Jump to content

Aktualizacja zasad z lutego 2021


Guest

Recommended Posts

Witajcie wszyscy,

 

Opublikowano ostatnią aktualizację zasad i ten post wyjaśni dlaczego wprowadzamy te zmiany oraz damy wgląd w przyszłe zmiany dotyczące kar.

Pierwsza zmiana dotyczy zasady 1.2§ - Unikanie bana. Kara za unikanie bana częściej niż rzadziej była permanentnym banem, ze względu na powagę naruszeń wielu kont. Zdecydowaliśmy się ujednolicić kary za unikanie bana do permanentnej blokady. Co zalicza się do unikania bana? Unikanie bana to próby ominięcia kary, przede wszystkim:

  • Tworzenie nowego konta Steam i profilu TruckersMP, aby korzystać z usług, na których masz blokadę (apelacje, system reportów i feedbacku, serwery);
  • Pożyczanie konta od innego użytkownika i korzystanie z usług, na których masz blokadę.
  • Usuwanie własnych dowodów, które sprawiły, że dostałeś bana, aby się go pozbyć.

Warto wyjaśnić, że przyłożymy się do wypatrywania omijaczy banów za naruszenia odnośnie zasady 2.1§ i intencjonalnych, poważnych naruszeń.

 

Kolejna wewnętrzna zmiana, która również was dotyczy, to możliwość zgłaszania omijaczy banów. Skupiamy się na szupłym podejściu do tego, co robimy, uwalniając się od czynności, które często nie przynoszą korzyści. Pracowaliśmy ciężko nad zgłoszeniami w systemach reportów i feedbacku sprawdzając konta, które otrzymaliśmy i uznaliśmy tą metodę za niewydajną. Spośród 6496 reportów za omijanie bana, ledwo 30% z nich zostało uznane za prawidłowe i poskutkowały banem. Od dzisiaj nie będzie możliwości zgłoszenia omijaczy bana poprzez system reportów oraz system feedbacku. Wszystkie procesy odnośnie omijaczy będą obsługiwane wewnętrzne poprzez narzędzia dostępne dla Game Moderation Management.

 

Wprowadzono dalsze usprawnienia dla zasady 1.4§ - Reportowanie użytkowników. Poprawiliśmy dobór słów, aby umożliwić graczom i członkom zespołu możliwość lepszego zrozumienia zasad, i zdecydowaliśmy się na upublicznienie kar, które nadawaliśmy w ciągu ostatniego roku według wewnętrznych zasad. Od dzisiaj zespół GM będzie odrzucał reporty, które są niezgodne z zasadami, aby zwiększyć średnią jakość zgłoszeń w systemie reportów, a za poszczególne naruszenia zasad Game Moderation Management manualnie nada 30-dniową blokadę systemu reportów, od której należy apelować w systemie feedback. Drugie naruszenie poskutkuje permanentną blokadą. Czujemy, że to posunięcie jest konieczne ze względu na wyróżniającą się ilość wszystkich odrzuconych zgłoszeń, która wynosi aż 326,989, 26% wszystkich otrzymanych.

 

Podążając za postem Droga do Symulacji #2, chcielibyśmy podjąć dalsze działania przeciwko celowym naruszeniom na naszych serwerach. Game Moderation Management szeroko wykorzystywał zasadę 2.9§ w ciągu ostatnich miesięcy i nadawał permanentne bany, nawet jako pierwsze, graczom, którzy celowo łamali zasady. W 2019 r. nadaliśmy w sumie 14323 permanentne bany, które są aktywne do dziś. W 2020 r. ta liczba wyniosła 17919, co oznacza wzrost o 25%. Nie zamierzamy się zatrzymywać: będziemy wprowadzać dalsze wewnętrzne zmiany, aby banować ludzi, którzy celowo łamią zasady drogowe jeszcze szybciej. Zaciśniemy pętlę na rasistowskich uwagach i wprowadzimy politykę zero-tolerancji dla rasistowskich naruszeń i będziemy nadawać natychmiastowe permanentne bany za takie naruszenia. TruckersMP to międzynarodowa społeczność, pełna graczy o różnym wieku i pochodzeniu i nie będziemy postrzegać rasizmu wyłącznie jako gorszej obrazy. W ciągu ostatnich miesięcy, zaczęliśmy nadawać ostrzejsze bany za takie naruszenia, jednakże chcemy rozjaśnić co będziemy robić w takich przypadkach.

 

Jedną z większych zmian, którą możesz przeczytać w aktualizacji naszych zasad, jest ograniczenie odnoszenia się do organizacji przestępczych w tagach, awatarach, nazwach VTC itp. we wszystkich naszych usługach. Od zawsze ograniczaliśmy możliwość podszywania się pod innych użytkowników, członków zespołu, polityków, organów ścigania, liderów i władz. Nie wydaje nam się, że użycie kryminalnych organizacji typu "Mafia" nadaje się do użycia w naszej społeczności. Nie będziemy wspierać ani zachęcać do podzielania poglądów takich organizacji i z tego powodu nie chcemy, aby były częścią naszych serwerów.

 

Jesteśmy świadomi tego, że niektóre nazwy są często używane w naszej społeczności, dlatego dajemy 7 dni na usunięcie lub zmianę wszystkich treści odnoszących się do przestępczych organizacji, niezależnie czy to tagi, nazwy użytkownika, rejestracje, nazwy VTC, awatary itp. Po tym okresie, 21.02.2021 zaczniemy karać za naruszenia w grze i ręcznie zmieniać treści w innych usługach TruckersMP, takich jak fora, VTC i profile, jak to robimy w przypadku innych naruszeń zasady 1.5§.

--> Zobacz oryginalny post

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.