Jump to content
  • 0

FPS Sorunu

Naklov.

Question

Merhaba önceden bu oyunu yüksek ayarlarda (%125, 1920x1080) çok rahat bir şekilde oynayabiliyordum. Duisburg - Calais yolunda 40fps sabit gidebiliyordum, oranın kalabalıklığını bilirsiniz. Artık en düşük ayarlarda (%25, 1280x720) normal multiplayerda herhangi bir şehre bile giremiyorum. FPS 10 üstüne çıkmıyor bunun sebebi nedir? sistemimde herhangi bir değişiklik yapmadım.

Sistem Özellikleri:
AMD Radeon HD5570 Ekran Kartı
AMD Phenom II X2 565 Processor 3.4GHz İşlemci
4GB RAM 
DirectX Sürümü 11 

dxdiag da gözükenler bunlar. Dediğim gibi önceden akıcı şekilde oynarken artık hiç oynayamıyorum.

Kind Regards,

Naklov.

TruckersMP Retired Team Member

10 answers to this question

Recommended Posts

• 0

Merhaba @BizimAlperen,
Oyuna sürekli gelen grafik güncellemeleri nedeniyle artık daha güçlü sistemler istemektedir. Yazdığınız sistem özelliklerine göre artık sisteminiz bu oyunu kaldıramayacak düzeye gelmiştir. Size tavsiyem durumunuz müsaitse yakın zamanda yeni bir sistem toplamanız. Onun dışında yapabileceğiniz şeyler kalabalık yerlerden uzak durmak, kabindeki aksesuar sayısını azaltın, uyarı ışıklarını açmayın, oyuna girerken arka planda açık uygulama kalmasın. Ayrıca aşağıdaki makaleyi de okumanızı tavsiye ederim.

• 0

Merhaba,

ETS2'nin MultiPlayer eklentisiyle beraber FPS sorunları yaşamanız normaldir. Eğer ki yeni gelen 1.38 sürümü ile birlikte FPS düşüşleri daha da çok arttıysa oyun içinden ;
Seçenekler -} Görüntü -} İleri Seviye Grafik Ayarları -} Ekran Uzayı Ortam Örtmesi (SSAO)yu "Devre Dışı" yapın.
1.38 ile beraber SCS'nin grafik ayarlarıyla ilgili getirdiği yeni bir özellik. Ek olarak aşağıya bıraktığım içeriği okumakta fayda var.

Sorununuzla ilgili bizi bilgilendirmeye devam edebilirsiniz.

Saygılarımla.

spacer.png

• 0

@BizimAlperen Merhaba sistem gereksinimleriniz düşük biraz ve calais duisburg multiplayer'in en kalabalık yerlerinden sistem bilgilerine göre FPS sorunu olabilir bende de oluyor sizin dediğiniz gibi ama ben bir şekilde dahada rahatlattım bilgisiyarı gelelim çözümlere

- Ekran kartı sürücülerinin güncel olup olmadığını kontrol et 

- Belgelerim/EuroTruckSimulator2/Config dosyanızı yedek alıp silin.

- Steam'da oyun ön belleğinin bütünlüğünü doğrulamayı denediniz mi? Bu işlemi yapmak için; Steam > Kütüphane > Euro Truck Simulator 2 > Sağ Tıklama_Özellikler > Yerel Dosyalar > Oyun Ön Belleğinin bütünlüğünü doğrulayın

benim önerdiğim yöntem bilgisiyarınıza format atmanız bu ciddi bir şekilde fps yükselişine neden olur umarım yardımcı olabilmişimdir iyi günler.?

Saygılarımla

Yolculuk TV

• 0

Merhaba ,

Bu sorun için sanırsam bilgisayarınızı değiştirmekten yada upgrade yapmaktan başka şansınız yok.

Evet eskiden Multiplayer'da fps çok güzel olsada ets2 oyununa gelen güncellemelerden dolayı fps düşüklüğü yaşıyorsunuz,

ve malesef bunun bir çözümü yok ve bilgisayar donanımızın'da düşük olması bunun bir nedeni.

İyi günler dilerim.

• Thanks 1
  • True Story 2

1791576545_role_VeteranI(1).png.e3f68b3c

Always ready for help

? Steam | ? TruckersMP Profile | ♾️ Forum Profile | ? Discord |  

• 0

Artık oyunun sürümü yükseldikce yenilikler geliyor ve böylece daha çok detay eklenerek bilgisayarı yormaya neden olabiliyor aynı durum banada oldu bunun sebebi ise oyuna yenilikler gelmesi ve daha çok detay eklendikce FPS'yi düşürmeye neden olması. Umarım yardımcı olabilmişimdir. :)

Saygılarımla XeoNN

• 0

Merhaba, Önce truckersmp'nin minimum gereksinimlerini görün
Minimum Önerilen
64-bit işletim sistemi Windows 7/8 / 8.1 / 10
.Net .Net 4.0 (Daha yeni Windows sürümüne önceden yüklenmiş)
İşlemci Çift çekirdekli CPU 2,4 Ghz Dört çekirdekli CPU 3,0 Ghz
Bellek 4 GB RAM 6 GB RAM
Grafik Intel HD 4000 GeForce GTX 760 sınıfı (2 GB)
Sabit Disk 200 MB 1 GB

• 0

Merhaba,

Konunuz, yazılan son yanıttan bu zamana 4 günden fazla bir süredir inaktif durumda.
Bu nedenle, bu konuyu İnaktif Konular bölümüne taşımak zorundayım.
Başka sorunuz varsa, bana veya başka bir Destek Takımı üyesine özel mesaj göndermekten çekinmeyin ve isteğinize göre bu konuyu tekrar açalım.

//Kilitlendi ve İnaktif Konular'a taşındı

Kind regards,

Ali.

TruckersMP Senior Support Manager

TruckersMP Support System | Knowledge Base | TruckersMP Rules | Feedback System

remember we were staring up to those peaks on the horizon +x

• 0

Merhaba,

Konu sahibi tarafından tarafımıza herhangi olumlu veya olumsuz bir geri dönüş yapılmadığı için, konuyu İnaktif konulardan Çözülemeyen konulara taşıyorum. 

Yardıma ihtiyacınız olduğunda bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin! 

//Çözülemeyen Konular'a taşındı.

Kind regards,

Ali.

TruckersMP Senior Support Manager

TruckersMP Support System | Knowledge Base | TruckersMP Rules | Feedback System

remember we were staring up to those peaks on the horizon +x

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.