Jump to content
Experiencing kernel error or random crashes on TruckersMP Island? ×

Oyunda herkesin yanlış bildiği bir klişe ve halen uygulanıyor

[TSP]Lorenzo

Recommended Posts

Selam millet size anlatacağım bu konu bir klişenin düzeltilmesi olacaktır. Calais çıkışta Lille ve Paris ayrımı var yani köprü. Orada calaise girecek araçlar köprüden inerken köprü çıkışı bekliyor ve orada ters üçgen bir tabela var. Anlamı ise yol ver, şimdi bazılarınız kafası burada karışı olabilir. Siz anayoldan tahliye yoluna sonra ise anayola çıkacaksınız ve orada sizin beklemeniz gerekiyor. Yol boş olduğunda ise çıkabilirisin. Diğer taraftan ise Calaisten gelen aracın geçiş üstünlüğü var orada durmanız gerekmiyor sizin o calaisten çıkış yolunuzu tahliye etmeniz gerekiyor. Sol şeritte ilerliyorum sağ şeritteki araç orada durdu varsayalım senin orada geçiş üstünlüğün var ve ban yersen bunu bas bas söylem gerekiyor. 

1. resim http://prnt.sc/vzxqfq

2. resim  https://prnt.sc/vzxr34

• Like 1

Çözümlerim kısa ve sadedir ama etkilidir.

Merhaba @[TSP]Lorenzo,
Yazınızda kesinlikle haklısınız oradaki kurallar zaten belli ve durmaya gerek yok. Fakat bazen inisiyatif almak gerekli. Ana yoldan gelen insanların genellikle durmalarının nedeni, tali yoldan gelenlerin uzun süre yol alamayıp beklemesini önlemektir. Biraz gerçekçi düşünürseniz mesela ana caddedesiniz ve trafik var, yan sokaktan çıkan araç bir türlü giremedi ve siz ona yol vermek için beklediniz, buradaki durup beklemenin mantığı budur. Ban konusuna gelirsek sağ şeritteki araç zaten durup yol verdiği için ve tali yoldan gelen araç artık yola çıktığı için burada sizin beklemeniz gerekmektedir. Eğer bir şeritteki araç durdu ve siz durmayıp yandan hızlıca geçerseniz burada siz hatalı olacaksınız ve haklıyken haksız duruma düşeceksiniz.

• Like 1
  • HaulieLove 1

Merhaba @[TSP]Lorenzo,

Öncelikle görsel anlatım için teşekkür ederim bu gibi anlatımlarda görsel kullanmak gerçekten çok faydalı oluyor, dediklerinde haklısın ve doğru bilgiler vermişsin fakat şunu eklemeden geçemeyeceğim dediğin gibi yol hakkı Calais'ten gelen kişinin orda durmasına gerek yok fakat bazı durumlarda köprü iniş kavşağında çok trafik birikiyor bu da aynı bölgede oyuncu sayısında yığılmaya yol açıyor dolayısıyla beraberinde bağlantısı zayıf olan oyuncular, sistemleri gereksinimi karşılamayan oyuncular sayısında artış meydana geliyor ve çarpışmalar, beklemekten sıkılıp hatalı sollama yapan oyuncular ve birbirleri arasında tartışmaya giren oyuncular vb. tatsız durumlar yaşanıyor. Böyle bir durumla karşılaşmamak için Calais'ten gelirken eğer bizim geldiğimiz yön gereksinimden fazla müsait ise iniş yapan oyunculara yol verilebilir diye düşünüyorum.

İyi eğlenceler,

KneyS.

• HaulieLove 1

Tekerimiz 'DÜZ' Bassın..

|—————————————————————————————————|

Red'Sire- Veteran Driver

Ayrıca @BloodHaven'e ben de katılıyorum eğer sağ şeritteki araç durmuş ve köprüden inen araç artık ana yola girmişse yol artık onundur ve sonradan sol şeritten gelen aracın da yol vermesi gerekir, orada yol ver tabelası var diye köprüden inen kişiye anayola girme hakkını vermezsek trafiği bir noktada kilitlemiş oluruz. :)

• Thanks 1

Tekerimiz 'DÜZ' Bassın..

|—————————————————————————————————|

Red'Sire- Veteran Driver

Öncelikle merhaba.Anlattığınız konu gerçekten dikkat çekilicek bir konu. Bu konu hakkında bir bilgilendirme oluşturduğunuz için çok teşekkürler. Oyun içerisinde sadece belirttiğiniz yerin dışında haritanın neredeyse her yerinde bu tür oyun kurallarına aykırı davranıp, simülasyon sever arkadaşlarımızın moralini bozan birçok oyuncu mevcut. Bu tür arkadaşların okuması dileğiyle. Ayrıca @BloodHaven ve @KneyS'e bu konu hakkında ekledikleri diğer şeylere de katılıyorum.

• Upvote 1

q1MsQT6.png

Languages: I TR I EN |  Discord: pofii

TR | Kurallar | Ban İtirazı | Destek Sistemi | Raporlama Sistemi | Geri Bildirim

EN | Rules | Ban Appeal | Support System | Report System | Feedback |

1797472539_TMP.png.e59ae11c070d542b6b8fb 

Hepinizin ellerinize ve düşüncelerinize sağlık olsun. Herkes yazdıklarında haklı. Konu hakkına küçük bir düzeltme değilde ekleme yapıyım. Bu dediğim bekleme olayı calais 50 kişinin altında iken olmalı biraz zorlaksak 75-80 olabilir. Diğer hatalar veya bilmediğimiz bir şey olursa ekleme yapmaya çalışacağım. Herkes düşüncesini paylaştığıyı için teşekkür ederim.

Çözümlerim kısa ve sadedir ama etkilidir.

• 4 weeks later...
  • 4 weeks later...
On 12/10/2020 at 8:11 PM, [TSP]Lorenzo said:

Selam millet size anlatacağım bu konu bir klişenin düzeltilmesi olacaktır. Calais çıkışta Lille ve Paris ayrımı var yani köprü. Orada calaise girecek araçlar köprüden inerken köprü çıkışı bekliyor ve orada ters üçgen bir tabela var. Anlamı ise yol ver, şimdi bazılarınız kafası burada karışı olabilir. Siz anayoldan tahliye yoluna sonra ise anayola çıkacaksınız ve orada sizin beklemeniz gerekiyor. Yol boş olduğunda ise çıkabilirisin. Diğer taraftan ise Calaisten gelen aracın geçiş üstünlüğü var orada durmanız gerekmiyor sizin o calaisten çıkış yolunuzu tahliye etmeniz gerekiyor. Sol şeritte ilerliyorum sağ şeritteki araç orada durdu varsayalım senin orada geçiş üstünlüğün var ve ban yersen bunu bas bas söylem gerekiyor. 

1. resim http://prnt.sc/vzxqfq

2. resim  https://prnt.sc/vzxr34

Doğru post. Bunu ben defalarca anlatıyorum. Fakat kimse o tabelanın ne anlama geldiğini bilmiyor. Fakat ben yine saygılı şöför olmak adına (eğer sağdan gelen kişilerin trafiği uzun ise veya bizim yolumuz üzerinde trafik varsa) yol veriyorum. Kendimi 1 tıkta olsa iyi hissediyorum. Ve eminim ki yol verdiğim insanda zamanla alışıyor ve yol vermeye başlıyor. Oyun böle böle düzelceğini umuyorum :)) 

Forum kullanmayı düşünebilecek kişiler zaten tüm kurallara hakim durumda, bunu görmesi gereken asıl kitle forum kullanmayan kişiler. Yararlı konu için teşekkür ederim.

• 1 month later...
  • EULas locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.