Jump to content

Jak naprawić wysoki ping? (Ping/lagi w grach online)


Guest

Recommended Posts

O checkliście:

 

Ta checklista obejmuje prawie wszystko, co może mieć wpływ na twój ping/lagi. Przejście przez nią pomoże ci w identyfikacji przyczyny wysokiego opóźnienia. Jej celem jest naprawienie problemów z pingiem, które możesz napotkać grając w gry online. Jako gracz league of legends, te rady bardzo mi pomogły w zmniejszeniu pingu. Dawno temu stworzyłem artykuł dotyczący zmnieszenia pingu dla użytkowników Windowsa. Otrzymałem tyle opinii, że postanowiłem zebrać wszystko i umieścić na jednej stronie.

Checklista jest podzielona na 3 części: wysoka, średnia, niska. To odnosi się do wpływu problemu na twój ping. Zaraz po opisie problemu w nawiasie znajduje się litera (Łatwy, Średni, Trudny), która pokazuje jak łatwe jest rozwiązanie danego problemu.

 

Klucz:

Priorytet - Jak poważny jest problem

Trudność naprawy - jak łatwo jest naprawić problem

 

Czym są lagi i czy to pomoże w ich zmniejszeniu [nie pomijaj]:

 

Nie wiedząc czym są lagi, nie możesz wiedzieć jak je zmniejszyć. Prostymi słowami, to podróż w obie strony do serwera z twojego komputera. To zależy od wielu rzeczy, łącznie z fizycznym dystansem i przeciążeniem łącza. To oznacza, że jeśli jesteś Azjatą i spróbujesz zagrać na północno-amerykańskich serwerach, zauważysz duże opóźnienie nawet mając najlepszą konfigurację sprzętową. Wypróbuj wszystkiego z tej checklisty. Jeżeli wciąż będziesz miał taki sam ping, to oznacza, że nie możesz samodzielnie go zmniejszyć. Będziesz potrzebował pomocy ISP (dostawcy usług internetowych) oraz organizacji hostingu serwera (w League of Legends tą organizacją byłoby RIOT Games).

 

Checklista

  • Wyłącz automatyczne aktualizacje (Łatwe) - W dzisiejszych czasach prawie wszystkie programy mają funkcję automatycznej aktualizacji. Na przykład twój antywirus aktualizuje się codziennie. Gdy to się stanie w trakcie twojej gry, będziesz miał kłopot. Więc zatrzymaj automatyczne aktualizacje i wykonuj je manualnie, gdy będziesz ich potrzebować.
     
  • Zamknij programy obciążające łącze (Łatwe) - Poruszam ten punkt ze względu na kompletność (Przykładami programów obciążających łącze są programy VoIP: Mumble, Skype, Ventrilo czy Teamspeak, Strumienie wideo: YouTube, transmisje na żywo, pobieranie i aktualizacja gier Steam). Zawsze możesz użyć menadżera zadań, aby zidentyfikować programy obciążające łącze.
     
  • Wyłącz zaporę ogniową/dodaj grę do wyjątków (Łatwe) - Twoja zapora ogniowa sprawdza większość pakietów danych wysłanych z twojego komputera i otrzymanych na twój komputer. Ten proces zajmuje czas (być może kilka milisekund). Wyłącz swoje zapory ogniowe (jest zapora systemu Windows oraz zapory programów antywirusowych) lub dodaj grę jako wyjątek w ustawieniach zapory ogniowej. Dodanie gry do wyjątków pozwoli na swobodne wysyłanie pakietów danych.
     
  • Przenieś się na połączenie kablowe z WI-FI (Średnie) - Kiedyś grałem w gry łącząc się z WI-FI i zmiana na LAN przyniosła ogromną różnicę. To jest oznaczone jako 'średnie' ponieważ może wymagać długich kabli LAN oraz zasobów do ustawienia. Jeżeli jednak siedzisz blisko routera, proces będzie prosty.
     
  • Przegrzewanie (Średnie) - To kolejny problem z którym miałem do czynienia i wiem, że może prowadzić do wysokiego pingu. Przegrzanie może się zdarzyć w dwóch miejscach. W twoim komputerze lub w routerze/innym urządzeniu sieciowym. Mój komputer przegrzewa się przez ciepłą pogodę i muszę kupować podkładki chłodzące. Routery przegrzewają się przez ciągłe użycie i problemy sprzętowe. Wyłącz sieć na kilka minut przed rozpoczęciem gry. Jeżeli znów się nagrzeje, problem może być ze sprzętem sieciowym.
     
  • Ustawianie Quality of Service (QoS) w routerze (Trudne) - To bardzo ważne, ale wciąż zaznaczone priorytetem średnim, ponieważ nie zawsze się przydaje. Czym jest QoS? To jak oznaczanie pakietów danych poziomami priorytetów. Możemy sprawić, że niektóre pakiety otrzymają wyższy priorytet i router nada im władzę VIP. Te pakiety poruszają się szybciej w twojej sieci, ponieważ mają wyższy priorytet nad innymi. Pamiętaj: to jest użyteczne tylko wtedy, gdy używasz inne programy wraz z grą. Polecam zamknąć te programy, zamiast zmieniać ustawienia QoS.
     
  • Tymczasowe problemy z połączeniem (Łatwe) - Zrestartuj router. W większości przypadków powstają tymczasowe problemy w związku z przeciążeniem routera. Restart routera rozwiąże większość tych problemów.
     
  • Skontaktuj się ze swoim ISP (Średnie): To kolejna ważna rzecz. Miałem wiele problemów z pingiem w przeszłości i próbowałem co mogłem. Po jakimś czasie dowiedziałem się, że mój ISP miał spory problem. To nie musi zadziałać, ale po prostu do nich zadzwoń i powiedz, że masz problem z pingiem i poproś o sprawdzenie problemów po ich stronie. Mogą się temu przyjrzeć, lub nie. Wciąż warto spróbować.
     
  • Czy twoje połączenie internetowe jest wystarczające (Trudne): Czasami nasze połączenie nie wystarcza do grania w gry online. Gry RTS (strategie w czasie rzeczywistym) używają mniej przepustowości w porównaniu do gier FPS (strzelanki pierwszoosobowe). Musisz przyjrzeć się kilku aspektom połączenia, takim jak niezawodność (QoS), prędkość i pasmo.
     
  • Odinstaluj Pando Media Booster (Łatwe) - Pando Media Booster to program peer-to-peer, który był używany do pobierania League of Legends. Gdy zakończył pracę, pozostawał aktywny i wysyłał plik LoL innym użytkownikom. To zużywa cenną przepustowość i w związku z tym powinno zostać usunięte. Pando Media Booster może zostać usunięty poprzez przejście do sekcji "Usuń programy" w twoim komputerze i odinstalowanie go w tym miejscu. Na Macu, Pando można usunąć otwierając Pando, klikając "Reset Pando..." z menu Pando i czekając, aż wyjdzie. Następnie znajdź Pando w folderze aplikacji i przeciągnij go do kosza. Niektóre gry mogą używać Pando Media Booster do instalacji, więc powinieneś upewnić się, że pobrałeś już gry Pando i zamknąłeś Pando przez usuwaniem Pando.
     
  • Opóźnienie grafiki (Trudne) - Dziadek wszystkich lagów; skutek zwolnienia grafiki i częsty przypadek każdego gracza. Twój system nie jest w stanie wyprodukować wystarczającej ilości klatek na sekundę (FPS), aby wszystko wyglądało dobrze i płynnie. Gdy takie lagi się zdarzają, kontrola w grze zostaje ograniczona. Twoje ruchy trwają nieco dłużej, ponieważ system potrzebuje więcej czasu na stworzenie każdej klatki i przesłanie jej do monitora. Można to naprawić zmniejszając rozdzielczość, jakość tekstur, wyłączając antyaliasing, filtrowanie anizotropowe itp.
     
  • Aktualizuj sterowniki (Łatwe) - to ważne, aby twoje sterowniki (do karty graficznej, sieci itp.) były aktualne.
     
  • Defragmentuj swoje dyski twarde (Łatwe) - niektóre problemy z dyskiem mogą oddziaływać na cały komputer. Jeżeli słyszysz jakiś odgłos w pobliżu swojego dysku, a komputer zawiesza się podczas otwierania dużych plików, może być problem z dyskiem.
     
  • Wyłącz niepotrzebne sterowniki i usługi Windows (Łatwe) - Będziesz musiał poszukać jak zatrzymać usługi Windowsa, jeżeli nie chcesz uszkodzić swojego sprzętu.

Zakończenie

Mam nadzieję, że masz teraz lepszy ping. Będę aktualizował tą stronę i upewniał się, że niczego nie pominąłem. Jeżeli próbowałeś już wszystkiego, pomyśl o bliższym serwerze lub naucz się grać z lagami.

 

Przykładowy film:

Spoiler

 

 

HamitCanKilic

Dzięki wszystkim!

Dobrej zabawy!

 

Ten post to tłumaczenie.

--> Zobacz oryginalny post

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.