Jump to content

Iberia DLC’sinin kayaları ve bitki örtüsü tanıtıldı! 100’den fazla kaya çeşidi geliyor…


Guest

Recommended Posts

Iberia DLC‘si ile yıllardır beklediğimiz kayalar ve bitki örtüsü sonunda ETS 2‘ye ekleniyor. SCS Software tarafından İspanya ve Portekiz‘in yer aldığı Iberia DLC’sinin bitki örtüsü ve kayaları tanıtıldı.

 

İber Yarımadası yarı kurak güneydoğu çöllerinden yeşil iğne yapraklı ormanlara kadar zengin ve çeşitli manzaralara ev sahipliği yapıyor. İspanya ve Portekiz’deki iklimleri ve biyomları en iyi şekilde temsil etmek için araştırma takımı ile bitki örtüsü ve grafik takımları Iberia genişlemesinde doğru bir Flora çeşidi oluşturmak için yakın bir şekilde çalışmış. İber Yarımadası’nın büyük bir kısmı Avrupa’nın geri kalanında görmeye alıştığımızdan çok daha kuru bir iklimden oluşuyor. Daha kuru ve sıcak iklimleri en iyi şekilde temsil edebilmek için grafik sanatçıları yeni çim dokuları ve bunların kuru varyantlarını, kaya dokuları ve çöl materyalleri oluşturmuş.

 

ETS-2-Iberia-Rocks-Vegetation2.jpg

 

İspanya ve Portekiz’de var olan çeşitli bitki örtüsünü ekleyebilmek için selviler, palmiyeler, çamlar, kuru çalılar(önceki blog yaızlarında bahsedilmişti) zeytin ağaçları, portakal ağaçları ve mantar ağaçları gibi yeni ağaç modelleri de oluşturulmuş. Iberia’nın sadece tamamen çöl ve düz araziden ibaret olduğunu sanmayalım. Yarımada aslında çok daha kayalık ve bu da SCS ekibinin yeni kaya dokuları ve modelleri yaratmasına neden olmuş. Yeni çıkacak olan Iberia DLC’si ile ilk kez tanımlanmış bir eğri(defined curve) boyunca değişen kaya yüzeyleri oluşturulmasına olanak tanınacak. Böylece yüzden fazla çeşitliliğe sahip kaya modelleri ve dokuları geliyor. Sonuç olarak American Truck Simulator’daki ortamları ETS 2’de de görebileceğiz. Türkiye gibi coğrafyalarda oldukça işe yarayacaktır.

 

ETS-2-Iberia-Rocks-Vegetation7.jpg

 

Iberia’nın çok renkli olduğunu da görecekmişiz. Çeşitli ABD eyaletlerinde gördüğümüz gibi İspanya ve Portekiz de farklı toprak ve kayalara sahip. Kırmızı, sarı ve hatta bazen gri renklerine sahip yerler görebiliyoruz. SCS ekibi bu harika yarımadadaki her bölgenin benzersiz renklerini yakalayabilmek için elinden geleni yaptığını belirtiyor.

 

ETS-2-Iberia-Rocks-Vegetation14.jpg

 

Iberia DLC’si son test aşamasından geçtikten sonra kesin çıkış tarihi duyurulacak. Şu an hala üzerinde çalışılıyor. 1.40 güncellemesi de açık beta sürecini tamamladıktan sonra Iberia için işaret verilebilecek. Yeni görsel aydınlatma sistemi topluluğun beğenisini kazandı. Iberia için yapılan diğer yenilikleri ise DLC çıktığında görebileceğiz.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Çevre grafiklerinin arttırılması konusunda fazlasıyla geç kalındığını düşünüyorum. Bu en azından bunun başlangıcı olacaktır. Yeterli mi peki ? Bence değil günümüz dönemindeki imkanlara bakıldığında çok daha iyi şeyler ortaya çıkmalı diye düşünüyorum. Ancak yine de verilen emekler saygıyı hak ediyor. Daha iyiye gitmeleri dileğiyle ?

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.