Jump to content
  • 0

Fps sıkıntısı

WereWolfx

Question

6 answers to this question

Recommended Posts

• 0

Merhabalar WereWolfx(Uğur);

Her Geçen Gün Oyunun Gelişmesiyle Birlikte TruckersMP Tarafından Optimizasyon Sorunları Olabiliyor, Bu Sebepten Seninde Yapman Gereken Bazı İşlemler Var,

Senin Yapman Gerek İşlemler İse;

• Windows 10 İşletim Sisteminin Son Sürüme Güncellemeli,
  • Ekran Kart, İşlemci ve Diğer Tüm Sürücülerini Son Sürüme Güncellemeli,
  • İşlemci Ve Ekran Kartını Performan Moduna Alıp Oyunu Tanıtmalı ve Optimizasyon Yaptırmalı,
  • Bilgisayarında ki Donma, Kasma, FPS Düşüş Gibi Sorunlar Ortaya Çıkmaması İçin Bilgisayarını Dengeli Mod'dan Çıkarmalı ve Performans Moduna Almalısın.

Bu İşlemlerden Sonra Sorunun Büyük Ölçüde Çözüleceğini Düşünüyorum.

• 0

Merhaba @WereWolfx,

Ekran kartınızı güncelleyin.

Driverlerinizi güncelleyin.

(Bilgisayarınıza gelen güncellemeler oyun oynarken fps kapsamından rahatlatır.)

Ek program kullanın Game Booster Oyun oynarken açınız bu programı açtığınızda oyun çalışırken arka plandaki uygulamaların gücünü azaltır yani oyuna yönelik çalışır bunu yaparsanız fps artışı göreceksiniz. 

spacer.png

• 0

Ekran kartınızı güncelleyin.

Driverlerinizi güncelleyin.

(Bilgisayarınıza gelen güncellemeler oyun oynarken fps kapsamından rahatlatır.)

Ek program kullanın Game Booster Oyun oynarken açınız bu programı açtığınızda oyun çalışırken arka plandaki uygulamaların gücünü azaltır yani oyuna yönelik çalışır  bunu yaparsanız fps artışı görüceksiniz. 

• 0
On 3/14/2021 at 8:04 PM, WereWolfx said:

Öncelikle selamın aleyküm güncelleme gelmeden önce 75 fps ile oynuyordum ancak güncellemeden sonra iç ve dış görüntü olmak kaydıyla sabit 10-15 fps çalışmaya başladım için neler yapmalıyım?

Merhaba @WereWolfx.

Aynı güncelleme ile benim bütün ayarlarım değişti. Fakat seninkinin tam aksine görüntü ayarlarım düşürüldü. Oyun daha akıcı oldu fakat kalitesiz gözükmeye başladı ? . Daha sonra tekrardan kendi ayarlarımı eski haline getirmem 2-3 günümü aldı. Yani demem o ki muhtemelen görüntü ayarların değişikliğe uğradı. Farkedemeyeceğin yansıma ayarları bile ciddi derecede FPS sıkıntısı yaratabilmekte. Ayarları kontrol edip kendi ayarlarına çekmeni tavsiye ederim.

Saygılar..

Fatih - TMP

• 0

Merhaba,

Konunuz, yazılan son yanıttan bu zamana 4 günden fazla bir süredir inaktif durumda.
Bu nedenle, bu konuyu İnaktif Konular bölümüne taşımak zorundayım.
Başka sorunuz varsa, bana veya başka bir Destek Takımı üyesine özel mesaj göndermekten çekinmeyin ve isteğinize göre bu konuyu tekrar açalım.

//Kilitlendi ve İnaktif Konular'a taşındı

• Like 1

Kind regards,

Ali.

TruckersMP Senior Support Manager

TruckersMP Support System | Knowledge Base | TruckersMP Rules | Feedback System

remember we were staring up to those peaks on the horizon +x

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.