Jump to content
  • 0

Ping sorunu

xeaw12

Question

13 answers to this question

Recommended Posts

• 0

Merhaba @xeaw12,
Ping sorununun birden fazla sebebi ve çözümü vardır. Aşağıda sizin için bazı çözümler bırakıyorum bunları yaparsanız ping sorununuz düzelecektir.

• Bilgisayarınızdaki arka planda çalışıp ağ kullanma ihtimali olan programları kapatın.
  • İnternete sadece siz bağlanın diğer kişileri dışlayın.
  • Eğer birden fazla kişinin kullanması mecburiyse diğer kişilerin kablosuz ağdan girmelerini söyleyin indirme-yükleme ve video izleme gibi işlemler yapmamalarını söyleyin. Siz ise bağlantınızı ethernet kablosu ile yapın.
  • Kablolu bağlantı sağlayın. Wifi’de bağlantı havadan sağlanır ve bağlantılar duvardan geçemeyip kayba uğrayabilir.
  • Modeminizi kapatın 1 dakika bekledikten sonra tekrar açın.
  • Tesisatınızdaki kablolar eskimiş olabilir. Eğer porttan direk modeminize gelen bir kablo varsa değişim yapabilirsiniz (CAT6 Kablo önerilir).

Bunları yaptıktan sonra sorununuz devam ederse internet servis sağlayıcınızdan destek talep edebilirsiniz.

• 0

Mehabalar 

Ping sorununuzu arka planda internetinizi yiyen progrmları kapatarak çöze bilirsiniz. 

Örneğin Chrome çok fazla internet yemektedir . Discodr Teamspeak3 gibi uygulamalar kullanıyorsanız oyun esnasında kapatmanızı öneririm. 

Speed testi yaptırım internet durumunuzuda öğrene bilirsiniz. 

Adil kotanızı aştığınız durumlarad da ping sorunu yaşaya bilrisiniz. 

umarım yardımcı olabilmişimdir bazı konularda. 

Saygılarımla
Nizam I biggswordd (26)

• 0

Merhaba @xeaw12 :)  

Öncelikle TruckersMP forumuna hoşgeldiniz...

Son zamanlar oyunda pingin yüksek olması sunucuların yoğunluğu ile alakalı olduğunu düşünüyorum. Ama size tavsiyem arkaplanda çalışan iTunes, Spotify vs gibi programlardan çıkış yapıp oyuna girin.Örneğin Chrome çok fazla internet yemektedir. Discord,Teamspeak gibi uygulamalar kullanıyorsanız oyun esnasında kapatmanızı öneririm.Speed test yaparak internet durumunuzu kontrol ediniz. Adil kotanızı aştığınız durumlardada ping sorunu yaşayabilirsiniz.

Ayrıyeten sim1 değilde sim2 veya sim3 serverları daha az oyuncuya sahip olduğu için bu serverları tercih etmenizi öneririm.

Umarım yardımcı olabilmişimdir...

Saygılarımla

Drexy

• 0

Merhaba :)

Ping-MS sorunu yaşayanların tek düzgün kurtuluş yoludur. gelin bu kurtuluş yolculuğuna beraber başlayalım;

1Başlat > Çalıştır'ı açın ve regedit yazıp enterlıyoruz.
9XBpa3.png

2) Soldaki menüden şu bölümü buluyoruz:
HKEY_LOCAL_MACHINE/SYSTEM/CurrentControlSet/services/Tcpip/Parameters/Interfaces

W2OrpY.png

3) Bir üstteki adımda Interfaces’e tıklamış olduğumuzdan emin olup sağ taraftaki boş alana dönüyoruz. Yandaki alana sağ tıklayıp Yeni > DWORD (32 bit) Değerini seçiyoruz. Yeni oluşan satıra TCPNoDelay ismini veriyoruz. Daha sonra bu değeri çift tıklayarak değerini 1 (sağdan Ondalık seçili olsun) yapıyoruz. Aynı şekilde yeni bir DWORD oluşturup, bunadaTCPAckFrequency ismini ve 1 (sağdan Onaltılık seçili olsun) değerini veriyoruz.

glaXaQ.png

4) Soldaki menüden HKEY_LOCAL_MACHINE/SOFTWARE/Microsoft/MSMQ bölümüne geliyoruz. Yan tarafdaki boş alana sağ tıklayıp Yeni > DWORD (32) Değeri oluşturuyoruz ve buna da TCPNoDelay ismini verip değerini 1 (sağdan Ondalık seçili olsun) yapıyoruz.

jJ7kWm.png

Eğer yapamadıysanız yaptıysanı bile doğru yaptığınızdan emin olmadıysanız discord üzerinden benimle iletişime geçebilirsiniz (ismail#3836) ve bende size Team Viemer ile yardımcı olabilirim, sorununuzun çözülmesi dileğiyle umarım yardımcı olmuştur :) 

76561198137570016.pngAddFriend.png

1

• 0
On 1/8/2021 at 5:05 PM, [VIVA] ismail [TR] said:

Merhaba :)

Ping-MS sorunu yaşayanların tek düzgün kurtuluş yoludur. gelin bu kurtuluş yolculuğuna beraber başlayalım;

1Başlat > Çalıştır'ı açın ve regedit yazıp enterlıyoruz.
9XBpa3.png

2) Soldaki menüden şu bölümü buluyoruz:
HKEY_LOCAL_MACHINE/SYSTEM/CurrentControlSet/services/Tcpip/Parameters/Interfaces

W2OrpY.png

3) Bir üstteki adımda Interfaces’e tıklamış olduğumuzdan emin olup sağ taraftaki boş alana dönüyoruz. Yandaki alana sağ tıklayıp Yeni > DWORD (32 bit) Değerini seçiyoruz. Yeni oluşan satıra TCPNoDelay ismini veriyoruz. Daha sonra bu değeri çift tıklayarak değerini 1 (sağdan Ondalık seçili olsun) yapıyoruz. Aynı şekilde yeni bir DWORD oluşturup, bunadaTCPAckFrequency ismini ve 1 (sağdan Onaltılık seçili olsun) değerini veriyoruz.

glaXaQ.png

4) Soldaki menüden HKEY_LOCAL_MACHINE/SOFTWARE/Microsoft/MSMQ bölümüne geliyoruz. Yan tarafdaki boş alana sağ tıklayıp Yeni > DWORD (32) Değeri oluşturuyoruz ve buna da TCPNoDelay ismini verip değerini 1 (sağdan Ondalık seçili olsun) yapıyoruz.

jJ7kWm.png

Eğer yapamadıysanız yaptıysanı bile doğru yaptığınızdan emin olmadıysanız discord üzerinden benimle iletişime geçebilirsiniz (ismail#3836) ve bende size Team Viemer ile yardımcı olabilirim, sorununuzun çözülmesi dileğiyle umarım yardımcı olmuştur :) 

Bunu yapmıştım hocam gene aynı hatayı alıyorum

• 0

arkadaşlar  çoğu kışı internetten dolaylıdır falan yazmışsınız fakat evde kimse yokken arka planda hıcbır uygulama çalısmıyorken gene aynı hatayı alıyorum ben.Bu arada kablolu kullanıyorum ve speed test sonuclarıma baktıgım zaman hep 2 ile 5 arası ping 80 ila 100 arası download upload ise her zaman sabit 8 çıkıyor

• 0
6 hours ago, xeaw12 said:

arkadaşlar  çoğu kışı internetten dolaylıdır falan yazmışsınız fakat evde kimse yokken arka planda hıcbır uygulama çalısmıyorken gene aynı hatayı alıyorum ben.Bu arada kablolu kullanıyorum ve speed test sonuclarıma baktıgım zaman hep 2 ile 5 arası ping 80 ila 100 arası download upload ise her zaman sabit 8 çıkıyor

O Zaman internet servis sağlayıcınızdan kaynaklanıyor olabilir, büyük ihtimal modeminizi sıfırlayacaklar

76561198137570016.pngAddFriend.png

1

• 0

Merhabalar :) 

DNS ayarlarınızı otomatik mi alıyorsun yoksa manuel olarak mı ayarladınız ?
Eğer kendiniz ayarladıysanız sıfırlanmanızı öneririm.

1Bu Şekilde=
gd2S1o.png

2) sonrasında geçmişte kalan DNS ayarlarınızı sıfarlamak için ise Başlat > CMD istemcisini çalıştırın.

DgfB6h.png

sırasıyla;
ipconfig /flushdns
ipconfig /release
ipconfig /renew

kodlarını girin sonrasında TruckersMP sunucularına tekrar katılmayı deneyin.

eğer yapamadıysanız benimle discord ('Neo' |#0001) üzerinde iletişime geçebilirsiniz.

Saygılarımla 
[GökBörü] 'Neo'

hardtrucktrlogonewds6.gif

• 0

Merhaba,

Konunuz, yazılan son yanıttan bu zamana 5 günden fazla bir süredir inaktif durumda.
Bu nedenle, bu konuyu İnaktif Konular bölümüne taşımak zorundayım.
Başka sorunuz varsa, bana veya başka bir Destek Takımı üyesine özel mesaj göndermekten çekinmeyin ve isteğinize göre bu konuyu tekrar açalım.

//Kilitlendi ve İnaktif Konular'a taşındı

Kind regards,

Ali.

TruckersMP Senior Support Manager

TruckersMP Support System | Knowledge Base | TruckersMP Rules | Feedback System

remember we were staring up to those peaks on the horizon +x

• 0

Merhaba,

Konu sahibi tarafından tarafımıza herhangi olumlu veya olumsuz bir geri dönüş yapılmadığı için, konuyu İnaktif konulardan Çözülemeyen konulara taşıyorum. 

Yardıma ihtiyacınız olduğunda bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin! 

//Çözülemeyen Konular'a taşındı.

Kind regards,

Ali.

TruckersMP Senior Support Manager

TruckersMP Support System | Knowledge Base | TruckersMP Rules | Feedback System

remember we were staring up to those peaks on the horizon +x

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.