Jump to content
  • 0

Multiplayer modda bir süre sonra FPS düşüyor.

Akin654

Question

Merhaba, öncelikle bilgisayarımın özellikleri şu şekilde: Intel Core i7-10750H, NVIDIA GTX 1650 Ti, Samsung 870 EVO 500 GB, Windows sürümüm 20H2, ekran kartı driver sürümüm 466.27 oyuna girdikten 30 dakika sonra ekran kartım %60 civarına sabitleniyor ne 50 FPS'in altına iniyor ne de 60 FPS'in üstüne çıkıyor. 2 GB'lık ekstra RAM kullanımı oluyor. Arka planda gereksiz hiçbir şey açık değil. Oyuna girdiğim haldeki sistem durumunu resim olarak ekledim. Oyuna girdikten 30 dakika sonraki sistemin durumunu da resim olarak ekledim. Single modda bu sıkıntıyı yaşamıyorum. Ekran görüntülerini aynı noktada ve hemen hemen aynı yoğunlukta bekleyerek aldım. Görüntü ayarlarım şu şekilde: Ölçekleme %200 geri kalan her şey en yüksek ayarda.

Oyun içindeki ilk 30 dakikam.

Oyun içindeki ikinci 30 dakikam.

13 answers to this question

Recommended Posts

• 0

Merhaba , 

Sana önereceğim ayarları girmeni istiyorum daha düşük bir sistemde bu ayarlarla ortalama 60-80 kişi varken 45 fps alıyorum normal zamanda 75 90 arası oynuyorum senin sistemin bu ayarlarda daha yüksek fps sağlayacaktır. 

1. Kısım : 

ets2_20210430_033342_00.png

2. Kısım

ets2_20210430_033358_00.png

Ayarları gördüğün gibi yüksek oynuyorum eğer fps sorunu düşmezse bazı yansıma detayları ve doku detayları gibi fps öldüren seçenekleri biraz kısman gerekecek, sorunun çözülürse veya çözülmezse bana tekrar geri dönüş sağlamanı istiyorum. İyi günler.

Kind regards,

By Climperxs

• 0

Merhaba,
Ekran kartınızın gücünü kısmasını bazı sebepleri vardır. Bu sıkıntınız diğer oyunlarda da oluyorsa ekran kartınızın soğutmasını ve termal macununu kontrol ettirmenizi öneririm genelde ısınmadan kaynaklı cihazı korumak için güç kısıtlaması yapılır. Güç kaynağınız kartınızı yeterince besleyemiyor olabilir, 600w veya daha az bir güç kaynağı kullanıyorsanız değiştirmenizi tavsiye ederim. Eğer bu sıkıntılar 1.40 çıktıktan sonra olmaya başladıysa TruckersMP'nin optimizasyon sorununu düzeltene kadar beklemeniz gerekmektedir.

• 0

Merhaba,

Sunucuya giriş yaptığınız zaman diğer oyuncuların yüklenmesi sebebiyle fps düşüşleri yaşamanız gayet normal. Arka planda uygulamaların çalışmasına dikkat edin. Driverlerinizin güncel olup olmadığını kontrol edin. 

• Grafik ayarlarını düşürme,
  • Oyuna başlarken kalabalık olmayan alanlarda başlatmak,
  • Kabin içi aksesuarlarını çok fazla kullanmamak,
  • Uyarı ışıkları açık ise kapatmak,
  • Arka planda gerekli olmayan uygulamaları kapatmak (çözüm olarak kullanılabilir)

Daha fazla bilgi için bu konuya bakabilirsiniz: 

Saygılarımla,
Mehmet[24]

• Thanks 1

• 0

Merhabalar, @Akin654

Bu oyundan kaynaklanan bir problem olduğunu düşünmüyorum, sisteminiz gayet iyi ve böyle düşüşler hiç normal değil bunun sebebi birçok etken olabilir aklıma gelenler;

>Driverlarınız güncel mi ? Bütün driverlerinizin güncel olduğundan emin olun

>Bilgisayarınızda herhangi bir virüs, kötü yazılım olmadığını anlamak için taratın

>Nvıdıa Ekran kartı programında Ets yi ayarlarınızı kontrol edin orada fps düşüşünü göreceksiniz

>Windows Güncellemeleriniz varsa yapmanızı tavsiye ederim

Kind Regards,

DieseL.

TruckersMP | Pirate Driver

Support System | Knowledge Base | TruckersMP Rules | Feedback System

• 0

Merhabalar,

TruckersMP Forumda bir konu yarattığın için teşekkür ederiz. 

Öncellikle sağladığınız resimleri inceledim.

resimleri incellerken gözüme bir terslik geldi işlemci (CPU) değeriniz fazla değerin üstünde buna çözüm olarak bir termal macun, ve fan temizliği yapmanızı öneririm.

Anlık fps düşüşün en büyük sebebi bu olabilir. diğer sebepler ise, arka planda windows defenderi, vb windows update gibi, uygulamlar anlık görev görüyor olabilir.

bu dediklerimi kontrol ederseniz sorununuz yüksek ihtimal ortadan kalkabilir, çünkü güçlü bir bir sistem kullanıyorsunuz, ek olarak yazılımsal bir sorunu olduğunu,

anlama adına lütfen driver güncellemesi yapınız veya format atmanızın kesinlikle tavsiyemdir.

Kind Regards!

• 0

Merhaba, @Akin654

Aşağıda vermiş olduğum konuda detaylı olarak FPS yükseltme rehberi vardır.

Umarım yardımcı olur;

• HaulieLove 1

Sincerely,

Expectancy

TruckersMP - Game Moderator                   
 39156329_role_GameModerator(1).png.437a0

• Useful Links •
Official TruckerMP Rules | SupportFeedback | Reports | Appeal a Ban

• 0

Merhaba 

Bu sorunla ilgili aşağıdakileri deneyebilirsiniz. Eğer sorununuz çözülmezse tekrardan yazabilirsiniz

1) Oyun esnasında, arka planda çalışan tüm uygulamaları kapatın.

2) Masaüstü arka plan fotoğrafınızı koyu renk olarak değiştirin.

3) TruckersMP Launcher'i her zaman yönetici olarak başlatın.

4) Bilgisayar sürücülerinizi yardımcı programlar aracılığıyla güncelleyin.

5) Oyunu başlattıktan sonra Görev Yöneticisi > Ayrıntılar > ets2.exe'ye sağ tıklayın > Öncelik Ayarla kısmına gelip, önceliği Yüksek olarak değiştirin.

Kind regards,
Slusher34
¯\_(ツ)_/¯

About me: Forum Profile-TruckersMP Profile 

• 0

Merhaba Akın,

Oyun içi görüntü ayarlarından dikey eşitlemeyi devre dışı bıraktığında emin ol 60 fps üzerine çıkmak istiyorsan dikey eşitlemeyi devre dışı bırakmalısın,birde dün gece itibariyle Nvidea ekran kartlarına bir güncelleme geldi 1000kb boyutunda 

ekran kartının güncellemesini mutlaka yap ve bu şekilde test edip geri dönüş sağlayabilirmisin ? hemen hemen seninle aynı özelliklere sahibiz benim ortalama fps'em 70 80 arası yoğun yerlerde 40 ile 50 arasına kadar düşüyor ancak akıcı her hangi bir sorun yaşamadım.

1797472539_TMP.webp

---------------------------------------

• 0

Merhaba,

Bu işlemleri deneyebilirsiniz.

1) Oyun esnasında, arkaplanda çalışan tüm uygulamaları kapatın.

2) Masaüstü arkaplan fotoğrafınızı koyu renk olarak değiştirin.

3) TruckersMP Launcher'i her zaman yönetici olarak başlatın.

4) Bilgisayar sürücülerinizi yardımcı programlar aracılığıyla güncelleyin.

5) Oyunu başlattıktan sonra Görev Yöneticisi > Ayrıntılar > ets2.exe'ye sağ tıklayın > Öncelik Ayarla kısmına gelip, önceliği Yüksek olarak değiştirin.

Eğer sorununuz çözüldüyse bu konuyu yanıtlayarak bildirin.

Teşekkürler ^^

┌─────────────── • ✧✧ • ────────────────┐

TruckersMP Driver

▃▄▅▆▇█▓▒  GökBörü ™  ▒▓█▇▆▅▄▃ 

»» ———- Quality İs Not A Coincidence ———- ««

VTC

└─────────────── • ✧✧ • ────────────────┘

TruckersFM - 0:35 ━❍──────── -5: 32 ↻ ⊲ Ⅱ ⊳ ↺ VOLUME: ▂▃▄▅▆▇ % 100  

spacer.png

• 0

Merhaba @Akin654

Öncelikle aldığınız fps değerleri çok iyi, düşmesinin sebebi ; 

-Ekran kartının güncel olmaması

-Ekran kartının fazla ısınması (Sağlıklı soğutulmaması)

-Windows güncellemelerinin yapılmamış olması 

-BİOS'un güncel olmaması

-Oyun esnasında kayıt açarak bilgisayara yüklenmek

Bu sorunları hallettikten sonra hala fps düşmesi yaşıyorsanız ;

Geforce Experince yazılımı üzerinden ETS2'yi optimize etmeni tavsiye ederim 

Saygılarımla,

Aras'

• 0

Yanıtlarınız için teşekkürler. Bütün tavsiyelere tek mesajda cevap vermek istiyorum. @Climperxs vermiş olduğunu ayarları denedim fakat aynı problem devam etmekte. @BloodHaven bilgisayarımın bakımını 1 ay önce yaptım. Kullandığım termal macun Thermal Grizzly Kryonaut. Bu problemi bir tek ETS 2 MP'de yaşıyorum. Tam performans aldığım oyunlarda yapmış olduğum testler sonucunda güç ile ilgili bir problem olduğunu düşünmüyorum. Cyberpunk 2077, Rocket League, Forza Horizon 4, Tom Clancy's Rainbow Six: Siege üzerinde yaptığım testlerde GPU gücüm 50 Watts, GPU voltajım 1.1 Volt altına düşmedi. NVIDIA'nın yayınladığı verileri karşılıyor. @Mehmet [24] Kabin aksesuarını kullanmıyorum ve multiplayer ayarlarından diğer araçların kabin aksesuarlarını kapattım. Rehberi detaylı inceledim ve test ettim benim problemime bir etkisi olmadı. Kalabalık alanda başlatmamak en başta yüzümü güldürdü fakat sonrasında tekrar eski haline geldi. Arka planda gerekli olmayan hiçbir şey çalışmıyor. @DieseL. Windows SürümümIntel sürücülerim ve yazılımımNvidia sürücüm @Aras' Bios sürümüm üreticimin paylaştığı en son sürümde. Yardımcı olmaya çalışan, zaman ayıran bütün arkadaşlara teşekkür ederim fakat sorunumu çözebilmiş değilim.  

• 0

Merhaba,

Konunuz, yazılan son yanıttan bu zamana 7 günden fazla bir süredir inaktif durumda.
Bu nedenle, bu konuyu İnaktif Konular bölümüne taşımak zorundayım.
Başka sorunuz varsa, bana veya başka bir Destek Takımı üyesine özel mesaj göndermekten çekinmeyin ve isteğinize göre bu konuyu tekrar açalım.

//Kilitlendi ve İnaktif Konular'a taşındı

Kind regards,

Ali.

TruckersMP Senior Support Manager

TruckersMP Support System | Knowledge Base | TruckersMP Rules | Feedback System

remember we were staring up to those peaks on the horizon +x

• 0

Merhaba,

Konu sahibi tarafından tarafımıza herhangi olumlu veya olumsuz bir geri dönüş yapılmadığı için, konuyu İnaktif konulardan Çözülemeyen konulara taşıyorum. 
Yardıma ihtiyacınız olduğunda bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin! 

//Çözülemeyen Konular'a taşındı.

Kind regards,

Ali.

TruckersMP Senior Support Manager

TruckersMP Support System | Knowledge Base | TruckersMP Rules | Feedback System

remember we were staring up to those peaks on the horizon +x

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.