Jump to content

Türk takım üyelerinin ilgisizliği

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar, herkese iyi günler diliyorum, sizlerle bir konu hakkında biraz sohbet etmek istedim 

anlatacaklarım biraz uzun olabilir ama bir oyuncu olarak şunu söyleyeyim. 

Discord sunucusundaki #turkish kanalı da dahil olmak üzere kopyalayıp yapıştırdığımız "Türk oyuncuların yardımlaşması, bilgi alışverişinde bulunması ve yönetimle iletişim kurması için bla bla bla" mesajının pratikte doğru uygulanmadığı bir yer burası  
Buradaki oyuncuların birçoğunun İngilizcesi yok ve zaten takımda olanların da seviyesini biliyoruz, hem oyuncular hem de sizler, bu insanlar burada size ulaşamıyorsa yetkililerin sadece renkli isimlerle ya da rollerle süslenmesinin bir anlamı yok. 

Örneğin Türk ekip üyelerinin gerektiğinde bize yardımcı olmaları ve üzerimize düşmeleri gerekirken "bir sorununuz Feedbaack atın" demeleri ne kadar doğru? Geri bildirim atsalar bile burada herkesin şikayet ettiği şey "geç geri dönüş" insanlara bu platformda direkt yetkililere ulaşma şansı verilirken onlara ulaştıklarında "ben uğraşamam" tavrıyla "Feedbaack atın" demek bence doğru değil, kusura bakmayın ama bana göre doğru değil. Burada insanlar sizi en yetkili kişi olarak biliyor (burada Türk ekip üyelerinden bahsediyorum) ve size ulaşıp bir şeyler yapmaya çalışıyor, siz de ekip üyesi olarak yapıyorsunuz ama takınılan yaklaşım oyuncuların sizden beklediği yaklaşım değil.   
Üst staf üyeleri olarak bu topluluğa odaklanmak yerine zaman zaman DC'ye girip çıkmaktan ibaret bir iz bırakıyorsunuz insanlar üzerinde ve bu özeleştiriyi kendinize yapmalısınız.

Yukarıda da belirttiğim gibi insanlara yardımcı olmak yerine elinizin tersiyle itiyorsunuz, biz ve siz burada sadece rolü olan insanlarız, sesimiz olmanız lazım, bize yön vermeniz lazım, kısacası "Feedbaack at" dedikten sonra üzgünüm ama bu platformu ve o yetkileri hak etmiyorsunuz, oyuncular da sizi hak etmiyor. 
Bu konudan çok rahatsız olduğumu belirtmek istedim sadece kendim için değil sorunları çözülmeyen ve sesini duyurmayan diğer arkadaşlar için de söylemek istedim lütfen düşüncelerinizi yazın lütfen bu nereye kadar devam edecek?

• Like 3
  • Upvote 1
  • True Story 1

Merhaba @Sinyordess.,

Eski bir takım üyesi olarak eski ile kıyaslarsam haklı olduğunu düşünüyorum. Önceden topluluktaki yetkililer daha ilgili ve sevecendi. Ancak o zamanın kadrosu Şampiyonlar Ligi misali gibiydi. Şimdiye nazaran yaş ortalaması iyice düştüğü için ve acemilik söz konusu olunca bunların olması normal geliyor. O yüzden en güzeli kontağı çalıştırıp sadece yoluna bakmanı tavsiye ederim. Takma kafaya yola devam.. 🙂

Saygılarımla, 

SkortiL [TR]

• Like 2
  • Upvote 1
  • Awesome! 1

Sincerely,

SkortiL [TR] 

Create a Support Ticket / TruckersMP Rules / Feedback / Guides / Meet the Team

Önceki Türk yetkili ekibi gerçekten biraz daha iyiydi, en azından yardımcı oluyorlardı ve samimi davranıyorlardı şimdiler ise biraz egolu ancak kendilerini düzelteceklerini düşünüyorum ve SkörtiL abimizin dediği gibi acemilik söz konusu, yaş düşüklüğü mevcut.

• Like 2
  • Upvote 1

Social Contact

Riva™ Transport @ Founder
TruckersMP | Steam | My VTC
Discord: İlhansnc

• 2 weeks later...
  • Translation Manager

Öncelikle merhaba @Sinyordess.,

Takım geneli değil, kendi adıma konuşuyorum.

Türk topluluğuna ve yabancı topluluklara elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyorum. "Feedback at" tutumunu ikiye ayırabiliriz. Genelde yasaklar veya da şikayetler olunca feedback'e yönlendirilir. Bu oldukça normal ve doğal çünkü mesaj gönderdiğiniz kişi bu konuda size yardımcı olamaz. Fakat hangi yolu izleyeceğiniz hakkında size yol gösterebilir. Bu "uğraşmamaktan" ziyade daha çok "yetkinin olmaması" durumudur diyebilirim.

Söz var söz var, demek istediğinizi de sonuna kadar anlıyorum. "Git feedback at" ile "Anladım, fakat ben bu konuda bir şey yapamam. Eğer feedback gönderirsen yetkililer bu konuda ilgileneceklerdir" cümleleri arasında dağlar kadar fark var. Siz daha çok tutumu beğenmediğinizi söylemek istiyorsunuz.

Herhangi bir sorununuzda bana mesaj atabilirsiniz. 🙂 

Saygılarımla,

Next7

• Like 1
  • Thanks 1
  • Upvote 1

Bu konu hakkında benim de kendi adıma konuşmam gerekirse; bana Türk topluluğundan genellikle sorular discord DM veya forum DM üzerinden geliyor, bende elimden geldiğince yardımcı olmaya her zaman çalışıyorum.

Mantık çerçevesinde sorulmuş olan sorularda, herkes benden genellikle bir cevap alabilir.

• Like 1

Kind regards,

Snap Dragon

TruckersMP — GML | Game Moderator Leader

GökBörü VTC — COO | Chief Operating Officer

CHub (Drivers Hub) — PM | Project Manager

339458068_role_Translator(1).png.1c7213d of the Year 2019

• 4 weeks later...

Merhaba,

Konu on dört (14) günden daha fazla in-aktif olduğu için, konuyu kilitleyip Arşiv bölümüne taşıyacağım.

Bu prosedürler, forumu organize etmek ve düzenli bir hale getirmek için uygulanmaktadır.

Anlayışınız için teşekkürler!

Saygılarımla,
DatSpeed
TruckersMP Game Moderator + Community Moderator

// Locked and Moved to "Arşiv"

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.