Jump to content

Save Editing - Zmiana "interioru" naszej ciężarówki PL


m4gu3ll

Recommended Posts

Hej!
Wielu z was może zastanawiało się, jak zmienić wnętrze swojej kabiny ciężarówki? Bądź może znudziło się wam podstawowe i chcielibyście zmienić na coś nowszego? 

Tutaj pokażę wam krok po kroku, jak to zrobić ? 

Wybierzmy swój interior, który nam się spodoba. Możemy znaleźć go na serwerze Discord Van Der Roling, bądź TruckJunkie Familia.
Link do Van Der Roling: https://discord.gg/vdr


 Ja sobie wybrałem czarno-biały środek do Scani S, którego znajdziemy na TruckJunkie Familia.

===========================================================================

A więc zacznijmy się brać za nasz save edit!

1) Na początku musicie zrobić osobny zapis w grze (tak na wszelki wypadek możecie zrobić dwa, gdyby wam się nie udało, bądź coś się spsuje (jeden do Lokalnych modów, drugi do symulacji)). 

2) Gdy już zrobicie własny zapis do lokalnych modów, musicie znaleźć go w C:\Users\<Nazwa użytkownika komputera>\Documents\Euro Truck Simulator 2\profiles\<Nazwa profilu>\save
Zapis, który utworzyliśmy do lokalnych modów znajdziecie po ostatniej dacie modyfikacji folderu 
W moim przypadku będzie to folder numer 1, gdyż właśnie on służy mi do modyfikacji zapisu. (Tak jak na zdjęciu) 
unknown.png?width=546&height=119

 Gdy otworzymy nasz zapis (plik game.SII) niestety pojawią się dziwne znaczki, które nie da się rozczytać. Inni powiedzieliby, że można by zrobić w config.cfg g_save_format "2". Prawda, to też działa, ale moim sposobem jest znany SII_Decrypt którego linka do niego znajdziecie tutaj: https://drive.google.com/file/d/1rEgX2qNVZ9L7qjxlIAv82YzffxSK1yul/view?usp=sharing

3) Jeżeli już pobraliście nasz dekrypter, dajcie go sobie na pulpit, by łatwiej było się nim posługiwać. 
Jeżeli macie otwarty plik game.SII, zamknijcie go i przeciągnijcie ten plik na nasz dekrypter, aby go rozkodować.

Czekamy chwilę, aż nasz plik zmieni rozmiar z 300+KB na 4000+KB (+ dlatego, że może być on o rozmiarze 400, 500, 5000 itp. w zależności od ilości ciężarówek, akcesoriów do nich danych itp.)
4) Gdy nasz plik się rozkoduje, otwieramy go i za pomocą notatnika wyszukujemy wartość mail_ctrl (Tak jak na zdjęciu)
unknown.png?width=743&height=187

Klikamy "Znajdź następny" dwa razy aby wyszukało tą zawartość: 

unknown.png?width=578&height=296

Narazie tak pozostawmy nasz zapis i przejdźmy do folderu z naszym "Interiorem" który pobraliśmy wcześniej z serwerów wymienionych wyżej bądź waszego innego źródła.

5) Gdy otworzymy nasz folder z zawartością "interioru" ukażą nam się dziwaczne pliki, które zrozumieją tylko "twórcy modyfikacji" ale jest jeden plik, który przystosowany jest dla nas a nazwany jest zazwyczaj code.txt bądź codes.txt
Otwieramy ten plik za pomocą notatnika i ukaże się nam taka zawartość:
unknown.png?width=938&height=473


6) Po co zaznaczyłem dane linijki i je nazwałem cyframi? 
- Dlatego że będe je wyjaśniał:

 
= Pierwsze kółeczko od góry pokazuje nam gdzie mamy wrzucić nasz folder z modami. W moim przypadku będzie to folder "tjunkie", czyli muszę utworzyć taki folder z taką nazwą w naszym folderze Euro Truck Simulator 2,

gdzie znajduje się on w C:\Users\<Nazwa użytkownika komputera>\Documents\Euro Truck Simulator 2\
"home" zazwyczaj nazywany jest ten folder z grą. 


= Drugie kółeczko pokazuje nam gdzie mamy wrzucić ten folder, ale my już to zrobiliśmy, więc zignorujmy to. Ważny jest "accessory_hookup_data" czyli nasz inbox
= Pod numerem 3 znajdują się "bus_job_log" czyli coś podobnego do naszych inboxów. W moim przypadku możemy je dać zamiast mail_ctrl ale nie musimy. 

Wracając: W utworzonym folderze "tjunkie" musze wrzucić mój folder z modami, aby mod zadziałał.
Będzie to wyglądało następująco: 
unknown.png?width=626&height=474

Ja takich folderów mam sporo, gdyż posiadam dużo lokalnych modów. Nie przejmujcie się tym. 

A więc, gdy już wrzuciliśmy nasz folder z zawartością modyfikacji do folderów gry, wróćmy do plików z kodami (code.txt bądź codes.txt) (Znajduje się ten plik w folderze z modami) 

7) Wróćmy do tego screenshota:
 unknown.png?width=938&height=473

Pod numerkiem numer 1 znajduje się pierwszy inbox "bnwshey_in". Zapewne jest to inbox od naszego interioru. 

Skopiujmy te dwa inboxy (Ctrl+c) i przejdźmy do naszego pliku z zapisem gry (Game.SII)
Gdy znajdziemy się już w mail_ctrl wcześniej wyszukanym wklejamy nasze inboxy na koniec listy naszych _nameless'ów
Jeżeli wkleiliśmy już nasze inboxy, zmieniamy numerki z X na następną liczbę. Tak jak u mnie na zdjęciu:
unknown.png?width=268&height=473

Numer 1 = Liczba inboxów. Zawsze zmieniaj ją po dodaniu nowych inboxów! Musi mieć wartość o jedną wyższą niż suma wszystkich!
Numer 2= Nasze wklejone inboxy ze zmienioną liczbą z wcześniejszych X'ów
Numer 3 = Last id. Zawsze zmień wartość o jedną do przodu z wklejonym inboxem! W naszym przypadku po 31 inboxie last id ma wartość 32

8 ) Wracamy do naszych kodów z plików modów. (code.txt bądź codes.txt) 
unknown.png?width=600&height=474

Numer 1 i numer 2 = Kod odpowiedzialny za interior i kierownicę który wklejamy pod inboxami w wyszukanym mail_ctrl tak jak na zdjęciu poniżej:

unknown.png?width=464&height=474

Pamiętaj o zachowanych odstępach tak jak na zdjęciu powyżej! To ważne!

9) Okej, to więc zostajemy przy naszym zapisie gry i wyszukujemy naszą ciężarówkę, w której chcemy zmienić nasz interior. Wyszukajmy ją za pomocą rejestracji ciężarówki.
Wyszukana wartość będzie wyglądała w następujący sposób
unknown.png?width=446&height=474

Wróćmy do naszego pliku z kodami (code.txt bądź codes.txt) (Znajduje się ten plik w folderze z modami) i szukamy takich kodów:
unknown.png?width=707&height=307

Numer 1 = Kod odpowiedzialny za interior.
Numer 2 = Kod odpowiedzialny za kierownicę. 
Kółeczko = Nameless który musimy wkleić w accessories. 

10) Wklejmy nasze zawartości do pliku:

W pliku game.SII w którym znaleźliśmy nasze kody ciężarówki wklejamy nasz nameless tak jak na zdjęciu: (Niestety, musimy dopisać "accessories[X]:")
unknown.png?width=525&height=416

Musismy również wjechać na samą górę tych akcesorii i zmienić wartość o jedną do przodu. (Liczba akcesorii)
11) A więc gdy już to zrobiliśmy wklejmy nasz pierwszy kod odpowiedzialny za interior. 
Wyglądać będzie to tak:
unknown.png?width=677&height=291

12) Przejdźmy wyszukać nasz kod od kierownicy ciężarówki
Klikamy CTRL+F i kopiujemy taką zawartość z drugiego kodu i wklejamy ją do wyszukiwarki włączonej za pomocą skrótu klawiszowego. (Zdjęcie poniżej)
Na początku kopiujemy (Plik kodów):       unknown.png?width=499&height=134

No i wklejamy tutaj (Plik zapisu gry) j:       unknown.png?width=340&height=122


Przechodzimy do plików kodów z modów - Kopiujemy tą zawartość
unknown.png?width=506&height=146

Oraz wklejamy do wyszukanego kodu w zapisie gry. 
Ma wyglądać tak: 
unknown.png?width=488&height=132

ZAZNACZONEGO KODU NIE DOTYKAMY, TYLKO ZMIENIAMY JEGO DÓŁ

===========================================================================

Zapisujemy nasz plik z zapisem gry i przechodzimy do gry wczytując nasz zapis. 

I to tyle! Co prawda się rozpisałem, ale mam nadzieję, że pomogłem.

Jeżeli macie problemy z tym, bądź nadal wam nie działa, odezwijcie się w komenatrzu.
 

Zmiana treści 7.11.2021

- Usunięto link do Dikkie TruckStyling z powodu usunięcia serwera. 

- Aktualizacja linku do Van Der Roling

- Malutka zmiana nazwy tematu

  • Like 1
  • Upvote 2
  • Awesome! 2

Discord: m4gu3ll#3676 || Languages: Polish / English

1771048576_role_Driver(1).png.d3968ae9711791576545_role_VeteranI(1).png.e3f68b3c

-> My website ▪ My Trucksbook Profile ▪ My WoT Account <-
 | Ban Appeal | Feedback | Join the Team | Rules |

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Aktualnie Serwer "TruckJunkie Familia" przechodzi modernizacje przy czym nie wiem czy są stworzone jakieś zaproszenia czy nie.
Natomiast została zmieniona nazwa jak i część kanałów została wyczyszczona. 


Edit 1 Serwer "TruckJunkie Familia" przechodzi końcową modernizacje a zatem jeszcze nie wszystko jest dokończone lecz pojawił się link zaproszeniowy

 https://discord.gg/N4PQQVs7Nj 

Edited by [ConSecGroup] Janusz41
Link to comment
Share on other sites

On 5/27/2021 at 3:20 PM, [ConSecGroup] Janusz41 said:

Aktualnie Serwer "TruckJunkie Familia" przechodzi modernizacje przy czym nie wiem czy są stworzone jakieś zaproszenia czy nie.
Natomiast została zmieniona nazwa jak i część kanałów została wyczyszczona. 


Edit 1 Serwer "TruckJunkie Familia" przechodzi końcową modernizacje a zatem jeszcze nie wszystko jest dokończone lecz pojawił się link zaproszeniowy

 https://discord.gg/N4PQQVs7Nj 


Tak tak, wiem. Niestety, nie był możliwy mój link do wygenerowania, więc posłużę się twoim. Dziękuje bardzo ? 

  • Awesome! 1

Discord: m4gu3ll#3676 || Languages: Polish / English

1771048576_role_Driver(1).png.d3968ae9711791576545_role_VeteranI(1).png.e3f68b3c

-> My website ▪ My Trucksbook Profile ▪ My WoT Account <-
 | Ban Appeal | Feedback | Join the Team | Rules |

Link to comment
Share on other sites

  • m4gu3ll changed the title to Save Editing - Zmiana "interioru" naszej ciężarówki PL
  • 7 months later...
  • JJay locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.