalenie gry ponownie?

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

 

Kolejny, któremu nie dogodzi.

 

W czym leży problem, bo nie rozumiem? Może nie chodzi tutaj o czas tylko o coś innego? AFK z definicji oznacza odejście od klawiatury i czy jest to 5 minut czy 15, czy 30 oznacza to samo. Jeden chce 15 minut, drugi 30, a trzeci 60 i nikomu nie dogodzisz. Mi się wydaje, że Wam nie chodzi o zwiększenie czasu, tylko macie z czymś innym problem, mianowicie z odpaleniem gry ponownie po kicku. Ja na prawdę nie widzę problemu w tym, że muszę przeładować grę. Skoro ktoś miał czas aby odejść od komputera lub robić coś innego przez 15 minut to jaki jest problem aby poświęcić kolejną minutę na odpalenie gry ponownie?

 

 

 

Pewnie, ludzie to by chcieli żeby wszystko było tak jak oni chcą. 

Zasada jest prosta to wy musicie się dopasować pod serwer i administrację a nie serwer pod was.

Tak jak jest, jest dobrze i absolutnie nie zwiększać czasu AFK

------------------------------------------------

Admin TS3 ETS2MP

------------------------------------------------

Link to comment
Share on other sites

Pewnie, ludzie to by chcieli żeby wszystko było tak jak oni chcą. 

Zasada jest prosta to wy musicie się dopasować pod serwer i administrację a nie serwer pod was.

Tak jak jest, jest dobrze i absolutnie nie zwiększać czasu AFK

 

Bez graczy nie byłoby serwera. Także, serwer jest dla graczy a nie na odwrót. :)

 

 

AFK z definicji oznacza odejście od klawiatury i czy jest to 5 minut czy 15, czy 30 oznacza to samo.

 

Więc zwiększenie czasu do +5 minut w niczym nie zaszkodzi i każdy będzie zadowolony.

Są ludzie, którym to przeszkadza i te głupie 5 minut mogłoby to hmm... "ulepszyć?". :D

 

7dsgvP1.png <-> opj1pzK.png

Link to comment
Share on other sites

Przeczytałem wszystko.
 Nie jestem weteranem,ale już trochę gram w MP.

 

Nie miałem jeszcze kicka za AFK.

Ale z doświadczenia wiem,że jak gra się jakąś godz już. I jest potrzeba za wyjściem do łazienki na tzw "2" :D

I też nie wiesz kiedy cię to dopadnie. Nawet może to być na autostradzie. I co wtedy? Na pobocze... Log out? A poźniej jak chcesz wejść to już masz opóźnienie w transporcie.

 

Bo jak każdy zna takie przypadki. w 5min ciężko to "załatwić"

Więc ja bym był właśnie za delikatnym zwiększeniem czasu.

Link to comment
Share on other sites

Serwer może i jest dla graczy, ale nie potrzebuje on AFK'owiczów. Żadna frajda mijać AFK'ującą ciężarówkę, tak samo jakby tego gracza nie było.

 Tu bym się nie zgodził do końca. AFK-ująca ciężarówka jest fajna o ile stoi gdzieś na parkingu poza miastem. Wtedy jest bardziej... Hmm... Klimatycznie... :) Nie mówię tu o postoju po 30 minut. 15 minut było by akurat.

Ale obecnie mam mieszane uczucia co do pomysłu. Ze względu właśnie na serwer. Który i tak miejscami dostaje zadyszki co jest w pełni zrozumiałe. Może rozwiązaniem było by aby automat kickował wszystkich afkerów na terenie miasta. Jak wiemy tam jest największy problem z wydajnością. A tym na autostradach dawał 15-20 minut.

76561198023172389.png

Link to comment
Share on other sites

Proszę o poprawienie wątku na wzór obowiązkowego formatu sugestii, w przeciwnym razie temat pójdzie do kosza.

 

 

 
Nazwa Sugestii
Opis Sugestii:
 
Przykładowe obrazki
Dlaczego twoja sugestia a nie inna?: 

 

 

76561198102887152.png

 

 

 

image.png

 

 

 

Generate your own dynamic signature at

http://jmdev.ca/twitch/

 

 

 

Take a look at in-game-rules

;)

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.