Jump to content

Rozłącza ze serwerem


Sanchezo_99

Recommended Posts

Cześć,
Z tego co widzę po statusach, m.in tutaj https://truckersmpstatus.com/ oraz na discordzie to aktualnie nie ma żadnych problemów z serwerami, jedynie ze Steam API. Nie powinno być więc żadnych problemów z wejściem na serwer bądź samą grą na nim.

Może to wina dostawcy Twojego łącza? Spróbuj sprawdzić prędkość poprzez np speedtest.

 

Ewentualnie problem może leżeć po stronie samego serwera, np. jakiś problem z dyskiem lub inny problem techniczny. Wtedy powyższa strona ze statusem może tego nie uwzględniać - Serwer działać działa, ale gorzej, źle lub nieprawidłowo.

 

Podejrzewam, że jeśli problem występuje u wielu innych osób to musiałby interweniować któryś z Developerów (nie wiem kto opiekuje się od strony infrastruktury) u swojego dostawcy rozwiązań z jakich TMP korzysta.
 

Link to comment
Share on other sites

Jeśli jeździsz koło Duisburg, Calais, drodze Duisburg - Calais lub wjeżdżasz do miast o dużym natężeniu graczy, to przez niestabilny lub wolny internet jak najbardziej może wyrzucać z serwera.

 

Serwer jest obecnie prawie pełen, więc miasta podatne na natężenie są naprawdę bardzo mocno zapchane. W Duisburg na chwilę obecną jest 90 osób.

Link to comment
Share on other sites

Witam,

 

Jeśli to problem związany z komunikatem: You have been kicked from the server. [System] Unreliable connection to:

 

Po pierwsze, nie jest to błąd, ani problem z modyfikacją. Jest to problem dotyczący użytkowników, wiążący się z problemami z połączeniem internetowym, takimi jak utrata pakietów, uszkodzenie pakietów, bądź zła przepustowość sieci.

Jest to funkcja, która została dodana, aby uniknąć kolizji z powodu opóźnienia połączenia internetowego i uniknąć sytuacji, w której zostały zbanowane osoby, ponieważ wyglądało na to, że posiadają one NCZ hack, a w rzeczywistości mieli oni złe połączenie z serwerem.

 

Jednym ze sposobów na monitorowanie problemów z połączeniem jest wpisanie w konsoli g_developer 16. Aby je usunąć należy wpisać g_developer 1.

 

Powyższe polecenie spowoduje wyświetlenie poniższego panelu. Najbardziej interesującymi linijkami są: Packetloss last second oraz Packetloss total.

Optymalna wartość, to 0, ale jeśli widzisz, że te wartości rosną, powinieneś zacząć się martwić, że nie masz stabilnego połączenia.

 

Możliwe rozwiązanie:

Nie ma żadnego konkretnego rozwiązania tego problemu, które natychmiastowo naprawi ten problem, ale jest kilka rozwiązań, które pomogą uniknąć wyrzucenia z serwera.

  • Unikaj korzystania z Wi-Fi.
  • Unikaj pobierania/przesyłania i grania w trybie multiplayer w jednym momencie.
  • Unikaj aktualizacji Windows i grania w trybie multiplayer w jednym momencie.
  • Unikaj zbyt dużej ilości urządzeń/użytkowników podłączonych do sieci.
  • Unikaj przesyłania strumieniowego i grania w trybie multiplayer w jednym momencie.
  • Sprawdź ustawienia zapory w routerze/switchu.
  • Preferuj korzystanie z serwerów znajdujących się najbliżej Twojej lokalizacji.
  • Spróbuj porozmawiać ze swoim usługodawcą internetowym i znaleźć rozwiązanie tego problemu.

Zdjęcie komunikatu bardzo ułatwia znalezienie rozwiązania problemu. Wstaw zdjęcie komunikatu jeśli takowy się pojawia, a rozwiązanie znajdziemy o wiele szybciej.

 

Z poważaniem,

JJay

Retired Team Member

 

Nie ma magicznych skrótów do rozwiązania Twoich problemów.

 

Ban appeal | Complaints / Feedback | TruckersMP Rules | Join the Team |

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.