Jump to content
Experiencing kernel error or random crashes on TruckersMP Island? ×

Aktualizacja Rozwoju Gry


Error_

Recommended Posts

Drodzy Truckersi,
 

Jak zapewne wiecie oficjalny multiplayer (znany jako Convoy) jest tuż za rogiem.
 

Convoy jest świetną grą multiplayer, ale jednak jest kompletnie inny TruckersMP. Oba multiplayery posiadają swoje wady oraz zalety, ale przynajmniej TruckersMP daje wam jakąś alternatywę.

Przez 7 lat, TruckersMP przez większość czasu był dla mnie pracą na pół etatu (lub bardziej jak hobby). Zazwyczaj wykonywaną w nocy.
 

W 2018 miałem możliwość pracy dla TruckersMP na pełen etat przez 6 miesięcy. Wówczas postęp był znaczący, ale wtedy naszymi jedynymi dochodami był Google Adsense i nie było nas stać aby inwestować w struktury serwerowe czy nawet dłużej pracować w pełnym wymiarze godzin. Dlatego na początku 2019 zdecydowałem się dołączyć do CD PROJEKT RED. Oczywiście wielką przyjemność sprawiła mi praca nad Cyberpunk2077!

Jak możecie podejrzewać, przez to miałem mniej czasu dla TruckersMP. Znów zacząłem pracować w nocy - hard crunch mode.
 

W październiku 2019 rozpoczęliśmy naszą kampanię Patreon, i to szybko pokazało mi że społeczność oczekuje więcej od tego projektu. Ale w tamtym czasie Cyberpunk 2077 nie został jeszcze nawet wydany, nie wspominając o patchach. Nie mogłem zostawić mojego zespołu, więc zdecydowałem że zostanę aż gra zostanie wydana razem z patchami. I właśnie nadszedł ten czas. Aktualnie jestem na okresie wypowiedzenia, i zaczynając od sierpnia znów będę miał miał szansę aby pracować dla TruckersMP w pełnym wymiarze godzin! Jest to możliwe tylko dzięki waszemu wsparciu przez Patreon! Ale wciąż jestem entuzjastą który chce uczynić tę grę najlepszą.
 

Jak wiecie TruckersMP posiada swoje problemy. Wszyscy te problemy znamy:
 

  •  trollowanie
  •  brakujące elementy gry (np. ekonomia)
  •  niska jakość
  •  wiele bugów
  •  brak wsparcie VTC w grze
  •  długi czas oczekiwania na wsparcie nowej wersji gry
  •  brakująca synchronizacja (np. pogoda, pojazdy AI)
     

Ale TruckersMP również posiada wiele potencjału, ale w tym momencie wykorzystujemy jedynie jego małą część.
 

TruckersMP wciąż jest w fazie Open Alpha, wersja 0.2. Ale my chcemy więcej. Chcielibyśmy wprowadzić Open Beta 1.0.
 

Jednak to nie jest tylko zmiana zmiana nazwy wersji w kodzie. Wciąż musimy znaleźć powyższe problemy, i je naprawić. Nie oczekujcie jednego bardzo dużego patcha nad którym będziemy pracować przez 2 lata. To nie miałoby żadnego sensu i najpewniej nie udałoby się to nam. Zamiast tego spodziewajcie się wielu małych łatek które w efekcie doprowadzą nas do gry którą będziemy mogli dumnie nazywać Beta 1.0. Nie oczekujcie że to wydarzy się w miesiąc. Możemy na to potrzebować roku, lub dwóch.
 

W międzyczasie znaleźliśmy bardzo utalentowaną osobę - ShawnCZek. Na pewno znacie go z funkcji które wprowadził do tej pory do gry. Ale również Smoky okazał się bardzo dobrym twórcą gry, jako że upewnia się że idziemy w dobrym kierunku.
 

Wewnątrz Game Development Team jesteśmy zmotywowani jak nigdy przedtem. Nasze głowy są pełne pomysłów, po prostu potrzebujemy czasu i waszego wsparcia! Nie wahajcie się przekazywać nam wasze opinie, co wam się podoba, a czego nie lubicie. Będziemy słuchać sugestii bardziej niż kiedykolwiek przedtem.
 

W nadchodzących miesiącach skupimy się przede wszystkim na aspekcie technologicznym. Musimy ulepszyć nasze narzędzia do wspierania nowych wersji gry, aby skrócić cały proces i uczynić go bardziej efektywnym. Musimy wprowadzić nową strukturę replikacji, która polepszy jakość synchronizacji i naprawi kilka związanych z nią bugów. Powinno to też ułatwić dodawanie nowych zsynchronizowanych rzeczy do gry. W przyszłości powinna pojawić się możliwość wprowadzenia pojazdów AI do TruckersMP. Problem z trollowaniem powinien zostać złagodzony z systemem "Global Report System" - zgłoszenia z gry zostaną scentralizowane. Łatwiej będzie przeglądać bany, moderacja gry zostanie skrócona, aby obsłużyć przepustowość naszych serwerów gry. W międzyczasie planujemy rozmawiać na tematy związane a autobusami z kolejną instancją w społeczności. Więcej szczegółów o tym wszystkim już wkrótce! W tej chwili ciężko pracujemy nad wsparciem wersji 1.41, która powinna nadejść pod koniec miesiąca.
 

Z perspektywy społeczności lepiej jest mieć 2 multiplayery. Zawsze możecie wybrać alternatywę. Patrząc na złożoność i dozę szczęścia, powiedziałbym że jest bardzo mało prawdopodobne aby podobna modyfikacja pojawiła się w przyszłości. Taka okazja może się już nigdy nie powtórzyć.


Pozdrawiam,
mwl4
Game Developer

Oh no. You just meet a Eror.
------------------------------

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Error_ said:

ale przynajmniej TruckersMP daje wam jakąś alternatywę.

Nie daje żadnej Alternatywy bo po 1 trzeba długo czekać na nową Aktualizację po 2  nie wprowadzają nic nowego  a po 3  dalej jest problem z trolamii  po 4  system reportów dalej jest do bani bo admini olewają  reporty z poziomy GRY

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

On 8/3/2021 at 6:59 PM, wpx_ said:

 

A co byś chciał żeby dodali? Samolot którym możesz latać?

To by mogło być dobre, zwłaszcza że jak wiemy TruckersMP, przez jakiś czas nie miało dev, ani osób, które wprowadzały nic nowego oprócz rotacji niestandardowych pojazdów które mamy w postawie AI.
 

 

On 7/31/2021 at 11:59 AM, [RT] Aro34 said:

Nie daje żadnej Alternatywy bo po 1 trzeba długo czekać na nową Aktualizację po 2  nie wprowadzają nic nowego  a po 3  dalej jest problem z trolamii  po 4  system reportów dalej jest do bani bo admini olewają  reporty z poziomy GRY

Te wszystkie rzeczy, które wymieniłeś łatwo zaobserwować to jasna rzecz, jednak popatrz z drugiej strony, która jest cały "wolontariat" teamu, każdy robi to w wolnym czasie i z własnej ochoty, zwłaszcza że jest okres wakacji, " po 3 dalej jest problem z trolamii ", nie warto wrzucać wszystkich do jednego worka, bo jeżeli mówisz że jest problem z trolami, to jako PORZĄDNY gracz TruckersMP powinneś ich reportować w grze, a jeżeli to nie dochodzi do skótku zawsze możesz przecież utowrzyć report na stronie więc 4 podpunkt twojej wypowiedzi jest tak potrzebny jak ..... majtki, ale co ja się znam, każdy jest lepszy :3
Ps. 1 punktu, też bez sensu, nie zawsze można zrobić aktualizacje w ciągu 15 minut, czasami trzeba poczekać - przynajmiej nie jest to tak robione, że wychodzi aktualizacja i nie można grać już...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Quote

 ale przynajmniej TruckersMP daje wam jakąś alternatywę.

Tak , na TruckersMP można grać na Grand Utopii wspólnie i korzystać z modyfikacji z warsztatu steam  ? 
Świetna alternatywa, tylko pozazdrościć ? 
 

Quote

Ps. 1 punktu, też bez sensu, nie zawsze można zrobić aktualizacje w ciągu 15 minut, czasami trzeba poczekać - przynajmiej nie jest to tak robione, że wychodzi aktualizacja i nie można grać już...

Trzeba poczekać , jeśli mowa o modyfikacji która działa jako multiplayer.
W przypadku oficjalnego multiplayera się nie czeka.

Link to comment
Share on other sites

  • James locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.