• Announcements

  • scarface0359

   Current development status [overview + info]   12/04/17

   Hey truckers, quite alot happened recently and we are getting many questions from you. To help you getting your answer much quicker, here is a recap of the latest information in regards to the Italy DLC, the Special Transport DLC, the wintermod and the latest game updates.   SCS released the Italy DLC. This DLC is not properly working in multiplayer at this moment. Until official support has been added, use the DLC on your own risk. You won't get banned for driving in the Italy area, but you might experience issues with missing NCZ and other minor bugs.   American Truck Simulator is not supported for quite some days now.   The wintermod will be added soon.   The Special Transport DLC is not guarantueed to be included within the first few patches. Due to the complexity of the situation of how the content of this DLC operates, it is possible that support for this specific DLC will take a long time, or in worst case scenario won't be supported at all. Please bear with us and give our developers enough time to make sure everything goes alright. Putting pressure on them or creating a massive amount of topics about it is not going to change the speed of development.    As always, our team is working hard to make sure we can give you the best experience. We hope to provide you a new version of our mod with support for ATS and ETS2 real soon, but we are currently not able to give you an estimated date of release. We thank you for your understanding.  
  • BAKERPK [PL] [ENG]

   Translation Team Recruitment   12/11/17

   Hello Truckers! We are making small changes in the team. We are looking for new translators for our community. Please check the requirements and send it to us. Languages that we are interested in are: Turkish, Polish, Spanish, Russian, Chinese, French, German   Requirements: * You are at least 17 years old. * You must be active in our community. * You have sufficient knowledge of the English language. * You understand and respect the forum and in-game rules. * You can remain calm and polite in a conflict. * You are able to ask questions and inform yourself if you don't know something. * You are able to work in a team and participate in team discussions. * You have some basic social skills as you will be in touch with many community members. * You are dedicated and devoted to help other members of the community. * You are registered on TruckersMP's forum for at least 1 month. * You know at least one more language than English   Please feel free to send an application here: https://truckersmp.com/recruitment Thanks for your interest ! End Date: 20/12/2017 Good Luck to Everyone !

LasQa[PL]

Veteran Driver III
 • Content count

  109
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

15 Cargo

About LasQa[PL]

 • Rank
  I can drive!

Profile Information

 • Gender Female
 • American Garage Location Nevada: Winnemucca
 • EU Garage Location United Kingdom: Swansea

Recent Profile Visitors

270 profile views
 1. Administracja

  Ja się nawet nigdy nie próbowałem dostać do grona administracji, bo zdaje sobie sprawę z czym to się wiąże i ile czasu musiałbym na to poświęcić. Nie wspominając o nerwach xD
 2. Administracja

  Skoro jest wam tak ciężko to co tu jeszcze robicie. Nikt wam nie kazał zostać adminem, a wiąże się to z pewnymi obowiązkami, tak to jest wasz OBOWIĄZEK, więc nie wiem o co Ci chodzi. Jak pisałem, rozumiem życie prywatne, każdy je ma i wiem, że nie możecie siedzieć cały dzień, spoko. Nie wiem czy ja pisze niezrozumiale, czy wy nie potraficie czytać ze zrozumieniem.
 3. Administracja

  Ja rozumiem, że nie możecie wziąć byle kogo. To jest oczywiste, ale na początek, przydzielcie może więcej osób na serwer EU1, bo EU2 jest pilnowany, nie mogę mieć większych zastrzeżeń, ale pozostałe są kompletnie olewane.
 4. Niezmiernie użyteczna administracja

  Postanowiłem, że nie będę biernie patrzył na to i się troszeczkę obronię. Po pierwsze, nie widzę tutaj nigdzie smutnej czy płaczącej minki, żeby stwierdzić, że post to lament. Jeżeli potrafisz ocenić na podstawie tego co napisałem jakie uczucia mną targały itd. to gratuluję wyczucia. Dla uściślenia to nie jest lament, a raczej oburzenie (nazwał bym to inaczej, ale nie chcę kolekcjonować warnów). Po drugie, ja i tak nie mam szans w "walce" z administracją, więc pisząc ten post dobrze wiedziałem, że nic nie wskóram, w końcu to jest offtopic, a nie skargi czy inne podobne. Po trzecie, skoro te raporty które złożyłem są niesłuszne to dlaczego wszystkie zostały usunięte? Podejrzana sprawa, wcześniej wszystkie widniały na liście, nagle wszystkie zniknęły. Co do poziomu intelektu to uogólnienie i sory, ale nie uwierzę w to co napisał support w drugim temacie, że są wśród was lekarze wysoko wykształceni, bo szczerze powiedziawszy nie uważam, żeby lekarz miał czas na takie bzdur. Co do zniknięcia reportów, tak właśnie jest, na liście reports nie miałem żadnego reportu, teraz w magiczny sposób powróciły. Nie mam dowodu, bo nie przewidziałem takiej sytuacji i nie zrobiłem screenshota, przykro mi, musisz uwierzyć na słowo. Piszesz, że 2 raporty z moich 7 były słusznie odrzucone. To ciekawe, bo raport na jednego z użytkowników powiela się, pierwszy został odrzucony, a kolejny po mojej prośbie aby sprawdził to ktoś inny został przyjęty i został nadany ban. W związku z tym, albo tych raportów jednak nie przejrzałeś dokładnie albo jest to zaprzeczenie twoich słów. Wszystko jedno jak to rozumieć, jeden admin odrzucił, inny natomiast zaakceptował. Proszę więc nie wciskać kitu, że jeżeli odpowiednio przedstawię raport zostanie on na pewno rozpatrzony i osoba, której to dotyczy zostanie ukarana. Swoją drogą kary za różne przewinienia są śmieszne, ale to inna bajka. Co do reszty odsyłam do drugiego tematu, bo nie chcę pisać w 2 jednocześnie, bo już się powoli zaczynam gubić.
 5. Administracja

  Ok zgadzam się roboty jest sporo, więc i "pracowników" powinno być sporo, jeżeli się nie wyrabiacie, przyjmujcie nowych. Proste rozwiązanie, poza tym wciąż powtarzam, że sprawa dotyczy EU1 gdzie nie ma dużo roboty, a o admina i tak ciężko w ciągu dnia. W weekend wiadomo, jest was więcej (rozumiem obowiązki życia codziennego), ale to wciąż trochę za mało jak widać po tym co się dzieje. Cóż mogę dodać, jeżeli administracja uważa mój post za lament, potwierdza tylko w ten sposób to co napisałem. Nie mam zamiaru tutaj się sprzeczać i gównoburzy wywoływać, chociaż chcąc, nie chcąc już to zrobiłem. Dodam tylko, że to jest gra i jak przy każdej innej chciałbym się po prostu dobrze bawić, a przez nieudolność administracji (nie ma to na celu obrażenia, bardziej zwrócenie uwagi na problem) trolle jeżdżą bezkarnie. Jak pisałem, nie radzicie sobie, przyjmijcie więcej adminów.
 6. Administracja

  Zastanawiają mnie 2 rzeczy: - Dlaczego wszyscy wypowiadają się tylko o serwerze EU2, sprawa która to zaczęła miała miejsce na EU1 gdzie admina BARDZO RZADKO się widuje, a jeśli już jest, to bez przesady, że tam też jest ogrom raportów. - Dlaczego dostałem punkty, jeżeli w tamtym poście nie było żadnego, powtarzam, żadnego wulgaryzmu? Nie uznałbym też tego jako obraźliwe w stosunku do kogoś, ale na siłę można by uznać, że jednak jest, że obrażam adminów itd. Ludzie poważnie? To jest offtopic, mam tam prawo pisać praktycznie o czym tylko zapragnę, a uznanie tematu jako "nie kulturalny" to już co najmniej nadinterpretacja. Specjalnie nie użyłem tam wulgaryzmów, żeby temat został jak jest, żeby każdy użytkownik mógł się z nim zapoznać, bo pomimo tego co napisałem na początku tamtego postu, chciałbym poznać zdanie innych na ten temat, bo być może ja faktycznie coś przeoczyłem. Odnosząc się do słów osób z administracji, supportu czy innych grup użytkowników, zgadzam się, że na serwerze EU2 ciężko opanować (przepraszam za wyrażenie) to bydło. Jednak mój post akurat odnosi się głównie do EU1 (zapomniałem o tym wspomnieć), które już praktycznie umiera, bo nie ma ludzi, nie ma adminów, jest samowolka, nawet gorzej niż na EU2 z tym, że nie mamy tutaj do czynienia ze skodami. Bardzo mi przykro, że administracja nie raczy przyznać, że olewa już kompletnie EU1, gdzie potencjalnie spotykają się Ci "normalniejsi" gracze, którzy chcą wspólnie pojeździć, bez odwalania. Obecna sytuacja prowadzi do tego, że większość tych osób psujących rozgrywkę siedzi na EU2 i jeździ skodami, ale tam jest przynajmniej dużo ludzi, natomiast EU1 zaczyna świecić coraz to większymi pustkami i może się zdarzyć tak, że już nikt tam nie będzie chciał grać, poza konwojami firmowymi itp. Moje skromne zdanie: skasujcie skody, zróbcie jeden serwer i OGARNIAJCIE go wspólnymi siłami całej administracji, bo inaczej to nie ma sensu. Skody zostają tylko dla ADM i po sprawie. P.S. Swoją drogą bezpośrednio powód warna nadal nie został podany, prosiłbym o podanie go wprost, bo jestem głupim polaczkiem. Tylko w kwestii sprostowania, nie jestem już kierowcą Funtka, zwolniłem się z firmy jestem wolnym strzelcem i gościnnie pojawiam się na konwojach i innych wydarzeniach za pozwoleniem szefostwa firmy
 7. Administracja

  Jako, że jest to off topic to mogę sobie pisać co mi się żywnie podoba, a administracji najwyraźniej niewygodna prawda się nie podoba, więc daję odnośnik do tematu. Aha i jeżeli administrator, który raczył usunąć post i nadać mi warna będzie to czytał, to poproszę o podanie powodu. Z chęcią przestudiuję cały regulamin jeszcze raz, by znaleźć powód, ale wątpię, żebym znalazł tam odpowiedź na moje pytanie.
 8. Niezmiernie użyteczna administracja

  Piszę ten temat mając na uwadze wszelkie konsekwencje jakie się z tym wiążą. Nie interesuje mnie zdanie administracji w tym temacie, a tym bardziej to, że mnie zbanują. Każdy ma swoje zdanie i zrozumiem jeżeli część użytkowników się ze mną nie zgodzi, ale moim zdaniem obecna administracja wydania multiplayer gier ETS2 oraz ATS (w tym administracja tego forum) jest co najmniej niespełna rozumu. Proszę mi wybaczyć, że uogólniam, ale to co się obecnie dzieje to jest już poniżej wszelkiej krytyki i tyczy się to na pewno znacznej większości grupy użytkowników. Nie mam zamiaru dalej uczestniczyć w tej komedii jaka się odbywa na serwerach i na forum. Poziom intelektualny niektórych osób jest równy lub mniejszy zeru. W skrócie, droga administracjo, nie robicie nic "pożytecznego". Straszycie użytkowników konsekwencjami wziętymi z kosmosu, podczas gdy większość popularnych "odwalaczy" robi sobie w grze co chce, bez mrugnięcia okiem, ponieważ gdy przychodzi co do czego okazuje się, że są oni bezkarni. Za przykład mogę dać mój raport na pewnego gracza, który dla zabawy postanowił poprzeszkadzać w konwoju i wtrącał swoje trzy grosze w naczepę każdego z uczestników, na co kochana administracja nie poradziła nic, pomimo dowodów w postaci filmiku. Jedyne na co było ich stać to usunięcie wszystkich apelacji o bany z mojej listy, w związku z czym nie znam nawet powodu, dlaczego to użytkownik pozostanie bezkarny i dlaczego prawidłowo wypełniony raport potwierdzony odpowiednimi plikami został odrzucony. Kolejna rzecz, przyjmowanie użytkowników do grona administracji na forum, których zadaniem ma być usuwanie niewygodnych postów i nagradzanie punktami osób o sygnaturze "nie regulaminowej". Po co dopisać lub edytować linijkę kodu na forum, która zablokowałaby możliwość dodanie błędnego rozmiaru czy niewłaściwego formatu sygnatury, skoro można zlecić takie zadanie żółtodziobom, którzy muszą się wykazać, by dołączyć do "ELITY". Wybaczcie, ale śmiechłem jak to ujrzałem kilka miesięcy temu. Kolejna sprawa, kompletny brak aktywności w grze i choćby chęci faktycznej pomocy graczom na serwerze w czasie rzeczywistym, poza apelacjami na forum. No wybaczcie, ale siedząc cały czas w jednym miejscu (Europort i okolice) nie ogarniecie serwera, a próba kontaktu z wami kończy się fiaskiem. Jeżeli ktoś faktycznie pomocy potrzebuje, to się raczej nie doczeka. Pozdrawiam kumatych. Biorąc to wszystko pod uwagę, nic dziwnego, że często spotykam się z opiniami użytkowników, że mają dosyć tego trybu rozgrywki i wolą wracać na Single Player, bo boty przynajmniej nie "ramują". Administracja jest bezużyteczna obecnie. Sam osobiście nie mam zamiaru w tym uczestniczyć i wściekać się po raz enty, że ktoś mi psuje rozgrywkę i całą przyjemność z gry. Pozdrawiam LasQa P.S. Post jest jednocześnie użalaniem się nad denną administrację oraz pożegnaniem z graczami na dłuższy czas.
 9. Skody - Co o nich sądzicie?

  Jak dla mnie super sprawa z tymi scoutami. Samochody wizualnie prezentują się świetnie. Osiągi są dobre, aczkolwiek hamulce bardzo słabe. Moim zdaniem mogłoby się to pojawić również na EU1 ze względu na to, że ten serwer i tak już umiera, a wprowadzając coś takiego (oczywiście z ogranicznikiem) może trochę odżyć. Wiadomo, że trolle będą, nic nowego. Moim zdaniem warto zaryzykować. Dziękujemy za włożony trud.
 10. CV LasQa - Od początku istnienia ETS2MP

  Temat do zamknięcia. Zatrudniłem się w firmie "Potwory i Spółka".
 11. Nick w grze: LasQa Wiek: 22 lata Miejsce zamieszkania: Łódź Sterowanie: Pad oraz kierownica Staż w grze: Od początku istnienia ETS2MP. Wcześniej grałem w ETS2 na singlu przez 2-3 lata. Czy dostałeś kiedykolwiek bana?: Nigdy Przedstaw się: Witam, mam na imię Paweł mam 22 lata i pochodzę z Łodzi. W ETS2 gram od kilku lat, aktywniej grałem do września zeszłego roku. Zrobiłem sobie pół roku przerwy gdy gra stała się dla mnie zbyt monotonna, po prostu nudna. Wracam na europejskie szlaki z nową siłą. Poszukuję firmy, nie byle jakiej firmy. Mam jakieś tam minimalne wymagania i proszę aby zgłaszały się tylko firmy, które te wymagania spełniają (wymagania poniżej). Obecnie mam współdzielone konto na Steam, w grze ATS, na próbę. Gierka jest na prawdę dobra, ale rozmiar mapy nie powala na kolana. Z zapowiedzi wygląda na to, że każda kolejna część Stanów Zjednoczonych będzie osobno płatna co moim zdaniem nie jest dobrym rozwiązaniem. W związku z tym, nie planuję na razie kupować ATS'a. W ETS2 spędziłem masę godzin za kółkiem. Z początku jeździłem na klawiaturze, później wskoczyłem na pad'a, aby ostatecznie usiąść za kierownicą. Mój sprzęt do DF GT. Kierownica sprawdza się na prawdę dobrze i na razie nie zamierzam jej zmieniać. Jest wygodna i ma funkcje na których mi zależy. Czasami brakuje mi trochę sprzęgła i pełnej skrzyni biegów, ale szkoda mi wydawać ponad 1 000 zł na kierownice z wyższej półki. Co do mojej jazdy, uważam, że radzę sobie nie najgorzej. Staram się przestrzegać przepisów i w miarę możliwości nikomu na drodze nie wadzić. Jeżeli ktoś chce jechać szybciej niech wyprzedza. Dla mnie w tym symulatorze najważniejszy jest realizm. Umiejętności określił bym jako dobre lub bardzo dobre. W real'u posiadam prawo jazdy kat. B. Na wyższe kategorie na razie się nie piszę, bo są mi niepotrzebne w obecnej pracy. Może kiedyś się zdecyduję na rozszerzenie swoich umiejętności. Wymagania co do firmy: Gra wyłącznie na platformie ETS2 (nie mam i nie planuję zakupu ATS), aktywny i duży skład firmy, własny serwer głosowy (nie koniecznie Team Speak, może być jakiś inny np. darmowy), rozbudowany system zleceń (panel zleceń, spedytorzy i takie tam, dobrze gdyby nie polegało to tylko na VTC), aktywny zarząd, konwoje firmowe, malowanie firmowe oraz dowolność w wyborze ciągnika siodłowego. Inne: Od siebie dodam, że zależy mi na czasie, chciałbym wrócić do aktywnego grania jak najszybciej. Poprzednie firmy na MP: Vectrix, na SP: Mag-Trans, Paprocki Transport, DSL (przepraszam, jeżeli przekręcam nazwę, piszę z pamięci) i kilka innych mniejszych.
 12. Własny serwer ETS2

  To, że multiplayer do działania musi mieć pliki od SCS. Nie budowali przecież nowej mapy i wszystkich skryptów sami.
 13. Własny serwer ETS2

  Musiałbyś mieć dostęp do plików SCS. Jak wiadomo licencja na takie pliki kosztuje majątek, więc potencjalnie jeżeli złożyłbyś im odpowiednią ofertę to może by się skusili. Obstawiam jednak, że nie dysponujesz kwotą, która mogłaby ich satysfakcjonować.
 14. Aktualizacja na temat wersji 64-bit

  Tylko, że większość o ile nie wszystkie modyfikacje które powstają to nie jest "grzebanie w kodzie" tylko praca na plikach, teksturach itd. Modyfikacji nie zablokują, bo wszyscy mogą to sami zrobić, ale przejście na 64 bity to już coś zupełnie innego.
 15. Crashe oraz nowa aktualizacja

  Najlepszym rozwiązaniem na stan dzisiejszy jest stosowanie się do znaków oraz zasada ograniczonego zaufania, pozwoli to uniknąć wypadków i zachowa jako taką harmonię w ruchu ulicznym.