Jump to content

Button box i CB radio


bushido_PL

Recommended Posts

Witam.  Posiadam button boxa wraz z "gruszką" z cb radia i problem polega na tym, że gdy przypisuję klawisz z "gruszki" jako klawisz "x" w programach takich jak xpadder czy joytokey to działa jako ten klawisz, tylko nie chce działać w grze i nie aktywuje CB radia. Może ktoś miał podobny problem proszę o jakąś radę z góry dziękuję. Dodam że naciskając "x" na klawiaturze i mówiąc do "gruszki" wszystko działa.

Link to comment
Share on other sites

Cześć ?

Spróbuj wyłączyć tryb pełnoekranowy (Ustawienia > Grafika) i wtedy spróbować użyć przycisku na gruszce.

Daj znać co się stanie.

Link to comment
Share on other sites

Witam,

 

Z tego co mi wiadomo zmiana klawisza odpowiedzialnego za CB w grze nie jest w żaden sposób możliwa.

Bardzo możliwe, że program do takich zmian, o którym wspominasz "zamienił' klawisze, jednak sama gra tego nie rozpoznaje.

Powodem mogą być pliki modyfikacji TruckersMP.

W poniższych wątkach znajdziesz coś przydatnego:

 

Udało mi się również znaleźć cytat mówiący o braku możliwości zmiany klawiszy:

Quote

Unfortunately, it is impossible to change the bindings that are associated with TruckersMP such as text chat button (Y) or CB radio button (X).

Quote

I'm unsure as to whether you can change the keybindings for TruckersMP (unless theres a way to do it manually through the files, but I wouldn't recommend that).

 

Z poważaniem,

JJay

Retired Team Member

 

Nie ma magicznych skrótów do rozwiązania Twoich problemów.

 

Ban appeal | Complaints / Feedback | TruckersMP Rules | Join the Team |

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, JJay said:

Witam,

 

Z tego co mi wiadomo zmiana klawisza odpowiedzialnego za CB w grze nie jest w żaden sposób możliwa.

Bardzo możliwe, że program do takich zmian, o którym wspominasz "zamienił' klawisze, jednak sama gra tego nie rozpoznaje.

Powodem mogą być pliki modyfikacji TruckersMP.

W poniższych wątkach znajdziesz coś przydatnego:

 

Udało mi się również znaleźć cytat mówiący o braku możliwości zmiany klawiszy:

 

Z poważaniem,

JJay

Emerytowany członek zespołu

 

 

Sprawa wygląda tak że ja nie chcę zmienić przycisku "x" tylko inny klawisz przypisac do klawisza "x" czyli chce mieć dwa "x" normalnie to działa bo u innych działa tylko u mnie jest problem

Link to comment
Share on other sites

Witam,

 

Jedyna opcja przypisana dwóch klawiszy do jednej funkcji jest możliwa tylko w grze.

Nie ma sposobów dostępnych z poziomu TruckersMP, aby dopisać dodatkowy klawisz do danej funkcji. Jeśli chcesz możesz pobawić się w plikach, jeśli wiesz jak i jesteś w pełni świadomy tego co robisz. Zalecam skontaktowanie się z osobami, którym takie coś się udało.

Nie mniej jednak na forum nie znalazłem wątku mówiącego o dopisaniu dodatkowego przycisku, tak jak Ty chcesz to zrobić.

 

Z poważaniem,

JJay

Retired Team Member

 

Nie ma magicznych skrótów do rozwiązania Twoich problemów.

 

Ban appeal | Complaints / Feedback | TruckersMP Rules | Join the Team |

 

Link to comment
Share on other sites

Ja nie chcę dodać dodatkowego przycisku tylko  np naciskając klawisz na button box chcę żeby redagował on jako klawisz "z" i tak się dzieje tylko że nie działa to w grze a jeszcze inaczej to na wersji 1.38 działało a na 1.39 przez chwilę działało i teraz nie działa, nawet przeinstalowanie steam ETS czy TMP pomogło na chwilę

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Witam,

 

Z całym szacunkiem, jednak to o czym wspominałeś tutaj brzmiało jednoznacznie:

On 11/28/2020 at 4:24 PM, bushido_PL said:

Sprawa wygląda tak że ja nie chcę zmienić przycisku "x" tylko inny klawisz przypisac do klawisza "x" czyli chce mieć dwa "x" normalnie to działa bo u innych działa tylko u mnie jest problem

 

Nie mniej jednak wygląda na to, że możliwość zrobienia 'tego' może być możliwa tylko w przypadku zabawy z plikami. Na forum brak wzmianki na ten temat.

Polecam w tym celu poszukać rozwiązania na innych forach.

 

Z poważaniem,

JJay

Retired Team Member

 

Nie ma magicznych skrótów do rozwiązania Twoich problemów.

 

Ban appeal | Complaints / Feedback | TruckersMP Rules | Join the Team |

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.