Jump to content
Experiencing kernel error or random crashes on TruckersMP Island? ×

Refacerea orașului Duisburg


Recommended Posts

spacer.png

Salutare camionagiilor,


Acum câțiva ani, am primit feedback despre starea orașului Duisburg. Unii jucători veterani își pot aminti congestia permanentă a traficului, care se forma în principal în jurul intrării și ieșirii din service. În urma unei analize, am constatat că orașul, așa cum a fost proiectat de SCS Software, pur și simplu nu era potrivit pentru multiplayer din cauza volumului mare de trafic care trece în mod constant prin oraș. La începutul anului 2021, am încercat să rezolvăm această problemă făcând câteva modificări mici ale hărții: am mutat intrarea și ieșirea din service pe un drum pe care nimeni nu-l folosea la vremea respectivă, am creat o benzinărie mai mare chiar la ieșirea din oraș și am adăugat semafoare pentru a dirija intersecția frecvent utilizată localizată în partea de est a orașului - care duce la drumul dintre Duisburg și Calais. Deși aceste modificări ale hărții au avut unele efecte pozitive, ele nu au rezolvat problemele de fluiditate ale traficului în interiorul orașului. De fapt, au mutat problemele într-un alt loc în loc să le rezolve. Pentru a elimina temporar aceste probleme, am considerat că cea mai bună opțiune este să introducem o zonă no-collision pentru întregul oraș atât pentru a îmbunătăți experiența utilizatorilor, cât și pentru a elimina presiunea existentă pe echipa de Game Moderation. Indiferent de cât de mult efort ar depune Game Moderatorii noștri pentru a modera acea zonă, activitatea utilizatorilor a fost pur și simplu prea mare pentru design-ul zonei.
 

Suntem foarte conștienți de faptul că introducerea unei zone no-collision este și a fost departe de a fi o soluție acceptabilă și am citit tot feedback-ul dumneavoastră de-a lungul anilor, atât pe forum cât și în cel mai recent sondaj al comunității. În momentul în care a fost introdusă zona no-collision, era evident că această zonă nu va fi o soluție permanentă și că trebuie să găsim altă soluție pentru a rezolva această problemă. La scurt timp, s-a decis ca echipa noastră de Add-on să refacă întregul oraș Duisburg pentru a-l face potrivit pentru multiplayer. Inițial, procesul de reproiectare ar fi trebuit să dureze cel mult câteva luni, dar acum este clar că această prognoză a fost mult prea optimistă. Pe lângă faptul că echipa noastră de Add-on este relativ mică și că membrii noștri talentați pot pleca în orice moment din diverse motive, echipa noastra de Add-on este, de asemenea, foarte implicată în proiecte cu prioritate mai ridicată precum evenimentele oficiale cu modificări unice ale hărții. În plus, acest proiect nu a constat doar în schimbarea unei părți a orașului, ci și în reconstrucția completă a orașului și a rețelei de drumuri din jurul acestuia, cu diverse provocări practice și tehnice de depășit. În concluzie, planificarea, execuția și testarea au durat mult mai mult decât ne așteptam și ne cerem scuze pentru cât de mult a durat și pentru lipsa de acțiune și de comunicare pe parcursul procesului. Cu siguranță, aceasta a fost o învățătură pentru noi, atât în ceea ce privește modul în care tratăm proiectele complexe pe plan intern, cât și în ceea ce privește modul în care ar trebui să vă comunicăm aceste schimbări.

spacer.png

Partea bună a lucrurilor este că, în sfârșit, putem anunța că am creat noul oraș Duisburg și zonele limitrofe. Așa cum am promis, zona no-collision va fi eliminată. Pentru a asigura o fluidizare mai bună a traficului, tot traficul va intra dinspre nord-est și va ieși spre sud. Vorbind de partea de sud, am creat o zonă convenabilă în care veți găsi o benzinărie, un service și o parcare pentru a vă bucura de ea. Pe lângă un oraș complet nou, am creat și o rețea de drumuri complet nouă cu multe intersecții și pasaje rutiere noi. Sperăm că noul oraș va ușura traficul din zonă și va oferi o îmbunătățire necesară a zonei pentru a o aduce la standarde moderne. Ne-ar plăcea să auzim feedback-ul dumneavoastră - atât pozitiv, cât și negativ - și abia așteptăm să ne vedem pe drum!

- Echipa de Add-On

 

                                                                                                                                                                                   Kind regards,

                                                                                                                                                                                     NexusMEISTER

 

                                                                                                                                                                              image.png.ec832aa6009e230c04eab3e11c4cf60c.png                                                                                                                                                                                                 

                                                                                                                                                                                        

                                                                                                                                       

                                                                                                                                                  Support - Appeal - TruckersMP Rules - Feedback - Report

 

 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.