Jump to content

Oyun Geliştirme Güncellemesi


LadyAndromeda
 Share

Recommended Posts

Sevgili Tırcılar,  

 

Bildiğiniz üzere konvoy olarak da bilinen resmi multiplayer yakında yayımlanacak.  

 

Konvoy, TruckersMP'den farklı olmasına rağmen, harika bir multiplayer oyunu. Her iki multiplayerin de kendilerine ait artıları ve eksileri var, ama en azından TruckersMP size bir alternatif sağlıyor.  

 

7 yıl boyunca, TruckersMP benim için çoğu zaman genellikle geceleri yaptığım yarı zamanlı bir iş (ya da daha çok bir hobi gibi) oldu.  

 

2018 yılında, 6 aylık bir süre boyunca TruckersMP'de tam zamanlı çalışma şansım oldu. O zamanlar ilerleme önemliydi ancak o sıralarda sadece Google Adsense üzerinden gelirimiz vardı ve uzun süre boyunca tam zamanlı çalışmayı bırakın, sunucu alt yapısına yatırım yapmayı bile karşılayabilecek durumda değildik. Bu nedenle, 2019 yılının başında CD PROJEKT RED ekibine katılmaya karar verdim. Tabii ki Cyberpunk 2077 üzerinde çalışmak da benim için bir zevkti!  

 

Tahmin edeceğiniz üzere, bu adımdan sonra TruckersMP için daha az zamanım kaldı. Tekrardan, geceleri yaptığım, özellikle belirtmeliyim, zorlayıcı ve uzun süreli bir iş olmaya başlamıştı.  

 

Ekim 2019'da Patreon kampanyamızı başlattık ve bu da bana, topluluğun bu projeden daha fazla şeyler beklediğini hızlı bir şekilde gösterdi. Ancak o zamanlar Cyberpunk 2077 henüz yayımlanmamıştı ve yamalarından bahsetmiyorum bile. Oradaki takımımı terk edemezdim, bu nedenle de yamaları ile birlikte oyun yayımlanıncaya kadar kalmaya karar verdim. Ve şimdi zamanı geldi. Şu anda bildirim dönemindeyim ve Ağustos itibari ile TruckersMP üzerinde tam zamanlı çalışma şansım olacak! Bu, sadece sizlerin Patreon üzerinden desteğiniz sayesinde gerçekleşebilirdi! Ama bu oyunu en iyi haline getirmek isteyen meraklı birisi olmaya da devam etmekteyim.  

 

Bildiğiniz üzere, TruckersMP'nin kendi sorunları var. Bu sorunlardan hepimiz farkındayız:  

 

 • Troller
 • Eksik oynanış özellikleri (örneğin, ekonomi)
 • Düşük kalite
 • Çok fazla bug/oyun hataları
 • Oyun içinde VTC/Lojistik desteği eksikliği
 • Yeni oyun sürümlerinin desteklenmesindeki uzun bekleme süreleri
 • Eksik senkronizasyon (örneğin, hava durumu, AI araçları)

 

Ancak, TruckersMP aynı zamanda çok fazla potansiyele sahip iken, şu anda biz bu potansiyelin çok az bir kısmını kullanmaktayız.  

 

TruckersMP, hala sürüm 0.2 olarak, Açık Beta aşamasında. Yine de daha fazlasını istiyoruz. Açık Beta 1.0'ı getirmek istiyoruz.  

 

Yine de bu durum, kod üzerinde sürüm isim değişikliği ile olacak bir şey değil. Yukarıdaki bahsedilen sorunları bulup, bu sorunları gidermemiz gerekiyor. Bunu, 2 yıl boyunca üzerinde çalışmamızı gerektirecek büyük bir yama olarak düşünmeyin. Bu durum, herhangi bir anlam ifade etmemekle birlikte, muhtemelen başarısız olmamıza neden olabilir. Bunun yerine, sonucunda oyunu Beta 1.0 olarak isimlendirmekten gurur duymamızı sağlayacak, birden fazla küçük yama beklemelisiniz. Bunun bir ay içinde geleceğini düşünmeyin. Bunlar için bir ya da iki yıla ihtiyacımız olabilir.  

 

Bu arada çok yetenekli bir insan bulduk - ShawnCZek. Bu zamana kadar oyuna getirdiği özelliklerden kendisini tanıdığınıza eminim. Ayrıca Smoky'nin de, bizim iyi bir yöne ilerlediğimizden emin olacak, başarılı bir oyun yapımcısı olduğu ortaya çıktı.  

 

Oyun geliştirme takımı içerisinde, daha önce hiç bu kadar motive olmamıştık. Kafamız çok fazla fikir ile dolu, sadece biraz daha zamana ve desteğinize ihtiyacımız var! Bizlere neyi beğenip neyi beğenmediğiniz hakkında geri dönüşte bulunmaktan çekinmeyin. Önerileri her zamankinden daha fazla dinliyoruz.

 

İlerleyen aylarda, daha fazla teknoloji görünüşleri üzerine yoğunlaşacağız. Yeni oyun sürümlerini desteklemek ve bu süreci daha kısa ve etkili yapmak için, sahip olduğumuz araçları geliştirmemiz gerekiyor. Aynı zamanda, senkronizasyon kalitemizi artıracak ve buna bağlı birkaç oyun hatasını düzeltecek yeni bir çoğaltıcı framework getirmemiz gerekiyor. Bu ayrıca oyuna yeni senkronizasyon özellikleri eklememizi de kolaylaştıracak. Gelecekte, TruckersMP'ye AI araçların getirilmesine de imkan verecek. Troller ile ilgili problem, oyundan gelen raporların merkezileştirileceği "Küresel Rapor Sistemi" ile azaltılacak. Bu, banların incelenmesini kolaylaştıracak ve oyun serverlerimizin kapasitesinin ele alınabilmesi için oyun moderasyon süresinin azaltılmasını sağlayacak. Bu arada, topluluktaki başka bir örnekle birlikte otobüsle ilgili konuları konuşmayı planlıyoruz. Tüm bunlar hakkında daha fazla ayrıntı yakında! Şu an için, ayın sonuna yakın gelmesi beklenen 1.41 güncellemesini desteklemeye yönelik olarak çok çalışıyoruz.  

 

Topluluk açısından bakıldığında, iki multiplayere sahip olmak daha iyidir. Her zaman alternatif modu oynayabilirsiniz. Karmaşıklığına ve şans dozuna bakıldığında, gelecekte benzer modifikasyonların yaratılmasının pek olası olmadığını söyleyebilirim. Böyle bir fırsat bir daha asla gelmeyebilir.  


Saygılarımla,  
mwl4  
Oyun Geliştiricisi  


--> Gönderiyi ana sayfada görüntüleyin

 • Like 7
 • Love it! 1
 • Woah! 2

76561198324253072.pngstatus.png

Link to comment
Share on other sites

Dediğiniz gibi, iki çoklu oyuncuya sahip olmak bir oyuncu zenginliğidir. TruckersMP'nin çok fazla potansiyeli var ve bu potansiyeli daha da fazla kullanacağınıza inanıyoruz. Ancak Beta 1.0'ın gelmesi 1 veya 2 yıl sürmesi çok uzun bir süre... Bu süre zarfında oyuncular SCSMP'ye geçebilirler. Beta 1.0 gelene kadar umarım bazı yenilikler getirilir. Örneğin otobüsler gibi... Size güveniyoruz ve TruckersMP sürücüsü olmaktan gurur duyuyoruz. Hepinize başarılar dilerim.

TruckersMP Driver 

TMP Profile | Forum Profile | GökBörü VTC | Designer 
" F O U R N A T E "
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.