Jump to content
Experiencing kernel error or random crashes on TruckersMP Island? ×

Opinie o zmianach w nadchodzącej wersji gry o numerze 1.17


WooQash

Recommended Posts

W dniu dzisiejszym SCS wydało public_betę wersji 1.17, w której zaszło wiele bardzo ciekawych zmian. W związku z tym pomyślałem, że moglibyśmy porozmawiać o tej nadchodzącej wersji, która póki co jest w fazie beta testów, a za kilkanaście lub kilkadziesiąt dni wyjdzie jako wersja stabilna.
 
SCS Software's Blog: Beta update 1.17 is now ready for public testing!
 
Osobiście według mnie najfajniejszymi zmianami są:

- "Independent radio volume bar" - w końcu Bohun będzie zadowolony i nie tylko, gdyż nie trzeba będzie wachlować poziomem głośności gry i muzyki. Najwyższy czas SCS :)

- "Sort jobs by sender and receiver name" - Jeśli dobrze rozumuję to w końcu będzie można szukać zleceń nie tylko z danego miasta, ale również do danego miasta czego brakowało dotychczas. Jeśli źle myślę to proszę mnie poprawić.

- "Added six-wheeled chassis for both Renaults" - Heh, szkoda, że tak późno dodali dodatkową oś w Renault, gdyż poszło już zamówienie na Mercedesa (który będzie w 1.18). Nie ukrywam, że trochę brakowało mi tego w mojej Premiumce.

- "Steering wheel animation of all trucks updated to 900 degree range" - Kolejna fajna zmiana, już nie trzeba będzie się bawić w zabawę z Profilerem aby ustawić 780st.

- No i ostatnia ciekawa zmiana "Tyre and rim made independent accessories" w sumie SCS zapowiadało to w ostatnim czasie, ale nie ukrywam, że ma to też swój smaczek.

A jakie jest Wasze zdanie o tych zmianach? Może ktoś już testował nową wersję "namacalnie"?

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

Według mnie nowa aura pogodowa jest gorsza. Kolory są strasznie przesycone tak jakby ktoś się bawił suwakami w Studio Fotografii (GPS w ciągniku świeci jak po wizycie w Czarnobylu). Wszystko jest mocno niebiesko-zielone tak jakby to niebo oświetlało Ziemię, a nie Słońce. Na szczęście wszystko prezentuje się dużo lepiej w nocy i przy zachodzie. Zmianę, którą uważam za fajną to nowe światła i odbicia promieni słonecznych (np. na szybie ciągnika).

 

Jeśli w końcu zabrali się za zmiany graficzne to mogliby zmienić tło menu, które wygląda jak obraz u ćpuna po ostrym wciąganiu. Myślę, że jakieś lekko rozmyte sceny ze świata ETS'a prezentowałyby się lepiej. Albo np. widok garażu. Swoją drogą wygląd garaży też by mogli poprawić. Na najwyższym poziomie powinno to jakoś wyglądać, a nie jak metalowa konserwa.

  • Upvote 1
 
Dołącz do jednej z najstarszych vs'ek | hvlogistyka.pl
Link to comment
Share on other sites

Ulala, jak dla mnie najbardziej podoba mi się majtanie kabiny przy ostrych skrętach lewo/prawo, możliwość zmiany felgi oraz ta lista ozdobna w dafie mając 2 osie z tyłu. :)

 

Poza tym zauważyłem, że w Gdańsku oraz w Gdynii będzie port. Z tymże, z tego co wynika to będzie można płynąć z nich w inne miejsca:

 

a2viih.png

29qnzpk.png

rsrknd.png

 

7dsgvP1.png <-> opj1pzK.png

Link to comment
Share on other sites

Jeśli chodzi o naczepy to w katalogu naczep jest tylko jedna nowa. Mianowicie "Naczepa zabudowana" (dotychczas była Chłodnia, Firanka lub Platforma). Udało mi się na mieście spotkać nową naczepę do przewozu bydła (ta wysoka) lecz w zleceniach jej jeszcze nie zauważyłem.

 

Muszę przyznać, że po krótkim przetestowaniu wersji 1.17 jestem wniebowzięty. Grafika według mnie wygląda fantastycznie, a wszelakie nowe bajery nawet nie opisane przez SCS są bardzo ciekawe i z niecierpliwością będę oczekiwał na stabilną wersję 1.17 oraz dostosowanego Multiplayer'a pod tą wersję.

 

Dzięki NalesniQ'owi udało mi się odkryć dwustopniowe wycieraczki (rzecz, która był m.in. w pierwszym tytule SCS'u 18WoS, a zabrakło tego bajeru tutaj). Myślę, że bardziej realnie teraz zachowują się biegi. Czuć teraz tą przerwę pomiędzy zmianą biegów w porównaniu do poprzedniej wersji.

  • Upvote 1

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

Mimo, że postanowiłem zrobić sobie krótką przerwę od ETS'a na rzecz innej gry ( ;) ) to nie wytrzymałem i jeszcze raz przyjrzałem się zbliżającej aktualizacji. Pobawiłem się trochę ustawieniami graficznymi i aura pogodowa wygląda znacznie lepiej. Bardzo fajnie brzmią też dźwięki fotela kierowcy. Fajną sprawą jest są również nowe tryby działania wycieraczek.

 

Kolejną istotną i według mnie najważniejszą zmianą jest poprawa hamowania przy jeździe na klawiaturze lub myszce. Teraz ciągnik nie hamuje tak gwałtownie i nie gubi 20 km/h w ciągu kilku sekund tylko hamuje powoli. Przydatna sprawa jeśli chcemy tylko odrobinę zmniejszyć prędkość naszej jazdy. Jeśli chcemy zahamować bardziej to po prostu przytrzymujemy dłużej klawisz przypisany do hamowania (czyli w sumie tak jak to wygląda naprawdę, jeśli chcemy nieznacznie zahamować lekko naciskamy pedał hamulca, a jeżeli mocniej - dociskamy go bardziej). To nauczy niektórych trzymać większe odstępy, bo jeśli myślą, że wyhamują tak szybko jak dawniej to mogą się trochę zdziwić :)

 

EDIT: Następna rzecz, którą zauważyłem to komunikaty na ekranie komputera pokładowego. Teraz gdy nasz ciągnik jest uszkodzony komunikat wyświetla się na górze ekranu (i nie zajmuje całego tak jak dotychczas), a przeglądanie poszczególnych parametrów jest wciąż możliwe. 

  • Upvote 1
 
Dołącz do jednej z najstarszych vs'ek | hvlogistyka.pl
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.