Jump to content

Problem z TrucksBook


Recommended Posts

Witam, już od kilku dni mam problem ... Gdyż na przeszkadza mi w rozgrywce przez TrucksBookCLIENT. Mam problem polegający na tym, że gdy wygeneruję sobie ładunek ... To w TB święt mi się dwa wybory "Akceptuj" i "Odrzuć" gdy klikam zupełnie nic się nie dzieje, i jeśli ktoś wie co jest grane prosiłbym o pomoc?

 

Poniżej Przesyłam Problem w Krótkim Filmie:

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Witam,

 

Na samym początku chciałbym powitać Cię na naszym forum. Zapoznałem się z Twoim wątkiem i tak jak wspomniał kolega powyżej warto było by skontaktować się z Zespołem Trucksbook w celu rozwiązania tgo problemu, czy uzyskaniu odpowiedzi.

Osobiście już długi czas nie korzystam z ww. programu, więc ciężko jest mi określić w czym dokładnie jest problem i z czego on wynika. Najlepszą opcja jak już wspomniałem będzie skontaktowanie się z ww. zespołem.

Pamiętaj tylko, że pomoc na ich stronie otrzymasz tylko i wyłącznie w dwóch językach, czeskim oraz angielskim. Skontaktuj się z nimi korzystając z tego odnośnika: https://trucksbook.eu/contact

Mam nadzieje, że otrzymasz od nich odpowiedź dot. Twojego problemu oraz pomogą Ci oni w rozwiązaniu tego błędu.

 

Czy masz do nas jeszcze jakieś pytania? Czy jest coś jeszcze o co chciałbyś zapytać?

Czy w dalszym ciągu oczekujesz naszej pomocy? Jeśli nie, poinformuj nas o tym, a my zamkniemy i przeniesiemy wątek w odpowiednie miejsce. Pomoże zachować nam to porządek na forum.

 

 

Dziękujemy za zrozumienie.

Z poważaniem,

JJay

TruckersMP Trial Support

 

Nie ma magicznych skrótów do rozwiązania Twoich problemów.

 

Ban appeal | Complaints / Feedback | TruckersMP Rules | Join the Team |

 

Link to comment
Share on other sites

Witam!
Twój temat był nieaktywny przez 3 dni od ostatniej odpowiedzi.
Z powodu braku aktywności będę musiała przenieść ten temat do nieaktywnych tematów. Jeśli masz dodatkowe pytania, napisz do mnie lub innego członka zespołu wsparcia, a otworzymy ten temat zgodnie z twoją prośbą. Masz 1 tydzień na skontaktowanie się z nami.
Mam nadzieję że rozumiesz. Dziękuję całemu udziałowi.

Z poważaniem,
Caramba2412
Wsparcie TruckersMP

Greetings,
Caramba2412   

TruckersMP Support Team Leader                                                                                                                                  

 

                                                                                                                        

Link to comment
Share on other sites

Witam,

 

Od czasu ostatniej wiadomości minął tydzień.

Wątki, które są w Nieaktywnych tematach po tygodniu nieaktywności zostają przeniesione do Nierozwiązanych tematów.

Tak samo jak w innych przypadkach zmuszony jestem umieścić Twój wątek w Nierozwiązanych tematach.

Jeśli będziesz miał do mnie pytania skontaktuj się ze mną w prywatnej wiadomości.

Również chciałbym wspomnieć, że jeżeli w przyszłości natkniesz się na problem, którego nie będziesz w stanie rozwiązać samodzielnie możesz skontaktować się z nami tutaj: https://truckersmp.com/support/tickets

W powyższym odnośniku utwórz bilet, w którym opisz występujący problem.


 

Z poważaniem,

JJay

TruckersMP Support

 

// Przenoszę do Nierozwiązanych

 

Nie ma magicznych skrótów do rozwiązania Twoich problemów.

 

Ban appeal | Complaints / Feedback | TruckersMP Rules | Join the Team |

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.