Jump to content
  • 0

Truckers Mp Giriş ekranında donma sorunu

Baris60

Question

Euro Truck Simulator 2'yi tek kişilikte oynadığımda düşük ayarlarda sorun olmadan oynuyorum. Truckers Mp'yi yükledim ve çalıştırdığımda ekran sürekli titriyor, fare hareket ediyor ama nereye gittiğini bilmiyorum. Diyelim rastgele, siteye atan linkin üstüne geldi ve tıkladım, beni siteye atıyor. Ama farenin oraya geldiğini ben bilmiyorum. Sorunum kısaca Giriş yapma ekranında fare takılması, donması ve ekranın sürekli titremesi.

Sorn.JPG.4eac4dd30d569592cc75454cb4575be0.JPG

11 answers to this question

Recommended Posts

• 0

Merhaba, @Baris60

Öncelikle, forumda bir konu oluşturduğunuz için teşekkür ederiz ve TruckersMP forumuna hoş geldiniz! :)

Lütfen bu konuya bakınız= 

Saygılarımla,
OmSaL

• 0

Merhaba @Baris60 :) 

Öncelikle TruckersMP forumuna hoşgeldiniz...

Aşağıda vereceğim çözümleri deneyiniz;

• Ekran Kartı driverinizi güncelleyin.
  • TruckersMP'yi yönetici olarak başlatın.

• Bütün modlarınızı yedekletikten sonra silin ve tekrar giriş yapmayı deneyin.

• Steam>Kütüphane>ETS2(sağ tık)> Özellikler>Dosya Bütünlüğünü Doğrula.

• Oyunda iken arkadaki açık programları kapatabilirsiniz.

• Belgelerim/Euro Truck Simulator 2/config.cfg adlı dosyanın yedeğini alıp silin. Sildikten sonra tekrar oyuna girin deneyebilirsiniz.

Ek olarak şu çözümleri de inceleyebilirsiniz: 

Umarım yardımcı olabilmişimdir...

Saygılarımla

Drexy

• 0

Cevaplarınız içn hepinize teşekkür ederim.  Sorunum galiba Intel Hd Graphics 3000 ekran kartından. Ayrıca Directx 9 kullanıyorum ve oyun Directx11 istiyor. Bir de şöyle bir durum oldu, nasıl oldu bilmiyorum ama bir şekilde bu sorun bitti, fareyi oynatıp giriş yapma tuşuna bastım, sonra bir duyuru ekranı gibi bir ekran geldi ve sorun yine başladı.

• 0

Tekrardan Merhaba  @Baris60 :) 

Hatanızın ekran görüntüsünü veya video halini buraya yüklerseniz size daha iyi yardımcı olabiliriz. Euro Truck Simulator 2'nin yeni sürümlerinde DX9 desteği kaldırıldığını unutmayın, 1.35 sürümüne geri dönün ya da yeni sürümü OpenGL olarak çalıştırmayı deneyin...

Dönüşünüzü bekliyorum...

Saygılarımla

Drexy

• 0
  • Translation Manager

Merhaba,

Öncelikle daha önce arkadaşların da belirttiği gibi ETS2 DirectX 9'u desteklememektedir. Bu yüzden bu hatayı almaktasınız. Eğer sürüm düşürürseniz de sadece single player oynayabilirsiniz, TruckersMP için oyunun en güncel sürürümü gerekmektedir.

Bu konuda deneyebileceğiniz sadece tek bir çözüm vardır;

1- Steam'i açın ve oyunu en güncel sürüme yükseltin,

2- ETS2'yi başlatın, açılan pencerede "Launch with OpenGL (64 Bit)" seçeceğini seçin,

3- Eğer oyun açılırsa, birazcık sürün ve oyunu kaydedip çıkın.

4- Daha sonra TruckersMP'yi yönetici olarak çalıştırınız.

Eğer bu işe yaramazsa TruckersMP'yi oynamak için ekran kartınızı değiştirmeniz gerekir demektir.

Maalesef bu konuda yapılabilecek başka bir şey yoktur. İsterseniz oyunun eski sürümlerini single player yani tek oyunculu modda oynayabilirsiniz.

Sormak istediğiniz başka bir şey var mı?

Saygılarımla,

Next7  

• 0

Merhaba,

Konunuz, yazılan son yanıttan bu zamana 4 günden fazla bir süredir inaktif durumda.
Bu nedenle, bu konuyu İnaktif Konular bölümüne taşımak zorundayım.
Başka sorunuz varsa, bana veya başka bir Destek Takımı üyesine özel mesaj göndermekten çekinmeyin ve isteğinize göre bu konuyu tekrar açalım.

//Kilitlendi ve İnaktif Konular'a taşındı

Kind regards,

Ali.

TruckersMP Senior Support Manager

TruckersMP Support System | Knowledge Base | TruckersMP Rules | Feedback System

remember we were staring up to those peaks on the horizon +x

• 0

Merhaba,

Konu sahibi tarafından tarafımıza herhangi olumlu veya olumsuz bir geri dönüş yapılmadığı için, konuyu İnaktif konulardan Çözülemeyen konulara taşıyorum. 

Yardıma ihtiyacınız olduğunda bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin! 

//Çözülemeyen Konular'a taşındı.

Kind regards,

Ali.

TruckersMP Senior Support Manager

TruckersMP Support System | Knowledge Base | TruckersMP Rules | Feedback System

remember we were staring up to those peaks on the horizon +x

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.