Jump to content
Experiencing kernel error or random crashes on TruckersMP Island? ×

Recommended Posts

Jak co się zaczyna, tak wszystko się kończy – radio w Maluchu już nawet nie łączy. Nadszedł moment, w którym SkyLine też przestał łączyć. Podjąłem decyzję o zamknięciu firmy z kilku powodów, które niżej wam przedstawię. Tymczasem jednak można powspominać dobre czasy i sypnąć liczbami.

 

Powstaliśmy 28 grudnia 2014 (osobiście dołączyłem tam 14 czerwca 2015).

Na forum mamy 618 zarejestrowanych kont, 5319 napisanych postów, najwięcej 63 aktywnych użytkowników online w jednym momencie.

Nasi kierowcy przez ponad dwa lata przejechali w sumie 11 347 513 kilometrów w Euro Truck Simulator 2 i 639 464 mil w American Truck Simulator.

 

Przez firmę na przestrzeni dwóch lat przewinęło się około 300 kierowców, natomiast funkcje w zarządzie piastowało ich około 30.

Podczas tworzenia tej wirtualnej firmy poznałem kupę ciekawych osób, z którymi nadal będę trzymał kontakt. Przez ten czas stworzyłem dla mojej społeczności wiele fajnych rzeczy i dużo się nauczyłem na potrzeby tego. Długo nie zapomnę walki z rekordami domeny, by pod tym samym adresem działała strona www i server TeamSpeak 3.

 

Zyskaliśmy wielu naśladowców i ludzi kradnących moją własność intelektualną  w postaci regulaminów, schematów forum, czy wzorów podań rekrutacyjnych, których pozdrawiam serdecznie, środkowym palcem. Najbardziej bawi mnie fakt, że większość tych ćwierćinteligentów nie rozumie sensu zdań, które kopiują. Uwielbiam ludzi kopiujących nasze schematy. Twierdzących, że SkyLine był marny, ale jadących na naszych strukturach, nazwach rang i formularzach. Świetnie to obrazuje ograniczenie umysłowe takich osób i ujawnia fakt, że ci ludzie nic innego poza nami nie widzieli i podświadomie jednak uważają moją pracę za najlepszą. Czuję się doceniony.

 

Podczas tworzenia SkyLine’u przyświecał mi jeden cel – zbudować społeczność, która będzie ciekawą, przyciągającą propozycją dla graczy, w której będą mogli swobodnie się bawić i czerpać większą przyjemność z rozgrywki. Niestety gdzieś po drodze coś się popsuło (i nie było mnie słychać) i może nie do każdego ten cel dotarł. Niektóre osoby, zazwyczaj te mniej rozgarnięte, sądziły, że jestem zaborczy i zabijam ich pomysły, które chciały wcielić w życie. Jednakże te same osoby nigdy nie były w stanie wygrać dyskusji ze mną, w której podawałem sensowne argumenty dlaczego ich pomysł się nie sprawdzi. Zawsze powtarzałem ludziom, że dział z propozycjami na forum jest do ich dyspozycji i mogą w nim opisywać swoje pomysły. Niestety korzystali z nich bardzo rzadko, ponieważ najczęstszym ich argumentem było „bo tak”. Ciężko było trafić na osobę merytorycznie przygotowaną do dyskusji. Osoby współpracujące ze mną przy tworzeniu SkyLine’u potwierdzą, że byłem dobry w przewidywaniu przyszłości i opisywaniu ciągu przyczynowo skutkowego.

 

Głównym powodem zamknięcia naszego projektu jest brak czasu osób, które miały tutaj wpływ na coś od początku. Wypaliliśmy się i rozleniwiliśmy. Osobiście nie jeździłem na poważnie w Euro Trucka od ponad roku. Wydawało mi się, że dobrałem ludzi w zarządzie niższego szczebla na tyle dobrze, iż będą w stanie zarządzać projektem podczas moich licznych nieobecności, ale okazało się, że trochę przeliczyłem się z wiarą w te osoby. Ponadto kompletnie straciłem zapał na rozwijanie projektu do gry, która przestała się rozwijać już dawno temu i przestała oferować coś ciekawego (miała być ekonomia, do tej pory nie ma). Mimo to swoje obowiązki wypełniałem sumiennie i zawsze odpowiadałem na zapotrzebowanie na mnie w sytuacjach krytycznych. Najwyraźniej to nie wystarczyło.

 

Zmęczyłem się też społecznością TruckersMP, którą postrzegam jako świetną przeciętną typowego kierowcy ciężarówki. Liczy się tylko disco polo i biegi połówki. Bardzo trudno jest w tej społeczności odnaleźć ludzi z innymi zainteresowaniami, niż te wymienione przed chwilą. Dopóki nie powstała grupa na Facebook’u TruckersMP Polska – żyłem w błogiej niewiedzy. Po tym co tam zobaczyłem, nie wiem, czy chciałbym z tą społecznością ubić muchę w kiblu. Szesnastoletnie dzieci, bez jakiegokolwiek wyczucia taktu, z poczuciem, że są pępkami świata i czterdziestolatkowie, którzy niczego w życiu nie osiągnęli, a ich horyzonty są wąskie jak leśne drogi na Mazurach.

 

Pamiętam czasy naszej świetności, gdzie na konwojach międzyfirmowych pojawialiśmy się ekipą ponad trzydziestu osób. Zaproszonych było osiem firm, a my jako jedna stanowiliśmy połowę wszystkich ciężarówek jadących w tym konwoju. Było pięknie i chciało mi się wtedy grać. Trzeba było wtedy wybrać trzecią osobę ds. Rekrutacji, żeby nadążyć z przemiałem ludzi.

 

Chciałbym tutaj wyróżnić kilka osób, które mniej, lub bardziej przyczyniły się do rozwoju SkyLine’u:

Devox360, Tomek_krk_pl, Jarek, PrimeGirl, MikołajU, freq619, G3 PL, polekk, jakczo

 

Uszanowanko ślę też do osób, które odróżniają się na tle tej marnej społeczności:

Pigmej, Wasyl, Karolek i stała ekipa ETG, bakerpk

 

Pozdrawiam,

 

Shazo

 

  • Upvote 2

plopbetter.jpg

Chryste mój najsłodszy, jaki jestem silny. Chyba z tej przyczyny zmienię stan cywilny.

http://vs-skyline.pl || http://mirror-detailing.pl

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.