Jump to content

[REHBER] YouTuber Plakası Yapımı


Recommended Posts

Herkese merhaba👋

 

Bugün sizlere nasıl YouTuber plakası yapacağınızı göstereceğim. Plakamız;

 

İSİM

ON YOUTUBE

 

Olarak görülecektir. Multiplayer'daysanız güzel bir park yerine çekin, çünkü bazı araçlara uyarlamak uzun sürebiliyor 😃 Öncelikli olarak profilinizin World of Trucks hesabınızla bağlantılı olmadığını kontrol edin. Eğer bağlıysa, ayarlardan çıkış yapın. Şimdi oyunda kendi atadığınız tuşla quick save'inizi alın. Şimdi File Explorer'a girin ve Belgelerim/Euro Truck Simulator 2/profiles dan kaydettiğiniz profile girin. Sonra Save/quick save dosyasına girin ve SLL dosyanızla kodlara girin. Ben araçlarımı kilometre ve plakalarıyla bulurum, siz de kendinize göre uygun bir yöntemle aracınızı bulun. Şimdi license_plate yazan satıra gelin ve tırnak içindeki bütün kodu silin. Sonra oraya bu koddu yapıştırın:

 

<font xscale=1.1 yscale=0.8>DORUQTV</font><offset hshift=-115 vshift=+22><font xscale=0.8 yscale=0.6>ON <color value=FF6600ff>YOU<color value=FF000000>TUBE|switzerland

 

Kırmızı: Buraya istediğiniz ismi yazın, tabii Türkçe harfleri kabul etmeyecektir (İ,ş,ç,ğ,ü vb.) (5-9 harf en ideali olacaktır)

Sarı: Bu renkte olan kısımlar tırınıza plakayı oturtmak için kullanılır, güzel bir şekilde oturtmak önemli değil mi? Ne yazık ki bu bölüm bazı tırlarda zor durumlar çıkarabilir, ama bu format da en ideal formatlardandır 👍

 

Ve oyuna geri dönün. Kayıtlardan hızlı kayıtı yükleyin ve açın.

Artık plakanız hazır 😁

 

Bu kodlama ile ilgili aklınıza gelebilecek sorular:

 

-Youtuber plakası gibi Twitch, İnstagram vb. plakaları da yapabilir miyiz?

-Evet, bu mümkün, hatta yakında bu gibi bir paylaşım yapacağım.

 

-Bu kodlama ban sebebi midir?

-Tabi ki hayır. Plakalar hiçbir zaman §3 - Save Editing kuralını çiğnemez.(2021 Kurallarına göre açıklanmıştır.) Yalnızca lag sorunu çıkaran kodlamalar ban sebebidir.

 

-Save dosyamı yüklerken crash verdi. Ne yapmam gerek?

-Büyük olaslıkla kodlamada bir yerde hata yaptın. Plaka kodunu tırnak içine (") yapıştırman gerek. Ve İ,Ç,Ü,Ğ,Ö gibi Türkçe harfler de crash vermesine yol açmış olabilir.

 

Herhangi bir sorunuz varsa aşağıya yazmaya çekinmeyin 👇

İyi eğlenceler!

 

Best Regards,

DoruqTV

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.