Jump to content
Experiencing kernel error or random crashes on TruckersMP Island? ×
  • 0

Problem z CB radiem, nie działa.


Rumerinho

Question

Witam. Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że nie jestem nowicjuszem na Truckers MP. Miałem roczną przerwę i ostatnio postanowiłem pograć w tę grę, lecz jest mały problem. Otóż jak chce coś powiedzieć przez CB Radio, to nie wyświetla się głośnik, a ja nikogo nie słyszę. Czat mi działa i zapytałem się graczy, czy mnie słychać i potwierdzili moją tezę. Nie wiem o co chodzi i dlaczego tak się dzieje. Co ciekawe jak włączam Truckers MP i jestem w menu głównym, to po odpaleniu "jazdy" przez parę sekund słyszę graczy na CB Radiu, a po załadowaniu mnie na serwer jest cisza. Próbowałem, to naprawić z pomocą forum, ale się nie udało, a jest, to mimo wszystko uciążliwy problem. 

Lista rzeczy, które zrobiłem w celu naprawy problemu:

- sprawdziłem, czy mam włączony odpowiedni mikrofon i słuchawki i wszystko jest poprawnie (co ciekawe na teście mikrofonu w TMP siebie słyszę)

- przywróciłem sterownik, chociaż nie wiem, czy nie powinno się go odinstalować i pobrać np. z drobrychprogramów

- sprawdzałem zaporę i tu wszystko jest poprawnie

Jest, to dla mnie ciekawy problem i będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc!!!

EDIT:

Mogę jeszcze dodać, że w trybie multi w etsie mikro działa xD

Edited by JJay
Link to comment
Share on other sites

4 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Witam,

 

Na wstępnie chciałbym podziękować za skorzystanie z Forum i stworzenie tego wątku.
W związku z tym, że mikronon został sprawdzony, wszystko działa poprawnie oraz nie ma potrzeby sprawdzania ustawień dżwięku.

W pierwszej kolejności polecam reinstalację Launchera TrcukersMP, całkowitą reinstalację. Nie mniej jednak na poczatku proszę o sprawdzenie plików.
Poniższe kroki pomoga Ci w weryfikacji plików modyfikacji:

  • Uruchm Launcher jako Administrator
  • Na klawiaturze uzyj przycisku "F1" i poczekaj aż Launcher pobierze pliki

 

Jeśli powyższe nie rozwiązało problemu polecam całkowitą reinstalację. Aby poprawnie wykonac reinstalację Launchera zalecam do skorzystania z poniższych kroków:

  • Naciśnij klawisz Windows + R (Win + R) na klawiaturze
  • Wpisz „%programdata%” i naciśnij Enter (bez cudzysłowu)
  • Znajdź folder „TruckersMP” i usuń ten folder.
  • Przejdź do C:\Program Files\ i usuń folder o nazwie „TruckersMP Launcher”
  • Przejdź do naszej strony internetowej i ponownie pobierz i zainstaluj Launcher z uprawnieniami administratora https://truckersmp.com/download/
  • Otwórz Launcher z uprawnieniami administratora i kliknij „Zainstaluj dostępne aktualizacje”

Wykonując powyższe kroki usuniesz pliki związane z aplikacją. Ponowna instalacja powinna rozwiązać problem.

Nie mniej jednak jeśli problem będzie dalej występować proszę poinformować Nas zamieszczając swój komentarz w tym wątku.

 

 

Z poważaniem,

JJay

Support Team

  • Like 1

 

Nie ma magicznych skrótów do rozwiązania Twoich problemów.

 

Ban appeal | Complaints / Feedback | TruckersMP Rules | Join the Team |

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Witam,

 

Cieszę się, że Twój problem został rozwiązany.

W razie potrzeby nie bój się ponownie z nami skontaktować.

 

W związku z tym, że problem został rozwiązany, zamykam i przenoszę wątek do Rozwiązanych.

 

 

Z poważaniem,

JJay

TruckersMP Support

 

// Zamykam i przenoszę do Rozwiązanych

 

Nie ma magicznych skrótów do rozwiązania Twoich problemów.

 

Ban appeal | Complaints / Feedback | TruckersMP Rules | Join the Team |

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.