Jump to content

Yeni Sohbet Sistemimizi Keşfedin


Next7

Recommended Posts

  • Translation Manager

exploring-the-new-chat-system.1692621957

BT4Hu9q.png

Selamlar TruckersMP topluluğu!

Sizinle paylaşmak istediğimiz bazı heyecan duyduğumuz haberler var. Geliştirici (Development) ekibimizin sıkı çalışması ile beraber, yayımladığımız yeni ve geliştirilmiş sohbet sistemini duyurmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz!

 


 

Yeni ne var?

 

 

Yeni sohbet sistemimiz hali hazırdaki TruckersMP tarzına sadık kalsa da tamamen elden geçirilerek bu popüler özelliğe birçok iyileştirmeler yapıldı.

 

Erişebilirliğin ve Deneyimin Geliştirilmesi

 

Getirilen en kayda değer geliştirmelerden birisi yeni sohbet sisteminin sunduğu gelişmiş erişebilirliktir. Daha kolay okunabilen yazı tipi ve daha büyük yazı boyutu getirilmiştir. Ek olarak, ekran çözünürlüğünüz deneyiminizi kısıtlamamalıdır. Dinamik ölçeklendirme ile beraber artık sohbet sistemi ekran çözünürlüğünüze göre boyutu otomatik olarak ayarlanacaktır. İster büyük, isterseniz küçük bir ekranda oynayın, pürüzsüz bir şekilde ekranınıza uyum sağlayarak size mümkün olan en iyi deneyimi sunacaktır. Ayrıca, arayüz ayarları sayesinde arayüz öğelerinin boyutunu kendiniz ölçeklendirebilirsiniz.

 

Fare Kullanımı Eklentisi

 

Artık sohbette farenizi kullanabilirsiniz. Fareyi kullanarak sohbeti kaydırabilir, oyuncu isimlerine ve bahsedenlere tıklayabilirsiniz. Mümkün olan en iyi deneyimi sunmak için varsayılan ayar olarak fare kullanımını etkin olarak ayarladık. Ayrıca, bazı oyuncuların direksiyon olarak fareyi kullandığının farkındayız ve sizi de düşündük! Bu özelliği arayüz ayarlarından devre dışı bırakmak da mümkündür. 

 

Kolaylaştırılmış Kısayol Tuşları

 

Kısayol tuşlarında küçük bir değişiklik yaptık. F9 tuşu artık sohbet penceresini gizlemeye ve göstermeye yaramamaktadır. Bunun yerine, GUI yani Grafik kullanıcı Arayüzü ile uyumlu olacak şekilde düzenledik ve artık F11 tuşu bu amaca hizmet etmektedir. 

KgrrPNv.png


 

Hepsi bu kadar değil! Birkaç değişiklik daha hazırladık:

 

  • Metin Sihrinin En İyi Hali: Sinir bozucu eksik karakterlere elveda deyin - Yeni yazı tipi motorumuz Çince, Gürcüce ve hatta emojiler de dahil çeşitli karakter setlerini destekleyecektir ve herkesin mesajlarının kusursuz görünmesini sağlayacaktır.
  • Rahatça Yazın: Mesaj yazma kutucuğu elden geçirildi - artık daha uzun mesajları (200 karaktere kadar) herhangi bir kesme yapmadan gönderilmesini sağlayabilir ve (Ctrl + Shift + Yön Tuşları gibi) komutları da destekler.
  • Gözünüzden Hiçbir Şey Kaçmasın: Sohbeti sürdürün - Mesaj geçmişi artık 60 kadar mesajı tutabilir ve bunları kolayca kaydırıp inceleyebilirsiniz.
  • Size Kolaylık Sağlayan Zaman Damgaları: Bir şeyin ne zaman söylendiğini görebilmeniz için oyuncular tarafından gönderilen mesajlara zaman damgalarını ekledik. Daha sade bir görüntü olmasını isterseniz ayarlardan bunu kolayca gizleyebilirsiniz.
  • Daha Kolay Sohbet: Sohbet sisteminin sunduğu dinamik otomatik doldurma tavsiyeleri sayesinde komutları kullanmak ve diğer oyunculardan bahsetmek her zamankinden çok daha kolay hale geldi. Bu sayede sohbet etmek artık çok kolay.

 

g0X2EFP.gif

hOOKalX.gif

ewUsHav.gif

 


 

Geri Bildirimleriniz Önemlidir!

 

Her güncellemede olduğu gibi, geri bildirimleriniz bizim için paha biçilmezdir. Yeni sohbet sistemimizin beklentilerinizi yerine getirdiğinden ve kusursuz bir şekilde çalıştığından emin olmak istiyoruz. Bir hata ile karşılaşırsanız Support Takımımız ile iletişime geçebilir, öneri veya geri bildiriminiz varsa Community Management ile iletişime geçebilirsiniz. Geri bildirimleriniz sayesinde bu güncellemeyi daha da iyileştirebilir ve geliştirebiliriz.

 

 

Yani tırcılar, kemerlerinizi takın! Yeni sohbet sistemi göreve hazır. Sistemi denemeniz ve diğer sürücülerle sohbet ederek keyifli vakit geçirmeniz için sabırsızlanıyoruz.

 

Tekerinize taş değmesin! Keyifli sürüşler!

 

-TruckersMP Takımı

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.