Jump to content
Experiencing kernel error or random crashes on TruckersMP Island? ×

Как да увеличим FPS-а си


Recommended Posts

КАК ДА ПОЛУЧИТЕ ПОВЕЧЕ FPS В EURO TRUCK SIMULATOR 2 (и други игри)

 

Здравейте всички! В това ръководство ще ви покажа как да увеличите FPS-а си в Euro Truck Simulator 2 и други игри. Ще научите някои основни съвети. Ако сте готови, нека да започваме... ^_^
Преди да започнем, ще ви кажа нещо. ВНИМАНИЕ! Някои решения може да не работят с вашия компютър/лаптоп! Ако всичко е ясно, нека продължим напред! :truestory:

 

  • 1 . Актуализирайте графичните драйвери
  • 2 . Задайте на вашето GPU лек овърклок (ако имате лоша система за охлаждане, не опитвайте това!)
  • 3 . Буустнете компютъра си с инструмент за оптимизация
  • 4 . Изключете този стар HDD и си вземете SSD
  • 5 . Изключете Superfetch и Prefetch
  • 6 . Дефрагментирайте и ИЗЧИСТЕТЕ твърдия си диск за по-бърз достъп
  • 7 . Настройте контролните панели на Intel, AMD или NVIDIA
  • 8 . Оптимизирайте настройките на играта

 

1. Актуализирайте графичните драйвери

 

За собствениците на Nvidia GeForce: Преминете към http://www.geforce.com/drivers. След това изберете графичната карта и версията на Windows от списъка и натиснете бутона „Стартиране на търсенето“. Моят съвет: Винаги се насочвайте към драйвера, маркиран като „BETA“. Това не е съвсем завършен драйвер, но всички те работят стабилно и добре както финалната версия в наши дни и вероятно ще ви дадат още повече производителност!

 

За собствениците на ATI/AMD Radeon: Феновете на ATI/AMD преминете към http://sites.amd.com/us/game/downloads/Pages/downloads.aspx и изберете подходящото устройство. Това ще ви даде достъп до най-новия официален драйвер, който можете да изтеглите и инсталирате. За да получите бета драйвера с повече подобрения на производителността или функции, преминете към http://support.amd.com/en-us/kb-articles/Pages/latest-catalyst-windows-beta.aspx.

 

За собствениците на Intel HD Graphics: Най-често срещани на ултрабуци или таблети, графичните чипсети Intel са най-слабите от групата. Не бих препоръчал да играете каквито и да било игри на по-старите интегрирани Intel HD чипсети (като HD 3000 или по-ранни версии) - освен ако не се интересувате силно от слайдшоута вместо плавен геймплей - но най-новите им графични чипсети са достатъчно мощни, за да подкарат дори скорошни заглавия, макар и не с най-високата възможна разделителна способност или с включени всички опции. За да получите актуализирани драйвери, отидете на страницата за графичен драйвери на Intel Download Center.

 

Чакай, как изобщо да разбера каква графична карта притежавам?

Не е проблем: За да разберете производителя и точния сериен номер, трябва само да изпълните тези стъпки. Първо отидете в „Контролен панел“ и се насочете към „Хардуер и звук“. От тук кликнете върху „Диспечер на устройства“:

Screen%20Shot%202017-12-06%20at%2011.04.

Това ще изведе списък на всички вградени устройства на вашата система. Насочете се към мястото, където пише „Адаптери за дисплей“:
В тези случаи ще видите игрална платформа Alienware X51 с два графични чипа (nVidia обикновено винаги е по-бързият) и лаптоп с GeForce GT 650M. Във всеки случай се уверете, че използвате най-новите драйвери!

 

2. Овърклокнете вашето GPU (ако имате лоша система за охлаждане, не опитвайте това!)

 

Вашата игрална производителност зависи най-вече от мощността на вашия графичен чип - дори повече, отколкото от това колко памет имате или колко бърз е вашият процесор! Ботълнекът и причината за засичащ геймплей в почти всички случаи е графичният чип. За да подобрите производителността, може да искате да разгледате работата на графичната карта извън фабричните настройки на скоростта - или с други думи: овърклок! Сега, преди 5-10 години, не бих препоръчал овърклок, тъй като това представлява значителна заплаха за вашия хардуер, но в днешно време повечето системи се изключват автоматично, преди да нанесат някакви щети. Освен това препоръчвам само лек овърклок с около 10-15%.

 

За овърклок на графичния процесор препоръчвам два инструмента:

 

  • MSI Afterburner - класически инструмент за овърклок от ASUS.
  • EVGA Precision X - позволява овърклок както на графичния процесор, така и на паметта.

 

Използвайки 3DMark 11, измерих, че овърклокването на системата ми, както е описано по-горе, даде 10% повишаване на производителността:

boost-gaming-rig-3dmark-11-before-after-

 

3. Буустнете компютъра си с инструмент за оптимизация

 

Толкова е просто! Буустнете компютъра си с инструмент за оптимизация. Може да изпробвате тези инструменти:

 

  • Razer Cortex (известен като Razer Game Booster)
  • AVG PC TuneUp

 

Също така деинсталирайте всички стари програми, от които не се нуждаете.

 

4. Изключете този стар HDD и си вземете SSD

 

SSD дисковете са много по-бързи от механичните твърди дискове и въпреки че това със сигурност не повишава честотата на кадрите в играта ви, определено ще намали времето за зареждане в играта.

Моята препоръка е да използвате SSD с повече от 250 GB, тъй като повечето игри в наши дни заемат между 8-20 гигабайта.

 

5. Изключете Superfetch и Prefetch

 

SuperFetch, и Prefetch са функции на Windows, които са с предназначение да увеличат времето за стартиране на Windows и приложенията. За игрите обаче забелязах, че времето за зареждане и фоновата активност всъщност се увеличават, когато тези функции са активирани. Ето защо препоръчвам да ги изключите, ако сте запален геймър. Ето как:

 

  • За да направите това, отидете на „Контролен панел“, „Система и сигурност“, „Административни инструменти“ и „Услуги“.
  • Превъртете надолу, докато видите записа „SuperFetch“, щракнете двукратно върху него и изберете „Disabled“ от списъка.

 

boost-gaming-rig-services-local-window-s

  • Натиснете „OK“ и затворете всички прозорци.
  • След това отворете системния регистър; щракнете върху стартовото кълбо и въведете „regedit“. Натиснете Enter и преминете към “HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMCurrentControlSetControlSession ManagerMemory ManagementPrefetchParameters”.
  • Щракнете двукратно върху „EnablePrefetcher“ и въведете „0“ (стойността по подразбиране е „3“), за да деактивирате Prefetcher.

 

Забележка: Моля, следвайте точно горепосочените инструкции, тъй като изтриването или промяната на грешни стойности в системния регистър може да доведе до проблеми с вашия компютър.

 

6. Дефрагментирайте и ИЗЧИСТЕТЕ твърдия диск за по-бърз достъп

 

Тъй като данните се записват или изтриват от вашия твърд диск, файловете се фрагментират и физически ще се разпространят по цялото дисково устройство. Това ще доведе до значителена производителност, особено при игрите, тъй като твърдият диск първо ще трябва да събере всички тези части, за да може напълно да обработи целия файл. Тъй като игрите и техните файлове обикновено заемат няколко GB, жизненоважно е всички тези файлове да могат да се четат непрекъснато.

 

  • За да дефрагментирате диска, отворете менюто „Старт“ и преминете към „Всички програми“, „Аксесоари“, „Системни инструменти“ и „Дефрагментиране на диска“.
  • Изберете вашия Windows диск и натиснете „Defragment disk“. Забележете, че ако имате SSD, не трябва да дефрагментирате. Вместо това използвайте командата TRIM, за да ги оптимизирате.
  • В Windows 8 Microsoft интегрира командата TRIM в Disk Defragmenter - така че просто натиснете „Оптимизиране“. Windows 7 не предлага това, така че бъдете сигурни, че командата TRIM се изпълнява редовно. За да видите дали TRIM е активиран, отворете командния ред, като щракнете върху стартовото кълбо и напишете „cmd“ в лентата за търсене. Щракнете с десния бутон върху първия резултат („cmd“) и щракнете върху „Изпълни като администратор“. След това въведете командата “Fsutil behavior query disabledeletenotify”, и натиснете Enter. Ако резултатът е „= 0“, може да го направите! В противен случай TRIM не се поддържа и трябва да бъде активиран. Опитайте да въведете командата „fsutil behavior set DisableDeleteNotify 0“. Ако това не помогне, може да се наложи надстройка на фърмуера, за да активирате TRIM.

 

7. Настройте контролнеят панел на Intel, AMD или NVIDIA

 

За NVIDIA: Всички драйвери на NVIDIA се предлагат със собствени контролни панели, които ви позволяват да промените най-важните 3D настройки. Въпреки че може да зададете много от следните опции по време на игра, някои не са налични или се контролират директно от драйвера. Ето защо винаги е добра идея да прегледате списъка с всички опции и да ги промените, за да балансирате най-добре производителността и визуалното качество.

boost-gaming-rig-nvidia-control-panel-wi

За да стигнете до контролния панел на NVIDIA, щракнете с десния бутон на работния плот, изберете „NVIDIA Control Panel“ и преминете към категорията „Управление на 3D настройките“ вляво. Това са някои от по-малко известните, но все пак важни настройки, които трябва да промените:

 

  • Maximum Pre-Rendered Frames: Това контролира броя на кадрите, които процесорът подготвя, преди да ги прехвърли на графичната карта. Увеличаването на тази стойност води до по-плавна игра, но може да забележите забавяне, когато използвате мишката и клавиатурата. За да премахнете изоставането, опитайте настройката „1“.
  • Threaded Optimization: Тази опция винаги трябва да е „Включена“, тъй като позволява поддръжката на многонишкова оптимизация за съвременните многоядрени процесори.
  • VSync: Това синхронизира кадрите, които графичната ви карта изобразява, с честотата на опресняване на вашия монитор. Ако го деактивирате, може да откриете, че игрите работят по-гладко; обаче ще забележите, че някои части на екрана може да не бъдат изобразени правилно и да изглеждат като изоставащи. Деактивирайте го само ако мониторът ви има по-висока честота на кадрите от вашия геймплей.

 

За ATI/AMD: AMD/ATI Control Center е друг фантастичен начин да извлечете повече производителност и да увеличите визуалното качество на вашите игри. За да го задействате, щракнете с десния бутон на вашия работен плот, изберете “Radeon Settings” и преминете към “Gaming Settings”.

Screen%20Shot%202017-12-06%20at%2011.15.

Оттук можете да зададете индивидуални графични настройки за игри, които сте инсталирали. Но аз препоръчвам да използвате глобалните настройки, тъй като нашите препоръки обикновено важат за всички игри...
Това са най-важните настройки:

 

  • Anisotropic Filtering Mode: Колкото по-високо е зададена тази настройка, толкова по-остри далечни текстури ще се появят. Това обаче ще увеличи и натоварването за обработка на вашата графична карта. Ако вашият графичен процесор е достатъчно мощен, активирайте го и вижте дали има забележима визуална разлика. Използвайте това само ако играта ви не го поддържа.
  • Anti-aliasing mode and method: Анти-алайзингът намалява „накъсванията“ около ъглите, което оказва сериозно влияние върху производителността. Ако виждате блещукащи или назъбени, опитайте метода „Замяна“ и изберете ниво на анти-алайзингът от 2 до 8.

 

Screen%20Shot%202017-12-06%20at%2011.16.

 

  • Morphological Filtering (MLAA): AMD въведе своя собствена форма на „анти-алайзинг“, за да помогне за премахването на накъсванията около краищата на игрите, която може да работи по-добре и по-бързо от методите, споменати по-горе или вградените в игрите методи. Това е за всеки случай: Препоръчваме да изключите AA в играта и настройките по-горе и да го изпробвате! Ако работи, запазете го.
  • Texture Filtering Quality: Според AMD това променя качеството на текстурите. Въпреки това, дори когато погледнахме отблизо, не можахме да забележим разлика между High и Performance, но много от тестваните игри работеха с 1-5 fps по-бързо. Препоръчваме да опитате с Performance - вероятно няма да забележите разлика.
  • Surface Format Optimization: Използва се от по-старите игри за намаляване на графичната точност, за да се получи малко FPS. Днешните игри не са засегнати и дори по-старите. Изключете го.

 

Изчакайте вертикално опресняване: вертикалната синхронизация (или Vsync) синхронизира кадрите, които графичната ви карта изобразява, с честотата на опресняване на монитора ви. Ако деактивирате Vsync, може да откриете, че игрите се изпълняват по-гладко, но в повечето случаи ще забележите, че някои части на екрана може да не бъдат изобразени правилно и да изглеждат като накъсани. Деактивирайте Vsync само ако мониторът ви има по-висока честота на кадрите (например 60Hz), а от страна на вашия геймплей (например 40 FPS).

 

За Intel HD Graphics:
Уверете се, че сте избрали Максимална производителност и сте деактивирали всички опции за пестене на енергия и удължаване на батерията.

Screen%20Shot%202017-12-06%20at%2011.19.

Не на последно място, насочвам вниманието си към потребителите на AMD Radeon: Отворете настройките на Radeon (щракнете с десния бутон на работния плот), отидете в Глобални настройки и изключете Енергийната ефективност.

 

8. Оптимизирайте настройките на играта

 

Актуализирането на драйвери ще ви отведе само до тук. Най-големи промени в кадрите в секунда идват от промяна на графичните настройки.
В идеалния случай искате да стартирате играта си с естествената резолюция на монитора. За повечето компютри това е 1920x1080; на лаптоп е вероятно да бъде 1366x768. За да разберете разделителната способност на вашия монитор, щракнете с десния бутон върху работния плот за Windows 7, 8 или 10 и щракнете върху „Разделителна способност на екрана“. В по-ранните версии кликнете върху „Свойства“ вместо това.
Най-високата избираема разделителна способност трябва да ви показва естествената разделителна способност и да показва „препоръчително“. Можете също да потърсите в Google марката и модела на монитора си, ако все още не сте сигурни.
Намаляването на разделителната способност трябва да ви даде повече кадри в секунда, но не настройвайте разделителната способност тук. Вместо това заредете избраната игра и потърсете графичните настройки. Тук може да промените разделителната способност и много други настройки.
Анти-алайзингът е една настройка, за която трябва да внимавате. AA изглажда накъсаните линии, но предизвиква намаляване на перформънса. Обикновено ще видите плъзгач, но може да е само число, като 2x, 4x 8x и т.н.

 

  • Първо, опитайте да деактивирате напълно AA и вижте как се държи играта ви. Ако е достатъчно бърза, може да активирате AA отново при най-ниската настройка и постепенно да го увеличавате, докато намерите най-добрия баланс между качество и производителност.

 

Improve-FPS--optimize-settings_thumb.jpg

Същото важи и за повечето други графични настройки, включително draw distance и сенките. Светлинните ефекти, включително сенките, са реално изтичане на производителност, така че ако може да живеете с основни ефекти, може да направите разликата между играта, която не може да се играе и такава която може да се играе.
По същество това е процес на проби и грешки. Освен ако драйверите на графичните карти не могат да оптимизират настройките на всяка игра, за да работят добре, използвайки наличния хардуер. Например картата Nvidia в нашия тестов компютър има драйвери, които могат да направят точно това.

Improve-FPS--optimize-Nvidia-small_thumb

 

Това е от мен. Надявам се да работи за вас. Късмет! ^_^

Можете да изтеглите AVG PC TuneUp от тук.

Също така можете да изтеглите Razer Cortex (Razer Game Booster) от тук.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Я прочел все твои строки. Под каждым названием действительно есть очень полезная информация. На самом деле , я бы хотел, чтобы многие игроки прочитали эту тему и узнали подробную информацию. Я надеюсь, что игроки будут сами себя регулировать. Большое вам спасибо за предоставленную информацию Ты хороший человек.
 

с уважением
Scania Diesel A/S

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.