Jump to content
  • 0

Oyun içinde normal 65 ms im varken birden bire oyundan kickleniyorum.

Guest

Question

Merhabalar değerli TruckersMP Forum ailesi,
Bu sabah karşılaştığım bir sorun sayesinde oyuna girmekte sorun çekiyorum sorumum şu:
Normal bir şekilde Simulation 2 serverinde oynarken ve "65" ms´e sahipken oyuna bilinmedik bir sebepten dolayı oyundan kickleniyorum ve kicklenme sebebimde ise: Sunucuların maksimum 600 ms ile girebileceğimizi ve benim de 50 ms´e sahip olduğumu söylüyor. Bu konuda bana yardım edilmesini istiyorum.
Herkese iyi akşamlar forum ailesi 
Saygılarımla,
Ömer T. [16] 

11 answers to this question

Recommended Posts

• 0

Merhaba,

Aldığınız hata daha önce denk gelmediğim bir sorun. Ping değerleriniz normal iken neden sizi sunucudan  neden atıyor gerçekten anlayamadım. Fakat bu son zamanlarda meydana gelen sunucu hatalarından dolayı kaynaklanıyor olabilir. TruckersMP sunucuları şuan stabil olarak çalışmıyor. Geliştiriciler bu sorunu çözmek için büyük bir zaman harcıyor fakat hala çözülebilmiş değil.

Buradan sunucuların durumunu kontrol edebilirsiniz: https://truckersmp.com/status

Sunucuları anlık olarak takip etmek için de bu bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz: https://stats.truckersmp.com/live

Saygılarımla,
Mehmet [24]

• 0

Merhaba,

Bu problem kullandığınız internetinizin genel olarak sağladığı değil'de anlık olarak yükselen ping yüzünden gerçekleşiyor.

Bu konuda sizin elinizden birşey gelirmi bilemem fakat İnternet şirketiniz ile görüşürseniz internetiniz ile ilgili inceleme yapıp problem olup olmadığını söyleyeceklerdir.

Ayrıca buraya tıklarak yaklaşık 1-2 gün önce oluşturulan benzeri bir konuya bakarak yardım alabilirsiniz.

İyi günler dilerim.

1791576545_role_VeteranI(1).png.e3f68b3c

Always ready for help

? Steam | ? TruckersMP Profile | ♾️ Forum Profile | ? Discord |  

• 0

Selamlar,

1 dakika boyunca modeminiz kapatmayı deneyin ve sonra tekrar açıp bağlantı sorunlarınız olup olmadığını görün. Devam ediyorsa; 

Windows arama programına tıklayın ve "cmd" yazın. (yönetici olarak çalıştırın).

-Girdikten sonra "netsh winsock reset catalog" yazın.

-"Netsh int ip reset.log hit" yazın.

-Bilgisayarı yeniden başlatın.

Bu adımlar olmazsa DNS önbelleğinizi temizlemeyi deneyiniz. İlgili bağlantı: https://documentation.cpanel.net/display/CKB/How+To+Clear+Your+DNS+Cache 

Saygılarımla,

CrystaLMartin.

• 0

Merhaba, @Ömer T. [16]

Aşağıda vermiş olduğum konudaki çözümü denemenizi öneririm. Bu çözümün probleminizi çözeceğini düşünüyorum.

Sincerely,

Expectancy

TruckersMP - Game Moderator                   
 39156329_role_GameModerator(1).png.437a0

• Useful Links •
Official TruckerMP Rules | SupportFeedback | Reports | Appeal a Ban

• 0

Merhaba @Ömer T. [16],

Sorununuz bir sefere mahsus ise hem sunucudan kaynaklı olabilir hem sizden kaynaklı olabilrir, bazen anlık olarak ping yükselmesi olabiliyor sunuculardaki stabilizasyonu sağlamak maksadı ile ping sınırlaması mevcut olduğu için fazla pingi olan oyuncular otomatik olarak sunucudan düşürülüyor.

Eğer sorununuz sürekli oluyorsa internet bağlantınızdan, servis sağlayıcınızdan vs. kaynaklı olabilir, size önerilerim şunlar olacak:

- Birden fazla cihaz aynı interneti kullanıyorsa kullanmadığınız cihazların bağlantısını kesin,

- Kablolu bağlanma imkanınız varsa kesinlikle kablolu bağlantı kurun çok daha düzgün bir bağlantıya sahip olacaksınız,

- Kablosuz bağlanıyor iseniz mümkün olduğunca modem ile aranıza duvar girmesin,

- Daha sakin zamanlarda bağlantı kurmayı tercih edin(örn: Saat 17.00'dan sonra mesai bitimi, okul çıkışı olacağı için genelde insanlar daha fazla yükleniyor bunun yerine sabah saatlerini tercih edebilirsiniz.)

Bunları dikkate alarak umarım çözüme ulaşabilirsiniz onun dışında forumda ki diğer arkadaşlar ellerinden geldiğince size yardımcı olacaktır.

İyi eğlenceler,

Red'Sire.

Tekerimiz 'DÜZ' Bassın..

|—————————————————————————————————|

Red'Sire- Veteran Driver

• 0

Ping değeri yüksek olması ile ilgili sorun yaşıyorsanız veya da bu yüzden sunucudan atıldıysanız, aşağıdaki birkaç ipucu ile bu değeri düşürmeyi deneyebilirsiniz.

1. DNS Flush işlemini gerçekleştirerek ping değerini düşürebilirsiniz,

-Komut İstemi'ni (Cmd.exe) yönetici olarak çalıştırın. (Başlat menüsünden aratarak bulabilirsiniz.)

Aşağıdaki komutları tırnak işareti olmadan teker teker girin (her komut sonrası enter'a basın)

"ipconfig /flushdns"

"nbtstat –r"

"netsh int ip reset"

"netsh winsock reset"

CMD'yi kapatın.

2. Bilgisayarınızdaki çerez dosyalarını (temp dosyalarını) Clean Master ile temizleyerek ping değerini düşürebilirsiniz,

3. Arkaplanda, güncelleme yapan programları kapatarak ping değerini düşürebilirsiniz,

-Klavyenizde Ctrl+Alt+ Del kombinasyonu ile Görev Yöneticisini açın, Adobe IPC Broker ve bunun gibi arkaplanda interneti kullanarak güncelleme gerçekleştiren programları kapatın. Genelde isimlerinde update olarak belirtilmektedir. (Not: Herhangi bir programın işlemini sonlandırmadan önce, hakkında Google araması yapmak veya da bir bilene danışmak olası problemleri en aza indirgemektedir.)

4. Sürücünüzü (Disk) temizlemeyi deneyebilirsiniz.

5. İnternet bağlantısını kullanan istenmeyen bütün programları kapatarak ping değerini düşürebilirsiniz.

-Skype, Outlook vb. programlar buna örnek olarak verilebilir.

(Not: Herhangi bir programın işlemini sonlandırmadan önce, hakkında Google araması yapmak veya da bir bilene danışmak olası problemleri en aza indirgemektedir.)

Eğer WTFAST veya da Premium VPN kullanıyorsanız, bağlanmak istediğiniz sunucuya yakın olan ülkeleri seçiniz.

Avrupa için Fransa,

Amerika için ABD.

Not: Servis sağlayıcınız (TTNET, Turkcell, Kablonet...) ile irtibata geçip, ping sorununuz hakkında bildirimde bulunabilirsiniz.

Umarım bu rehber ping sorunu yaşayan herkese yardımcı olur.

┌─────────────── • ✧✧ • ────────────────┐

TruckersMP Driver

▃▄▅▆▇█▓▒  GökBörü ™  ▒▓█▇▆▅▄▃ 

»» ———- Quality İs Not A Coincidence ———- ««

VTC

└─────────────── • ✧✧ • ────────────────┘

TruckersFM - 0:35 ━❍──────── -5: 32 ↻ ⊲ Ⅱ ⊳ ↺ VOLUME: ▂▃▄▅▆▇ % 100  

spacer.png

• 0

Merhaba, internetiniz de dalgalanma ve jitter olduğu zamanlar oyundan kickleniyor olabilirsiniz. Yani anlık olarak başka birisi yüksek mb'lı bir dosya indiriyor veya veri aktarımı yapan bir oyun oynuyorsa anlık değerleriniz yükseliyor olabilir.

Bu yöntem işinize yarayabilir; https://www.hosting.com.tr/bilgi-bankasi/dns-on-bellegini-sifirlama-ve-tarayici-on-bellegini-temizleme/

:tmp: Member Since 6 Dec 2014 ?? / ??

Best Regards

xGustav

• 0

Öncelikle herkese selam tüm TruckersMP forum ailesi ?
Vermiş olduğunuz cevaplar için herkese teşekkür ederim sorunum çözüldü konu kilit lütfen
Saygılarımla,
Ömer T. [16]

• 0

Merhaba,

Konunuz, yazılan son yanıttan bu zamana 8 günden fazla bir süredir inaktif durumda.
Bu nedenle, bu konuyu İnaktif Konular bölümüne taşımak zorundayım.
Başka sorunuz varsa, bana veya başka bir Destek Takımı üyesine özel mesaj göndermekten çekinmeyin ve isteğinize göre bu konuyu tekrar açalım.

//Kilitlendi ve İnaktif Konular'a taşındı

Kind regards,

Ali.

TruckersMP Senior Support Manager

TruckersMP Support System | Knowledge Base | TruckersMP Rules | Feedback System

remember we were staring up to those peaks on the horizon +x

• 0

Merhaba,

Konu sahibi tarafından tarafımıza herhangi olumlu veya olumsuz bir geri dönüş yapılmadığı için, konuyu İnaktif konulardan Çözülemeyen konulara taşıyorum. 

Yardıma ihtiyacınız olduğunda bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin! 

//Çözülemeyen Konular'a taşındı.

Kind regards,

Ali.

TruckersMP Senior Support Manager

TruckersMP Support System | Knowledge Base | TruckersMP Rules | Feedback System

remember we were staring up to those peaks on the horizon +x

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.