Jump to content

Sizce Eskisi Gibi 150 Hız sınırı Oyuna Getirilmeli mi ?

Whiτe.

Recommended Posts

Kalabalık olan yerlerde hız sınırı mantıklı fakat arkadaşlarımla otabanlarda dolaşırken 150 gitmek güzel olabilirdi.

• Like 2

1574800594_R440Manager.png.92d0783160ca36c5f8243ec93f0ee123.png 1210712418_VETARAN1.webp.5e6511080dd4751d2303d7c28dbdfc38.webp 

32 dakika önce, Whiτe. söz konusu:

Bence kesinlikle Eski günlere uygun bir sistem çalışmasıip ve hızlanmasını sevmeyen insanlar için mükemmel bir yer olabilir. Kural eskisi tam haliyle olması şartıyla tabi olması gerekiyor.

spacer.png

Bencede getirilebilir, eskileri yad etmiş oluruz.

• Like 1

Benim için 110 km/h yeterli ve bence bu hız yeterli bir hız. Tüm her yer için geçerli olacak 150 km/h hız sınırı, TruckersMP'ye daha fazla kaza ve karışıklıktan başka bir şey getirmeyecektir, ancak üstte söylendiği gibi sadece otobanlarda yapılacak herhangi bir hız arttırımı gerçekten de iyi olurdu. Bunun dışında hız yapmak istiyorsanız bildiğiniz gibi Arcade sunucusu var ancak anladığım kadarıyla çarpışmalar kapalı olduğu için birçok oyuncu o sunucuya belirttiğiniz amaç için girmiyor, ama düşündüğümüzde çarpışmaların açık olduğu ve hız sınırının olmadığı bir sunucu açmak pek mantıklı değil, hatırladığım kadarıyla TruckersMP yıl dönümü etkinliklerinde bu tür bir sunucu (Freeroam) zaten açılıyor bunun dışında da pek gerek yok gibi. Ayrıca 150 km/h'nin geri gelmesi üstte de söylediğim gibi birçok kaza ve karışıklığa neden olacaktır (özellikle C-D yolunda) dolayısıyla site rapor sayısında pek de az olmayan bir artış olacak, aynı şekilde oyun içi raporlarda böyle bir şey olacak. Neredeyse diğer tüm yetkililer gibi gönüllü bir ekip olan oyun moderasyon ekibi daha fazla raporla ilgilenmek zorunda kalacak, nihayetinde görevleri bu, ancak düşünüldüğünde onlar da birer insan ve tek işleri TruckersMP ile ilgilenmek değil, kısacası o ekibe de boş bir yük gelmiş olacak ve gönüllü olan kişiler için buna gerçekten gerek yok. Bununla beraber, rapor sistemindeki yoğunluk oyuncuları da etkileyecek ve raporlara çok geç bakılacak. Şu an rapor sistem yoğunluğu ''High'' bir de bu sınırın kalkmasıyla raporların artacağını varsayarsak bu hiç de iyi olmaz. Bir yerde bu hızın yeterli olmadığını anlıyorum ve bu birçok oyuncu için bir sorun gibi, ama durum uzun zamandır böyle ve değişeceğini şahsen düşünmüyorum. 

Teşekkürler, son olarak bunlar sadece benim görüşlerim.

Guest Aurris

110 değil de 90'la gidenleri sollamayı daha da kolay hâle getirmek için 120 olabilirdi. Sınırın 150'ye tekrar çıkarılmasının pek de bir gereği yok, artık raporlara bakılması 1 hafta değil de 3 hafta sürer bu sefer. 

C-D yolunda değil de Otobanlarda hız sınırı olmayabilir. Çünkü C-D yolu çok kalabalık zaten şuan da 110 Km/h sınır var yine çokça kazalar yaşanıyor bu sürat arttırılır ise daha çok olacak ve oyundan zevk alınmayacak lakin ekibimizle arkadaşlarımızla otobanda giderken hız sınırı açılabilir destek veriyorum.

• Like 1

Kind Regards,

SeñiorVozač

Hız sınırının biraz daha kaza önleme ve gerçekçi sürüş için konduğunun farkındayım hatta bizim gibi sürücüler için iyi birşey fakat 110 km/h ın kazayı engelleyemeyeceğini düşünüyorum. Tehlikeli araba kullanmak isteyen her türlü insan bunu zaten yapıyor, gerçekçi sürüşü çok fazla etkilediğini düşünmüyorum. Gerçekçi sürmek isteyenler ise çoğu zaman 90, bazen 60 ve bazende 110 km/h ile gittiğini gördüm fakat tehlikeli sürmek isteyenler 110 km/h ile daha çok kazaya sebep oluyor bazıları ise hileye başvuruyor. Aynı şekilde kaza için de aynı şeyi düşünüyorum, hatta daha fazla kaza olduğunu düşünüyorum çünkü bir oyuncu 90-100 km/h ile giden birini geçmek istediğinde 110 km/h yeterli olmuyor ve aniden biri gelip kafadan çarpıyor bunu anladım. Eski tarihlerin videolarına baktığımda kaza oranının daha düşük olduğunu extra olarak bu kaza yapanların, makas atanların, tehlikeli sürüş yapanların %90'ının Türk olduğunu anladım, sizinde izleyeceğinde anlayacağını düşünüyorum. Şimdi bunu ele alırsak geçtiğimiz haftalarda oyun 150 TL oldu ve dolayısıyla çoğu insan kurallara uygun sürüş sergilemeye başladılar ve bu büyük oranda farkedildi. Benim düşüncem oyuna bir rank sistemi gelmeli, tıpkı Veteran driver gibi, her rütbenin kendine ait bir hız limiti olmalı ki oyuncular hızı kötü bir amaç için kullanmasınlar, oyuncu banlandığı zaman rütbe düşer ve eski hız limitine döner diye düşünüyorum, veya oyun içi hız sınırı direkt 130-150 olabilir.

Rapor fazlalaşması konusunda haklısınız fakat oyun içerisinde gerçek bir tırcı hissi ile sürüş yapan, kurallara hakim kısacası GM potansiyali olan pekçok insan tanıyorum, tabiiki bunu ben bilemem bir Gm Leader veya GM Manager değilim fakat Gm başvurusu açıp takıma gönüllü insan alırlarsa rapor yükünün hafifleyeceğini düşünüyorum.

Merhaba! 

Hız sınırı konusu aslında uzun süredir tartışılan önemli bir konu. Çok sayıda oyuncu hız sınırının 150 veya daha yüksek olmasını istiyor. Aksine kazaların artacağını düşünen ve yerinde 110 limit diyen çok oyuncu var. TruckersMP Yönetimi, yüksek hız sınırına olumlu bakmayarak şöyle bir açıklama yapıyor;
"Hız limiti artırıldığında kazalar çok artacak ve durum eskisinden daha kötü olacak." Bu söylentiler bir konuda haklı çünkü oyunda acemi oyuncuların yanı sıra çok sayıda profesyonel sürücü var. Örneğin 150 ile viraja girmeye çalışacak ve doğal olarak bir kazaya sebep olacaktır. Duisburg-calais güzergahı 150 ve üzeri trafiği kötü etkiliyor. Şimdi de diğer haritanın boş yerlerinde (Duisburg calais hariç her yer) 150 ve üzeri hız limitinden bahsedelim ki bu da karşımıza çıkmasını umduğumuz konu. Meşhur duisburg calais yoluna kıyasla diğer yollarda çok fazla oyuncu yok. Bu nedenle gerçek hayattaki hızlı kamyonlar burada faaliyet gösterebilir. Çünkü konu gerçekçilik hissi ise gerçek hayatta hız yapılır. Bir kazaya neden olmadıkça ve olacağını sanmıyorum. Diğer yollarda hız sınırı 150 ve üzeri olmalı TruckersMP Yönetimi bu konuya olumlu bakmalı çünkü oyuncuların isteği onları yönlendirmeli, bu durumda her iki taraf da tatmin olabilir.

Kind Regards 

Shadel

TruckersMP Veteran Driver I

2025704570_role_Add-OnTeam2.jpg   

Youtube | Steam | TruckersMP 

Discord = Shadel#0001

Selamlar

Hız konusunda sabit veya sabit olmayan fikirler olsa da, bence zaman zaman yenilik ve bu yeniliğe uygun düzenleyici kurallar getirilerek daha eğlenceli, keyif veren bir multiplayer sistemi oluşturulabilir.

'Calais - Duisburg' yolu gibi oyuncuları çeken, kalabalık bir sürüş rotası oluşturan alanlarda 110 Km/h hızı çok makul buluyorum.
'Şehir içi' sınırlarıda çok makul buluyorum. Bu bahasettiğim iki sınır, oyuncular arası yaşanabilecek kazaları en aza indirmeye çalışma konusunda oldukça yardımcı oluyordur.
Ancak kalabalık rota dışlında, şehir içleri dışında örnek verecek olursak 'Polonya - Bialystok' şehri yakınlarında insanlardan azade, otoban ve ince yollarda bulunan 110 Km/h limitini biraz abartı buluyorum. Bu tarz kalabalıktan uzak alanlarda arkadaşlarımızla dolaşırken daha keyifli anlar için hız sınırı maks. 150 Km/h limitine çıkartılabilir. Raporlama konusunda zaten en çok yoğunluğu veren kısım Duisburg yolu ve Kirkenes maden yolu olduğundan diğer kısımlardaki hız sınırı değişikliği oyunun rapor artışını %10 bile etkilemeyecektir.

Görüşlerin değerlendirilmesi yapılır mı bilmem lakin, güzel bir kural eklemesiyle bu tarzda bir güncelleme oyuna çok oyuncu çekecek ve reel yaşantıdaki tadın, kuralların neredeyse aynısını oyuna taşımanıza yardım edecektir. Bu konuda bir gelişmeyi hiç beklemiyorum ancak, ümit etmekten başka da çaremiz yok gibi. 

Herkese keyifli oyunlar, sürüşler..

Kind Regards

Black Alcoa
TruckersMP Veteran Driver II

• Upvote 1

• 2 weeks later...

Bence şehre yakın belirli bölgelerde hız sınırı 110 da sabit kalmalı daha boş otoban gibi yerlerde ise 150 ye arttırılmalı ama bunun sonucunda kazaların ve troll vakalarının daha fazla artacağını düşündüğüm için şimdilik hayır diyorum.

Kind regards,                                                                                                                          Languages that I know;

!drkYVZ                                                                                                                                  Turkish, English, Spanish, German

Social:                                                                                                       Have a safe trucking and have a good day!                                                                                                         Useful Links:

TruckersMP     |     TruckersMP Forum     |     Steam                                                                                                                                                                                                 Ban Appeal    |     Report         Rules      |     Feedback     |     Support

• 3 weeks later...

Merhaba,

Konu on dört (14) günden daha fazla in-aktif olduğu için, konuyu kilitleyip Arşiv kısmına taşıyacağım.

Bu prosedürler, forumu organize etmek ve düzenli bir hale getirmek için uygulanmaktadır.

Anlayışınız için teşekkürler!

Saygılarımla,
DatSpeed
TruckersMP Game Moderator + Community Moderator

// Locked and Moved to "Arşiv"

LanguagesTR / EN

-> Rules | Feedback | Report System | Ban Appeal <-

image.png

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.