Jump to content
  • 0

MS yükselme sorunum var

Lena'

Question

Merhabalar bir konuda sizden yardım alabilirmiyim. ? arkadaşlar son 3 gündür ms sorunu ile karşılaşıyorum herşeyi denedim oyunu sildim yükledim vsvs  internetle ilgili ayarlar ile herşeyi denedim müşteri hizmetleriyle görüştüm internetimde herhangi bir sorun yok zaten diğer oyunlarda yada sitelerde en ufak bir gecikme yok pingim 24 ms lerde ancak görsellerdede görüldüğü gibi tamamen oyunda olan bir sorun var oyun içerisinde 500 ms 600 hatta 800 e kadar çıkıyor ama lobiye bekleme alanına geçinde Ms normale dönüyor ve 60 66 mslerde kalıyor hiç artmıyor ne yaptıysam olmadı düzelmedi oyunu sildim yükledim truckersmp yi sildim yükledim wifiden bağlandım kablolu bağlandım olamadı hatta başka bir internetten bağlanıp gene denedim yine aynı değerler 2 3 gün önceye kadar böyle bir sorunum yoktu bunu çözmemde bana yardımcı olabilirmisiniz.?? şimdiden teşekkür ederim

20210306140102_1.thumb.jpg.dedfdb4d8dd24803e46ceca39680bb02.jpg111.thumb.jpg.2415ecd7f2acf17f1a3a8b81907746a2.jpg

• Like 1

1797472539_TMP.webp

---------------------------------------

12 answers to this question

Recommended Posts

• 0

Merhaba
Bu sorun sizin internet değerleriniz normal ve yeterli ise server TMP serverlarından kaynaklı bir problem. Eğer girdiğiniz sunucuda fazla oyuncu oynuyor sunucu dolma seviyesinde ise bu tür ms, bağlantı problemleri olabiliyor. Eğer serverların yoğun olmadığı bir saatte girerseniz ms sorununuz olamayacaktır.
Saygılarımla 
Justice Man

• 0

Merhabalar @Lena',

Açıkçası bu konu ile ilgili pek fazla bilgiye sahip değilim fakat diğer makaleleri okuduğumda birkaç çözüm yolu buldum, bunları deneyip işe yarayıp yaramadığını belirtebilirsiniz.
-Ping sorununuzu arka planda internetinizin kullanılmasını sağlayan diğer programlardan kaynaklı olabilir, arka plandaki programları kapatarak çözüm yolu bulabilirsiniz.(Chrome vb.)

-Adil Kullanım Kotanızı aşmış olabilirsiniz.(Müşteri hizmetlerini tekrar arayıp bunu aşıp aşmadığınızı sorabilirsiniz.)AKK'yi aştığınız durumlarda da ping sorunu yaşayabilirsiniz. 

Ping Sorunu Nasıl Çözülür isimli makaleye buradan ulaşabilirsiniz.Bu yollar işinize yarayacaktır.

Umarım bu yollar yardımcı olmuştur.

• 0

Merhabalar,

Öncellikle iyi günler dilerim. 

Ping 'ms' sorununuz için birkaç çözüm biliyorum. 

Öncellikle TruckersMP sunucularında ping sorunu, şunada var 

Ama bunu azaltmak adına birkaç tavsiye, önerim olucaktır elbette. 

Öncelikle biligisayarınızı Cat 6 internet kablosu ile bağlamınızı tavsiye ederim.

Diğer olarak windows update, vs, gibi programları durdurun ek olarak modeminize reset atabilirsiniz. 

Son olarak dediğim üzere herkesde şuanda bir ms problemi var bende dahil ama bunları engelemek, adına bunları yapabilirsiniz. 

Ve son olarak, ağ 'Driver', diğer adı ile sürücü güncellemelerinizi, yapmanızı tavsiye ederim güncel yazılımlar her zaman sağlıklı olur. 

Daha fazlası soru, ve şikayetleriniz için bana ulaşabileceğinzi unutmayın.

Kind, Regards!

• 0

Sorunu çözdüm arkadaşlar , C:\ProgramData\TruckersMP'ın içindeki core_ets2mp.dll dosyasını sil daha sonra truckers mp yi başlatın size bir güncelleme sunucak onu yükleyin oyuna girin savenizi yükleyin parise ışınlanın ve kullandığınız save' i silin sorun ortadan kalktı şuanda 60 72 ms arası alıyorum. konu kilit lütfen ?

1797472539_TMP.webp

• 0

Merhabalar,

Ping sorunu genelde ADSL altyapılarda karşımıza çıkar. Bunu engellemenin birkaç yolu vardır.

1-)Arka planda internet kullanan uygulamaları kapatabilirsiniz. (Discord vb.)

2-)İnternet'i Wi-Fi yerine Cat6 ya da Cat6a kablosu tercih edebilirsiniz. 

3-)Son olarak cmd (Komut istemcisi) üzerinden yapılan bir yöntem var, sırasıyla;

Windows+R tuşuna basınız.

Çıkan yere cmd yazın, ve giriş yapın.

Öncelikle cmd'ye ''ipconfig'' yazın.

Ardından çıkan yerden IPv4'ün önünde yazan xxx.xxx.xx.xx sayısını kopyalayın.

Sonra ''ping -t xxx.xxx.xx.xx'' yazınız.

Bu uygulama her saniyede bir pinginizi sıfırlayacaktır, bu şekilde pinginizde azda olsa bir değişme fark edeceksiniz.

Saygılarımla,

Feedback.

• 0

Merhaba,
Ping durumu bazen oyundaki server sunucusundan kaynaklı olabiliyor, bazen de internet sağlayıcığınızın alt yapı eksikliğinden kaynaklı olabiliyor.

-Bilgisayarınızı ilk önce bir virüs programı ile taratmayı deneyin.

-Arka planda çalışan sosyal paylaşım siteleri vb. web sitelerini kapatmayı deneyin.

-Vpn kullanıyorsanız kapatın ve dns ayarlarınızı otomatik yapın.

-Hiçbiri çare olmuyorsa format atmayı deneyin.

• 0

Merhaba,

Arka planınızda çalışan ve internet yiyen tüm her şeyi kapatın (Discord, herhangi bir sekme.) ayrı olarak telefonunuzun internetini de kapatabilirsiniz. Ve açıkçası bu bazen TruckersMP sunucularından, kalabalıktan da meydana geliyor olabilir. Bunun dışında benim bildiğim yapılabilecek bir şey yok. Ayrıca anlaşılan o ki yapılabilecek her şeyi yapmışsınız.

Şimdilik iyi günler dilerim.

• 0

Sorunu çözdüm arkadaşlar , C:\ProgramData\TruckersMP'ın içindeki core_ets2mp.dll dosyasını sil daha sonra truckers mp yi başlatın size bir güncelleme sunucak onu yükleyin oyuna girin savenizi yükleyin parise ışınlanın ve kullandığınız save' i silin sorun ortadan kalktı şuanda 60 72 ms arası alıyorum. konu kilit lütfen 

1797472539_TMP.webp

• 0

Merhaba,

Konunuz, yazılan son yanıttan bu zamana 6 günden fazla bir süredir inaktif durumda.
Bu nedenle, bu konuyu İnaktif Konular bölümüne taşımak zorundayım.
Başka sorunuz varsa, bana veya başka bir Destek Takımı üyesine özel mesaj göndermekten çekinmeyin ve isteğinize göre bu konuyu tekrar açalım.

//Kilitlendi ve İnaktif Konular'a taşındı

Kind regards,

Ali.

TruckersMP Senior Support Manager

TruckersMP Support System | Knowledge Base | TruckersMP Rules | Feedback System

remember we were staring up to those peaks on the horizon +x

• 0

Merhaba,

Konu sahibi tarafından tarafımıza herhangi olumlu veya olumsuz bir geri dönüş yapılmadığı için, konuyu İnaktif konulardan Çözülemeyen konulara taşıyorum. 

Yardıma ihtiyacınız olduğunda bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin! 

//Çözülemeyen Konular'a taşındı.

Kind regards,

Ali.

TruckersMP Senior Support Manager

TruckersMP Support System | Knowledge Base | TruckersMP Rules | Feedback System

remember we were staring up to those peaks on the horizon +x

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.