Jump to content

KiithSomtaaw

Veteran Driver V
 TruckersMP Profile
 • Posts

  36
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

About KiithSomtaaw

Recent Profile Visitors

1108 profile views

KiithSomtaaw's Achievements

20

Reputation

 1. "Uwielbiam": - trębaczy Jerychońskich, którzy sądzą, że niczym wg biblijnego przekazu dzięki ich pneumatykom runą mury korków, zatorów, czy stojących grzeczmie na światłach (trąbiący na pozdrowienie nie są tacy już wnerwiający) - Spawnujących się Hiszpańskich Inkwizytorów na środku drogi, na markerach stacji benzynowej. - miłośników sportowej trajektorii pokonywania zakrętów, zewnętrzna>wewnętrzna>zewnętrzna
 2. Zapytałbym się SCS'u czy w Volvo będą jaja z "redżenerejszyn". (Kto zna kanał na YT Thygerrra to wie o co cho) Co do kalendarza, źle patrzysz, weź kartkę z lutym zrób lustrzane odbicie, zgnieć, rzuć przez lewe ramię, podnieś i rozwiń, zobaczysz, że 31ego! Wracając do tematu: W900 mimo piękności i tego dźwięku jakoś nie przypadł mi do gustu. Fajnie się jeździ, ale jakoś bardziej mi pasuje PB, mam od premiery i najechanych z nim juź prawie 100k mil. Na manualu 6 stopniową Allison da rade i pod góre, najbardziej mułowaty jest 4 bieg.
 3. Na zablokowany półbieg! Po to devsi dali dwa rodzaje serwerów dla obydwu tytułów by mieć ten wybór: - cenisz sobie spokojną, płynną jazdę, nie przeszkadza Ci czasem powolne tempo dostarczania ładunków, czujesz satysfakcję z przestrzegania przepisów ruchu, bardziej podziwiasz widoczki z innymi grającymi podczas jazdy, ogólnie preferujesz jazdę niczym rejs statecznym żaglowcem podczas spokojnego słonecznego dnia? Masz EU1, z ogranicznikiem. - lubisz z...lać, a zamiast krwi w żyłach krąży wysokooktanowa ropa i żałujesz, że rodzice nie dali Ci na imię Turbo albo Nitro, cały pokój masz w plakatach z Vinem Dieselem i Paulem Walkerem, w ATS w San Francisco chcesz się poczuć jak Steven McQueen (film Bullit z 1968), a przepisy ruchu i zasady to dla Ciebie potwarz i afront? Masz EU2, bez ogranicznika. Proste? Tak naprawdę nikomu nie udało się wszystkich zaspokoić, jedni chcą by TruckersMP team naprawiał błędy SCS'u inni gruszki na wierzbie. Ilu ludzi, tyle pobożnych życzeń.
 4. Tu niestety do zwiększonego limitu mam mieszane uczucia. Przy aktualnej mapie i specyfikacjach aktualnie dostępnych ciągników te 68 mil wydaje się nawet neutralne. Niestety też brać pod uwagę, że gro graczy ma problem z wyrabianiem się na nawet łagodniejszych zakrętach (patrz "5" w okolicach Sacramento) a już nie mówię o innych drogach. Bo speedlimit jak wiecie to kwestia ogólnoserwerowa (+ dodefiniowane strefy miejskie), a nie pojedynczo-drogowa. O ile devsi na przykład z entuzjazmem przyjmą ( np. stworzenie na serwerach coś w rodzaju stref podwyższonego limitu prędkości (w co wątpię). Obejmujące drogi te np. co mają te ograniczenie do 80 mil. Reasumując, po epizodach kiedy w Etsie nie było SL i częstych spotkaniach wypadających na mnie torpedach walących 150 km/h na ciasnych zakrętach (Osnabruck zwłaszcza) to tak średnio mi się na to patrzy. Owszem racja, niektóre fragmenty tras będzie można pokonywać o wiele szybciej i mniej nudnie, ale sprowadzi chaos na inne miejsca, sami wiecie, wielu mimo walenia batogiem po plecach, biciem kijem w pięty się nienauczy hamowania (a bo gra na klawiaturze, a bo po prostu f... u, a bo jesteś noobem i nie ustawiłeś stabilności naczepy na max).
 5. Kiedyś na multi w ETS przy zapełnionym serwerze EU1 podczas jakiejś trasy, z Węgier chyba startowałem, to nikogo na trasie dobre 10 minut nie spotkałem. W ATS to możliwe jest bycie samemu na drodze max 1-2 min. Ale przede wszystkim klimat "truckingu" czuć gdy całe sznury ciężarówek stoją w kolejce do stacji ważenia. Niestety na minus są sami gracze. Którzy jak mniemam nawet nie zapanowali jeszcze zabaweczki z ETS'a a łapią się za gabarytowo większe amerykańskie potwory. I stale te same grzechy z ets. Jak z pracy wrócę to wrzuce 3 akcje na YT.
 6. Nie, To z jego loga. Chociaż w nim nie mogę znaleźć info jaki skalowanie daje.
 7. Zmiana API dla nieukrywając starego już silnika jakim jest Prism3D, jest prawie taką samą rzeczą jak napisanie jego kodu od nowa. Mogą oczywiście dodać efekty i fajerwerki korzystające z instrukcji wprowadzonych w dx11, ale większość aspektów działania grafiki będzie korzystała z 9. Co niekoniecznie będzie szło w parze z wydajnością i optymalizacją. Druga sprawa, że to jest proces bardzo czasochłonny i zasobożerny. Więc nie wymagałbym od małego studia deweloperskiego, że w krótkim czasie zmienią całą technologię. (W międzyczasie pogrywam sobie i śledzę rozwój Kerbal Space Program, tam po premierze wersji 1.0 w Kwietnu ubiegłego roku, po bugfixach zaczęły się pracę nad aktualizacją przejściem z silnika Unity 4 na Unity 5 i nadal niewiadomo czy w 1 kwartale tego roku wersja gry 1.1 z nowym silnikiem i to gotowym, wyjdzie na światło dzienne, a sprawa jest inna gdy samo studio musi opracować silnik i zaimplementowac go do swoich produktów. Edit. Też trzeba pamiętać czym jest DirectX, polecam: (fragment od 0:50) Ot czekajmy co nasi przyjaciele z Pragi przygotują i zobaczymy. Założę się, gdy za jakiś czas deweloperzy gier zaczną chętniej korzystać z dx12, które działa na niższym poziomie (bardziej bezpośrednio ze sprzętem- zobaczyny jak to wyjdzie w praniu, bo benchmarki i pojedyncze dema wiosny nie czynią ), to zaczną się życzenia o aktualizację do Scs'u.
 8. Ten ziomek pewnie też je dostał: Szczerze, prawie spadłem z fotela jak go zobaczyłem. I nie mogłem nic innego jak sklecić na szybko filmik.
 9. Ogólnie malkontentom powinno się zalecać, zwłaszcza tym, którzy nie grali we wczesne wersje ETS'a, jak mało zawartości w niej było, jeździło się Valiantami, Majesticami, Dav'ami, Ivedo, nie było retardera, kaganiec zdejmowało się modem, a A2 między granicą z Niemcami a Poznaniem była landówką, a AI było bardziej "bezczelne". Na steamie chyba można przywrócić ETS'a do 1.3.1. Dla niektórych, jakby ATS wyglądał jak Crysis 3, miał więcej kontentu niż WoW i chodził na Pegasusie, to i tak znaleźliby powód do narzekania.
 10. Stanie w takim korku z latającymi naczepami i ciągnikami zawsze mi się z tym kojarzy:
 11. I see now, I forgot to add "irony mod". Cuz I know about that, I've just answer him with question. Btw. MP now is working more smoothly. Thnx Mwl
 12. Is the new version of ETS was released? (I dont mean beta tests)
 13. Btw. All those crowds on the Scandinavian routes... Awesome. Crates of beer for devs (both, SCS and MP)! There is no NCZ in Port of Gdynia.
 14. Koniec z "surprise m...a!!!" na skrzyżowaniach w miastach. Da radę się uchylić. Chwilowo nie mam czasu na grę i więc jak sprawdzić, jak rozwiązana jest sprawa z SL przy Europoort?@Damian_PL Ale też narzekania nie mogą ocierać się o typowe malkontenctwo. Na pewno decyzje podejmowane przez dev'sòw wiążą się z długi dysputami-burzą mózgów, omawianiem zalet i wad rozwiązań, a nie ad hoc jak wielu uważa. Dobrze, że tu na forum, można poczytać bardziej merytoryczne komentarze, a nie po prostu "sh#$ update".
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.