Jump to content

Jak robić lepsze zdjęcia! - Poradnik!


Recommended Posts

Cześć! Witaj w moim poradniku! (ZakYeen) Miło mi, że tutaj jesteś! Dziś będę chciał ci pokazać jak robić lepsze zdjęcia i spróbuję ci udowodnić, że nie potrzebujesz komputera z NASA, żeby robić niesamowite fotografie. Więc bez zbędnych ceregieli zajmijmy się tym!

 

Uwaga - Fotografią IRL zajmuję się już od 6 lat, więc przez cały ten czas rozwinąłem już swoje oko. Im więcej będziesz robił zdjęć, tym z czasem będziesz coraz lepszy. Nie zrobisz od razu niesamowitych zdjęć, jak wszystko inne w życiu, to wymaga czasu, wysiłku i cierpliwości!

 

Konfiguracja:
W tej sekcji pokażę ci jak ustawić Steam i grę, żeby robić lepsze zdjęcia. Wszystko będę wyjaśniać na bieżąco!

 

1. Otwórz Steam, łatwe co nie?

 

spacer.png

 

2. Kliknij "Steam" w lewym górnym rogu i wybierz "Ustawienia"

 

spacer.png

 

3. Wybierz zakładkę "W grze"

 

spacer.png

 

4. Kliknij "Zapisz jako nieskompresowaną kopię" i upewnij się, że jest to zaznaczone (BARDZO WAŻNE) i ustaw folder na screenshoty. Teraz kiedykolwiek nie zrobisz zdjęcia, pojawi się ono się w tym miejscu.

 

spacer.png

 

5. Otwórz ETS2/ATS

 

spacer.png

 

6. Idź do Ustawień Graficznych

 

spacer.png

 

7. Trudno jest powiedzieć, co masz tutaj dokładnie zrobić, ale spróbuj dopasować ustawienia, najbardziej jak tylko możesz. Spróbuj zwiększyć ustawienia graficzne, najbardziej jak się da. Na tym etapie chodzi nam o to, abyś miał jak najlepszą jakość niekoniecznie w dużej ilości FPSów, ponieważ zdjęcie i tak będzie przecież nieruchome, więc duże spadki FPSów nie robią nam większego znaczenia ?

 

spacer.png

 

Ta sekcja jest już skończona!

 

Najważniejszą częścią tego poradnika jest to, abyś zrozumiał, iż fotografia polega na eksperymentowaniu. Poniżej są moje ustawienia kamery, zachęcam do skopiowania ich!

 

spacer.png

 

Zdecydowanie radzę pobawić się tymi ustawieniami, o to w końcu chodzi w tym poradniku. Każde zdjęcie, jakie zrobisz, zostanie wysłane do folderu wybranego wcześniej. Zapamiętaj to! Nie będą więcej pojawiać się w bibliotece steam (...lub, będą?). Teraz wiem, że nadal będą osoby mówiące "Zak, mój komputer to ziemniak, jak do cholery mam robić dobre zdjęcia?". Co do tego mam tylko jedną rzecz do powiedzenia. Chodzi o artystyczną reprezentację, a nie o to, jak dobry jest twój sprzęt. Mój Ex chwalił się kiedyś, że miał Canona 80D, który był znacznie lepszy od mojego Canona 1300D, ale gdziekolwiek był nie umiał go używać, dlatego byłem w stanie robić lepsze fotki od niego. Aby to udowodnić, zrobiłem dwa zdjęcia, jedno z moimi normalnymi ustawieniami, drugie zrobione absolutnie bez żadnych zmian, wszystkie grafiki na najniższych możliwych ustawieniach!

 

spacer.png

 

spacer.png

 

Chodzi o kąty, ujęcia, próbuj powiększać i poruszać się do dokoła, aby twój obiekt był w pełni w kadrze (na ekranie). Przechyl aparat, zaszalej! Spróbuj skopiować, to jak ja ustawiłem swoje zdjęcia i użyj tego w różnych scenach. Spójrz na innych fotografów TMP i zobacz, jak oni robią swoje fotki. Spróbuj je skopiować i nadać im swój styl! Im więcej wykonasz zdjęć, tym będziesz stawał się bardziej doświadczony, a twoje fotografie będą coraz lepsze!

 

Naprawdę mam nadzieję, że ten poradnik ci pomógł! Jeżeli tak, zostaw lajka i daj mi znać, jakie są Twoje opinie i wskazówki! Pomagajmy sobie nawzajem! ~ZakYeen ❤️

Link do oryginału w wersji angielskiej:

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.