Jump to content

[SCS Blog] İyi Haberler ve Karışık Haberler


BloodHaven

Recommended Posts

2020 için planlarımızı yaparken dünya çok farklı bir yerdi. İç hedeflerimiz çok iddialıydı; Euro Truck Simulator 2'nin piyasaya sürülmesinden bu yana harita DLC'lerinde, yeni araçlarda ve yeni oyun özelliklerindeki çalışmaları aksatmadan oyun motorumuzdaki en kapsamlı teknolojik değişikliklerden birini bitirmek istedik. Ama sonra gerçeklik araya girdi. ilkbaharda sağlık sorunları nedeniyle ofisimizi kapatarak yaklaşık üç ay evden çalıştık. Yaz boyunca çok çabuk geçtiği görülen birkaç ayın ardından, Eylül ayı başlarında bir kez daha evlerimizden çalışmaya başladık ve 2021 baharına kadar ofislerimize dönemeyeceğiz gibi görünüyor.

Steam_capsula_800x450_ETS2_Good_news.jpg

Bu zor zamanlarda moralimizi yüksek tutmayı, üretime devam etmeyi ve hatta işe yeni çalışanlar almayı başardık. Ancak ekip çalışmasını bireysele dönüştürerek bunun bedelini ödeyecektik - bazı projeler beklediğimizden uzun sürüyor. Projelerimize katkıda bulunan 200'den fazla geliştiricinin çabalarını uzaktan koordine etmek ve senkronize etmek için elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz, ancak süreci bu şekilde yönetmenin çok zahmetli olduğunu hayal edebilirsiniz.

05.jpg

İyi haber şu ki, oyunlarımızın nasıl göründüğüne dair çok gözle görülür iyileştirmelerin eşiğindeyiz. Uzaktan çalışarak, Discord üzerinden sohbet ederek, bazılarımız aylarca evde eğitim gören çocuklarla alternatif eksikliği için mutfak masalarını kullanıyoruz, ekip muhteşem işler başarıyor. Büyük projemizin ikinci aşamasında aydınlatma sistemindeki değişiklikler var. Oyunlardaki tüm ışık kaynaklarının yoğunlukları, güneş ve ampul arasındaki uygun büyüklük dereceleri farklılığıyla artık gerçek dünya değerlerini temsil ediyor. Tüm dahili renderlama, kamera ve pozlama aşamasında sonucun net ve inandırıcı olmasını sağlayan bir dizi işlem sonucunda HDR'de gerçekleşiyor. İster tam güneş ışığı altında ister karanlık bir tünelde, günbatımında veya şiddetli yağmurda olun, yeni birleşik sistem her zaman tutarlı görseller üretmenizi sağlayacak. Yeniden çalışmanın bir parçası olarak, yıllar içinde oluşturduğumuz hemen hemen tüm oyun varlıklarını, tüm gökyüzü kutularını, bitki örtüsünü, kayaları, binaları, tüm araçları, her dokuyu ve elbette ilgili tüm ışık bağlantılarını rötuşlamamız ve manuel olarak ayarlamamız gerekiyor. Bu, sanatta inanılmaz miktarda değişiklik ve programcılarımızın kitaptaki tüm hileleri kullanarak grafik hattını, gölgelendiricileri ve araçları değiştirmek için uzun yıllar süren çalışması oyunların teknik gereksinimlerini büyük ölçüde artmasın diye.

01old.jpg

01new.jpg

Pek de iyi olmayan haber, yıl sonundan önce hepsini tamamlayamayacağımızdır. Zaten belirli bir yörünge için kararlıyız ve şimdi hedefe ulaşana kadar rotada kalmalıyız. Ve artık yara bandını koparma zamanı - Euro Truck Simulator 2 için Iberia DLC'si bu sene çıkmayacak. Hayranlarımız, son yıllarda korumayı başardığımız modele hiç şüphesiz alıştılar ve buna bir kez daha sadık kalmak ve Aralık ayında size yeni bir harita genişletmesi çıkarmak için uğraştığımıza emin olabilirsiniz. İberia üretiminin kapsamı ve ölçeği normal bir yıl için bile zorluydu, ancak DLC'de tam zamanlı çalışan 20'den fazla harita tasarımcısı olsa bile, bu yıl fazla güçtü. Kendimizi Iberia'nın zaman çizelgeleri ve yeni ışık projesinin çakışmasıyla bulduk ve hepsini çözmenin tek bir yolu olduğunu fark ettik. İlerideki oyun güncellemeleri ve üretimi için uzun vadeli komplikasyonları en aza indirmek için Iberia'yı yeni ışık sistemi ile birleştirmek zorunda kaldık.

06.jpg

Colorado DLC'sini şimdiki ışıkla yayımlamayı başardık ve yakında 1.39 sürümünde paylaşılmayı bekleyen bazı eklemeler var. Bununla birlikte, hem ATS hem de ETS2 ekipleri artık her iki oyunun tüm modellerini ve dokularını elden geçirme ve yeniden düzenleme konusunda tam gaz ilerlemektedir ve eski kod ve varlıklar için daha fazla güncelleme yayınlama şansı yoktur. Iberia, lansman sırasında yeni ışıktan yararlanan ilk büyük sürümümüz olacak. Bundan önce, 1.40 Güncellemesi aslında her iki oyunumuza da yeni bir ışık getirecek ve görünüşlerini tamamen değiştirecek; temel oyun içeriği ve tüm DLC'ler.

02old.jpg

02new.jpg

İberya, geliştirme döngüsünü birleştirme ihtiyacından etkilenen tek proje değildi. Almanya'yı elden geçiren ekip de büyük ilerleme bildiriyor, ancak onlar da 1.40'taki değişiklikleri düzeltene kadar beklemeleri gerekiyor. Aşağıdaki resimlere bakın.

01.jpg

02.jpg

03.jpg

Kaçınılmaz olarak, şimdi büyük soru için kendimizi hazırlamalıyız - 1.40 Güncellemesini ne zaman yayınlamaya hazır olacağız ve İberia ne zaman gelecek? Yıllardır olduğu gibi, yeni bir güncelleme almadan önce her şeyin düzgün olduğundan emin olacağız. Şu anki en iyi tahminimiz, Ocak ayında 1,40 kapalı beta seviyesine ulaşmamız gerektiğidir. Kapalı betada, kendi bulduğumuz sorunların çözülmesi biraz zaman alır. Bundan sonra, tüm olası sorunların tespit edilip ele alındığından emin olmak ve mod üreticilerine yetişme şansı vermek için kesinlikle açık betada birkaç hafta geçirmemiz gerekecek. Başarabileceğimizden hemen hemen emin olana kadar belirli bir tarihe bağlı kalmaktan hoşlanmıyoruz, ancak matematiği yaparsanız, hala 2021'in ilk çeyreğinde olan Kış sonu zaman dilimine bakıyoruz.

07.jpg

Iberia'nın ne zaman gönderileceğine dair herhangi bir söz vermemeye çok dikkat ettik, ancak bazılarınızın kışı geçirmek için yeni bir ETS2 harita genişletmesi görmemek üzgün olacağına veya hayal kırıklığına uğrayabileceğini anlıyoruz. Dayanmanızı istediğimiz uzun bekleyiş için özür dileriz. Ama nihayetinde, bunun oyunlarımızın uzun vadeli uygulanabilirliği için sağlıklı bir karar olduğuna eminiz. Halihazırda hem ATS hem de ETS2 için başka bir harita DLC nesli üzerinde çalışan harita ekipleri var ve bunların da iyi tanımlanmış bir kod tabanı ve varlık tabanı üzerinde çalıştığından emin olmaları gerekiyor. Yeni kararlı yapıya ulaştıktan sonra herkes fayda sağlayacak, sadece ona ulaşmak için zorlamamız gerekiyor.

03old.jpg

03new.jpg

04old.jpg

04new.jpg

Size yeni ışıkla ufukta olan değişikliklerin çoğunu göstermeye devam edeceğiz, daha fazla ekran görüntüsü olacak, aslında size çok yakında yeni ışık etkinleştirilmiş İberia'nın bazı hareketli resimlerini göstermeyi planlıyoruz. Henüz biraz hatalı olabilir, süreci şimdiye kadar bitiremedik, ancak şimdiden ne kadar umut verici olduğunu iletmemiz gerektiğini hissediyoruz.

08.jpg

Umarım bugün sizinle paylaştığımız ekran görüntüleri, değişikliklerin gerçekten buna değdiğini, yeni görünümlerin, yeni içerik ve harita güncellemelerinin gerçekten dört gözle beklediğimiz bir şey olduğunu kanıtlar. Yeni sistemdeki tüm aydınlatmayı yeniden yapmak çok önemli bir adımdır. Diğer şeylerin yanı sıra, daha çeşitli hava koşullarını ve daha destansı HDR skybox'ları sunmamızı sağlayacak. Ancak bu yolun sonu değil, sadece bir kilometre taşı. Programcılarımızın ek motor optimizasyonları ve hızlandırmaları için daha fazla dahili projesi var ve önümüzdeki yıl daha fazla iyileştirme görmeyi bekliyoruz. 1.40 sürümünün yeni kararlı noktasına ulaşmak, sanat departmanının gelecekte tamamen PBR etkinleştirilmiş bir vizyonunu takip etmesine imkan verecek, böylece görsel kalite daha da gelişmeli ve devam edecek. 

Hem biz hem de toplum için zor bir dönem oldu ve henüz bitmiş değil. Yıllar boyunca devam eden desteğiniz, her güncelleme ve DLC ile oyunu yeni sınırlara taşımaya devam etmemiz için bize motivasyon veriyor. Tüm hayranlarımız olmasa burada olmazdık. Sabrınız için teşekkürler.

Pavel Sebor, CEO, SCS Software

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.