Jump to content

Novinky z herního vývoje


Recommended Posts

Milí truckeři,

pravděpodobně víte, že oficiální multiplayer (známý jako „Convoy“) je za rohem.

Convoy je skvělá multiplayerová hra, přesto naprosto odlišná od TruckersMP. Oba multiplayery mají svá pro a proti, ale TruckersMP Vám alespoň nabízí alternativu.

Po 7 let, TruckersMP pro mě byla práce na částečný úvazek (nebo spíše koníček). Zpravidla v noci.

V roce 2018 jsem měl příležitost pracovat pro TruckersMP na plný úvazek po dobu 6 měsíců. Tehdy byl postup znatelný, ale měli jsme příjem pouze z Adsense a nemohli jsme si dovolit investovat do serverové infrastruktury nebo dokonce pracovat na plný úvazek déle. Z tohoto důvodu jsem se na začátku roku 2019 rozhodl vstoupit do CD PROJEKT RED. Pracovat na Cyberpunk 2077 pro mě samozřejmě bylo potěšením!

Hádáte správně, po tomto kroku jsem měl mnohem méně času na TruckersMP. Znovu jsem na tom pracoval po nocích, nazval bych to „krizový režim“.

V říjnu 2019 jsme spustili kampaň Patreon, a to mi rychle ukázalo, že komunita chce více od tohoto projektu. V ten moment ale Cyberpunk 2077 ještě nebyl ani vydán, nemluvě o záplatách. Nemohl jsem tam opustit svůj tým, takže jsem se rozhodl počkat, než bude hra definitivně dokončená. A teď přišel ten čas. Právě jsem ve výpovědní lhůtě a od srpna mám možnost znovu pracovat pro TruckersMP na plný úvazek! Toto lze uskutečnit jen díky Vaší finanční podpoře přes Patreon! Ale stále jsem nadšenec, který chce, aby tato hra byla nejlepší.

Jak víte, TruckersMP má své chyby. Všichni o nich víme:

  • trollení
  • chybějící herní funkce (např. ekonomika)
  • nízká kvalita
  • spousta chyb
  • nedostatek podpory VTC ve hře
  • dlouhé čekání na podporu nových verzí
  • chybějící synchronizace (např. počasí, AI vozidla)

TruckersMP má mnoho potenciálu, ale momentálně opravdu využíváme pouze malou část.

TruckersMP je stále ve fázi Open Alpha, verze 0.2. Chceme ale více. Rádi bychom přinesli Open Beta 1.0.

Není to ale pouze změna názvu verze v kódu. Musíme řešit výše zmíněné problémy a vyřešit je. Neočekávejte jednou velkou aktualizaci, na které budeme dva roky pracovat. To ani nedává smysl a pravděpodobně bychom selhali. Místo toho očekávejte mnoho menších aktualizací, které nás eventuálně přivedou ke hře, která si bude moci říkat Beta 1.0. Neočekávejte toto všechno během jednoho měsíce. Budeme na to potřebovat rok, možná dva.

Mezitím jsme našli velmi talentovanou osobu – ShawnCZek. Určitě ho znáte díky funkcím, které dosud přinesl do hry. Ale také Smoky se ukázal jako velmi dobrý herní producent, který zajišťuje, že směřujeme tím správným směrem.

Uvnitř týmu herních vývojářů jsme motivovaní jako nikdy předtím. Naše hlavy jsou plné nápadů, jenom potřebujeme čas a Vaši podporu! Neváhejte nám dát zpětnou vazbu, co se Vám líbí, co se Vám nelíbí. Budeme naslouchat Vašim návrhům jako nikdy předtím.

V následujících měsících se zaměříme hlavně na technologický aspekt. Musíme vylepšit naše nástroje na podporu nových verzí, aby byl celý proces kratší a efektivnější. Musíme přinést nový replikační rámec, který vylepší kvalitu synchronizace a opraví pár chyb s tím spojenými. Tím by také mělo být jednodušší synchronizovat další věci ve hře. Do budoucna by to také mělo umožnit zavedení vozidel řízených AI do TruckersMP. Problém s trolly bude zmírněn s “Globálním Systémem Nahlašování” – nahlášení ze hry budou centralizovány. Bude jednodušší přezkoumávat bany, moderování hry bude zkráceno, aby zvládlo kapacitu našich herních serverů. Mezitím plánujeme mluvit o záležitosti ohledně autobusů s jinou instancí v komunitě. Více detailů ohledně toho všeho bude brzy! Ale teď tvrdě pracujeme na podpoře verze hry 1.41, která by měla vyjít ke konci měsíce.

Z komunitní perspektivy je lepší mít dva multiplayery. Vždy můžete hrát alternativní režim. Při pohledu na komplexnost a dávku štěstí, řekl bych, že je velice nepravděpodobné, že podobná modifikace bude v budoucnu vytvořena. Taková příležitost už nemusí nikdy přijít.

 

S přátelským pozdravem
mwl4
Game Developer

--> Zobrazit článek na domovské stránce (anglická verze)

  • Like 1
  • Thanks 3
  • Awesome! 1

 

2032295431_role_GameModeratorLeader(1).p

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.