Jump to content

Stan projektu i jego przyszłość


Error_
 Share

Recommended Posts

Witajcie,

 

Ostatnio świętowaliśmy naszą 7 rocznicę, co było świetną zabawą. Dziękujemy każdemu z Was, kto był tu z nami przez ostatnie lata lub dołączył niedawno.

 

Zaplanowałem, że rok 2021 będzie rokiem dużych zmian. Rok, w którym skupimy się na zmianie sposobu działania TruckersMP (wewnętrznie) i dostarczeniu Wam pewnych bardzo pożądanych funkcji. Może pamiętacie,  nasz świąteczny filmik z 2020 roku, w którym pojawiłem się na końcu filmu, pokazując kilka zdjęć z tyłu. Ludzie szybko zaczęli rozszyfrowywać kod u góry ekranu, dowiadując się co on oznacza.

 

W tym poście oficjalnie potwierdzam, że TruckersMP udało się zrealizować kilka wielkich planów, dzięki Wam, jako społeczności i naszemu zespołowi. W szczególności chciałbym podziękować naszym Patronom, ponieważ to oni w głównej mierze umożliwili nam zatrudnienie osoby pracującej na pełen etat dla TruckersMP. Od lipca 2021 roku, nasz Game Developer ShawnCZek będzie pierwszą osobą pracującą dla TruckersMP. Naszym marzeniem jest, aby więcej osób pracowało na pełny etat przy projekcie, dzięki czemu będziemy mogli zapewnić Wam lepsze i bardziej rozbudowane funkcje związane z grą i stroną internetową.

 

Aby zrealizować to marzenie jesteśmy głównie uzależnieni od pieniędzy pochodzących od naszych Patronów. W zeszłym roku udało nam się odłożyć pieniądze, aby osiągnąć pierwszy krok w realizacji naszego marzenia. Ważne jest, aby utrzymać obecny dochód, aby osiągnąć drugi krok naszego marzenia, którym jest zatrudnienie drugiego Game Developera. Mamy nadzieję, że ten drugi krok uda nam się zrealizować jeszcze w tym roku. W 2022 roku, chcemy kontynuować tę ścieżkę i zatrudnić co najmniej jednego web developera, abyśmy mieli wielu ludzi, którzy mogą tworzyć i utrzymywać funkcje na co dzień.

 

To powiedziawszy, cele kampanii Patreon zostały zaktualizowane do obecnej sytuacji i do tego, co będzie wymagane do osiągnięcia kolejnych kroków.

 

Co jeszcze było widoczne na obrazku w świątecznym filmiku?
 

spacer.png

 

Lewy dolny obrazek: Wiele osób od razu domyśliło się, że ten kształt wygląda jak autobus, co rzeczywiście jest prawdą. Dzięki Alternating Vehicles sprawiliśmy, że od teraz będziesz mieć możliwość prowadzić autobus. Ale to nie wszystko! Miejmy nadzieję, że jeszcze w tym roku dowiecie się więcej informacji na ten temat

Środkowy dolny obrazek: Ten obrazek odnosi się do wyjątkowego ważnego wydarzenia jeszcze w tym roku, bądźcie czujni!

 

Prawy dolny obrazek: Możesz zobaczyć niewyraźny kształt przyczepy. Nawiązuje on do budowania naczep TruckersMP od podstaw. Będzie ona posiadała wiele opcji personalizacji. Będą też dodatkowe opcje personalizacji dla Patronów.

 

Jakie są plany związane z projektem i kampanią Patreon?

 

Przez ostatnie lata TruckersMP stale się rozwijało i powoli zbliżamy się do 4,5 miliona kont! Coraz więcej graczy oznacza, że musimy zatrudnić więcej obsługi.

 

W lutym, 885 z Was złożyło podania na stanowisko Moderatora Gry. 7% z tego zostało zaproszonych na rozmowę kwalifikacyjną i ostatecznie powitaliśmy w naszym zespole 30 nowych stażystów w randze Game Moderation Trainees!
Wzrost liczby osób w społeczności i wśród pracowników oznacza, że więcej osób chce wyrazić swoje opinie i przekazać życzenia dotyczące pewnych nowych funkcji. Uwielbiamy, że dzielicie się z nami tym, co czujecie i co chcielibyście zobaczyć w projekcie.

 

Jak wspomniano powyżej, kampania Patreon jest dla nas niezbędna do osiągnięcia naszych marzeń. Oczywiście nie będziemy skupiać się wyłącznie na naszych Patronach, to byłby wielki wstyd. Należy jednak wspomnieć, że jeśli chcemy się rozwijać i jeśli chcemy wprowadzić wszystko, co zostało zaplanowane, będziemy musieli płacić ludziom... a to oznacza, że potrzebne są pieniądze. W chwili pisania tego postu, nikt w TruckersMP nie jest opłacany do pracy dla TruckersMP. Każdy deweloper, menadżer i członek zespołu wykonuje swoje zadania głównie równolegle do szkoły/pracy/...

 

Aby być całkowicie transparentnym wobec społeczności, będę dzielił się liczbą zadań, które obecnie czekają na wykonanie przez deweloperów. Nie wliczam w to wszystkich 'zaakceptowanych' sugestii, wliczam prośby o dodanie funkcji złożone przez pracowników i społeczność, mniejsze i większe zadania, które są planowane na lata, i tym podobne. Liczba ta wynosi: 207 zadań. Mamy nadzieję, że większość z nich uda nam się zrealizować w tym roku, co oznaczałoby, że długo oczekiwana funkcja zostanie udostępniona.

 

Jeśli chodzi o kampanię Patreon, to idzie ona bardzo dobrze i obecne przychody sprawiają, że jesteśmy w stanie zaspokoić potrzeby związane z pierwszym krokiem naszego marzenia opisanego powyżej. Jeśli chcemy przejść do następnych kroków, będziemy musieli zwiększyć przychody. Jak powiedzieliśmy, kiedy rozpoczęliśmy kampanię Patreon jeszcze w październiku 2019 roku, nie będziemy podnosić cen obecnych tierów, ani przenosić wokół korzyści z obecnego poziomu (tieru) do wyższego tieru. Obecnie prowadzimy burzę mózgów, co możemy zrobić, aby nasza kampania Patreon była bardziej atrakcyjna dla nowych i obecnych graczy. Porównaliśmy naszą kampanię Patreon z innymi kampaniami w przemyśle gier i byliśmy zaskoczeni popularnością niektórych kampanii (i brakiem zawartości, którą oddają Patronom).

 

Kiedy poprosiliśmy Was o opinie na temat tego, co chcielibyście zobaczyć jako nagrodę w zamian za subskrypcję, najbardziej pożądaną rzeczą było niestandardowe malowanie dla ciężarówki/naczepy. Chociaż jest to coś co bardzo chcielibyśmy wprowadzić, nie jest to obecnie wykonalne z uwagi na to, jak TruckersMP jest obecnie zbudowany. Poza tym, cena infrastruktury będzie rosła wykładniczo.

 

Wysoce prawdopodobnym jest że w kampanii TruckersMP Patreon pojawi się Tier 10$, stanie się to później w tym roku lub na początku przyszłego, ale jak wspomniano powyżej, zastanawiamy się, co mogłoby być warte w zamian dla takiego tieru. System wczesnego dostępu lub dostęp do środowisk testowych może być możliwością, ale nie krępujcie się przedstawiać pomysły, które chcielibyście zobaczyć dla Patronów. Jeśli jesteś Patronem, co jeszcze chcesz zobaczyć w zamian za swoją subskrypcję? Jeśli nie jesteś Patronem, jakie rzeczy sprawiłyby, że rozważyłbyś zostanie nim? Daj nam znać, odpowiadając na temat na forum połączony z tym blogiem (lub odpowiedz na ten temat, jeśli czytasz to na forum).

 

Sugestie

 

Przez ostatnie lata zgłosiliście ogromną ilość sugestii, za które chcemy Wam podziękować. Zaakceptowaliśmy, odrzuciliśmy i otworzyliśmy wiele sugestii do dyskusji. Dzięki tym sugestiom powstało wiele zadań dla deweloperów. Niestety, nigdy nie byliśmy w stanie podać przybliżonego czasu, kiedy można się spodziewać pewnych funkcji. Planujemy skupić się bardziej na sugestiach, gdy zdobędziemy pierwszego opłacanego Game Developera. Wtedy łatwiej będzie ustalić priorytety funkcji i stworzyć plan z terminami. Istnieje możliwość, że zapytamy Was, jakie rzeczy chcielibyście zobaczyć w pierwszej kolejności. Mogą to być małe rzeczy jak kolory czatu lub wyświetlanie tagów na czacie lub mogą to być duże rzeczy jak system ekonomiczny lub może nawet coś związanego z AI 👀.

 

Możliwe jest, że niektóre wcześniej zaakceptowane sugestie zostaną ponownie sprawdzone, aby sprawdzić, czy nadal są potrzebne, więc być może niektóre z nich mogą zostać odrzucone. Dołożymy jednak wszelkich starań, aby wyjaśnić, dlaczego coś zostało odrzucone, podczas gdy zostało zaakceptowane w przeszłości.

 

To powiedziawszy, chciałbym podziękować w imieniu zespołu pracowników za grę TruckersMP w ciągu ostatnich siedmiu lat, dzielenie się z nami zdjęciami, filmami, sugestiami, opiniami i wiele więcej. Miło będzie znów zobaczyć Was na drodze i mam nadzieję, że te zmiany sprawią, że TruckersMP będzie jeszcze lepsze.

 

Smoky
Game Producer

Oh no. You just meet a Eror.
------------------------------

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.