Jump to content
Experiencing kernel error or random crashes on TruckersMP Island? ×

Małe użycie GPU w miastach, przy dużej ilości graczy w pobliżu


Guest

Recommended Posts

Witam, mój problem polega na niskim użyciu GPU co się równa niskiej ilości FPS w miastach. Tak od 30 w góre zaczyna się tak jakby zmniejszać użycie GPU zamiast zwiększać, może to wina jakiegoś CPU bottlenecku bo mam słaby procek w sumie. Jak jadę sobię trasą to mam stałe 74fpsy (zablokowane przeze mnie) i użycie gpu 70-100% i automatycznie się podkręca zegar rdzenia do ok.1800Mhz  a w mieście to wszystko spada do 30-50% i ok.1200Mhz zegar rdzenia.

 

CPU: i5-2400

GPU: GTX 1050 Ti 4B

RAM:8GB 1333Mhz

Jest to składak kupiony przeze mnie rok temu kiedy jeszcze nie miałem wiedzy jak nieopłacalne są to zestawy i mało wydajne. 

Przechwytywanie.PNG

Link to comment
Share on other sites

Najwyraźniej jest to spowodowane przez CPU bottleneck (tzw. wąskie gardło) co są takie efekty jakie są, bo twój procesor Intel i5-2400 jest za słaby na Twoją kartę graifczną 1050 Ti 4GB co powoduje mała ilość FPSów w miastach, gdzie fakt faktem w miastach jest ogólnie nieco mniej FPSów niż poza, ale w Twoim przypadku widać rażącą różnicę (to też zależy ile osób jest na TABie). Bądź co bądź Twój procesor który jest z 2011 roku 2 generacji jest niestety na ten czas już dosyć przestażały w porównaniu do karty graficznej, bo jednak gry są już bardziej wymagające niż 9-10 lat temu, również ETS2, więc myślę, że wymiana procka na jakiś dobry z najnowszej generacji (7 generacje+) rozwiążę ten problem, ale bądź co bądź 800 zł taki procesor niestety kosztuję - coś za coś, jak to mówią. choć może znajdziesz taniej.

gyhpuYu.png

 

Link to comment
Share on other sites

Dzięki @Shadii. za odpowiedź. Sądzę, że masz rację co do CPU bottlenecku. Myślisz, że taki i7-2600/2600k może podołać zadaniu, nie mogę mocniejszego procesora na moją płytę główną niestety to jest jeden z mocniejszych kompatybilnych z moją płytą.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.