Jump to content

Aurora-TMP

Game Manager
 • Content Count

  1261
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2409 International Driver

About Aurora-TMP

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  Turkey
 • Interests
  Health&Sport
 • Virtual Trucking Company
  Trameri
 • Preferred Trucks
  DAF
  Volvo
 • American Garage Location
  California: Oxnard
 • EU Garage Location
  The Netherlands: Rotterdam
 • Known languages
  English / Turkish

Recent Profile Visitors

53760 profile views
 1. Herkese Selam; Kişisel bilgilerinizin güvenliği ve bu bilgilerin korunması bizim tüm işlemlerimiz için önemlidir. Veriler, oldukça yüksek bir seviyede korunmaktadır. Kişisel bilgileriniz sadece tanımlanan işlemler için ve sadece gerektiği zaman kullanılmaktadır. Aşağıdaki adımlarla verilerinizi almak için nasıl bir yol izlemeniz gerektiğini göreceksiniz: 1- Hesabınıza giriş yapınız. 2- Account butonunun üzerine geliniz. 3- Settings butonuna tıklayınız. 4- Accounts Settings butonuna tıklayınız. 5- Account Data bölümüne geçiniz. 6- Generate Data Dumb butonuna tıklayınız. Bu işlem ile isteğiniz bir sıraya alınacak ve bilgileriniz toplanacaktır. 7- Bilgileriniz toplandığında, mavi indirme butonuna tıklayabilirsiniz 7- Tarayıcınızda yeni bir sekme açılacak ve verilerinizi JSON formatında gösterecektir. İnternet üzerinden JSON formatı için uygun bir program bularak içeriği kopyala yapıştırabilirsiniz ve daha okunabilir hale getirebilirsiniz. Bu veriler sadece 48 saat boyunca ulaşılabilir olacaktır. Siz daha erken de silebilirsiniz.
 2. Merhaba; Bu durumun ana sebebi ATS'nin sadece 64 BIT desteklemesidir. 2016 yılında ATS, MP tarafından destekler hale geldiğinde tamamen 64 BIT'e geçmeye kadar verdik ve şu anda 32 BIT'i destekleme gibi bir düşüncemiz bulunmamaktadır. Bu durum için üzgünüz. Bunun neye sebep olacağını biliyoruz ancak ileriye doğru daha hızlı adımlar atabilmek için ve sizlere mümkün olabilecek en iyi özellikleri sunabilmek için bunun en iyi karar olduğuna karar verdik. https://esupport.trendmicro.com/en-us/home/pages/technical-support/1038680.aspx adresinden işletim sisteminizin BIT'ini öğrenebilirsiniz. Okuduğunuz için teşekkürler !
 3. Aurora-TMP

  Komutlar ve Tuşlar

  Komutlar: • /blockpm – Özel mesajların engellenmesi ve tekrardan etkinleştirilmesini sağlar. • /pm <id> <message> - <id> kısmında belirtmiş olduğunuz kişiye özel mesaj göndermenizi sağlar. • /r(eply) – Size son özel mesaj gönderen kişiye özel mesaj göndermenizi sağlar. • /p(layers) – Sunucuda kaç kişi olduğunu görebilirsiniz. • /pinfo <id> - <id> kısmında belirtmiş olduğunuz kişinin bilgilerini almanızı sağlar. • /channel <id> - Radyo kanallarını değiştirmenizi sağlar. ( 0 : Kapalı ) • /time – Sunucu saatini görmenizi sağlar. • /s(earch) <name> - <name> kısmında geçen adı kullanıcı adı olarak kullanan kişileri listeler. • /s(earch)t(ag) <name> - <name> kısmında geçen adı oyun tago olarak kullanan kişileri listeler. • /h(elp) – Kullanılabilir olan tüm kodları görmenizi sağlar. Tuşlar: • [Y] –Chati açmanızı sağlar, [ENTER] tuşunu kullanarak mesajınızı gönderebilirsiniz. • [X] – Telsizi kullanmanızı sağlar. Konuşma sırasında basılı tutunuz ve konuşma bittikten sonra bırakınız. • [TAB] – Çevrenizde bulunan kişileri görmenizi sağlar. • [F9] – Chati görmemenizi sağlar. • [F11] – Kullanıcı adlarını, oyun taglarını ve TAB ekranını görmemenizi sağlar.
 4. Herkese Selam; Uygulamaya Erişiminiz Varken İkili Doğrulamayı Kaldırma ! 1- Öncelikle website üzerinden hesabınıza giriş yapınız. 2- Daha sonra Accounts butonunun üzerine doğru farenizi götürünüz. 3- Bir sekme açılacak ve buradan Settings butonuna tıklayınız. 4- Dördüncü kısımda yer alan Account Settings butonuna tıklayınız. 5- Two Factor Authentication bölümünün altında Manage Two Factor Authencation butonunu göreceksiniz. Buna tıklayınız. 6- Şimdi, biraz aşağıda doğru inerseniz yedek kodlarını görüntüleyebilirsiniz. Biraz daha aşağıya indiğinizde ikili doğrulamayı kapabilirsiniz. Not: İkili doğrulamayı kaldırabilmeniz için sizden en son tekrar bir final kodu isteyecektir. Uygulamaya Erişiminiz Yokken İkili Doğrulamayı Kaldırma ! Eğer yedekleme kodlarına erişemiyorsanız ve bu uygulamaya uzun bir süredir erişemiyorsanız https://truckersmp.com/support/ticket/create adresinden bir destek talebi oluştunuz ve durumunuzu açıklayınız. Teşekkürler !
 5. Herkese Selam: Çift dorselerle ilgili MP için gelen güncellemeler ve bazı karşılaşılan tartışmalar nedeniyle yönetim, SCS tarafından belirlenmiş olan sınırlı bölgenin genişletilmesine karar vermiştir. Oyuncu sayısının yüksek olduğu bölgelerde benzer sorunların yaşanmaması için geliştiriciler tarafından kısıtlamalı bir bölge oluşturulmuştur ve bu bölgeye hiçbir şekilde çift dorseli araç giremeyecektir. Bu alana giriş yaptığınızda bir uyarı alacaksınız ve eğer bu bölgede çift dorse ile birlikte seyahatinize devam etmek isterseniz oyundan atılacaksınız. Lütfen haritada işaretlenmiş olan bölgeye bakınız: Lütfen bu bölgeden uzak durunuz yoksa otomatik olarak oyundan atılacaksınız. Bu bölgeye girerken bir uyarı alacaksınız. Eğer bu uyarıyı görmezden gelirseniz oyundan atılacaksınız. Karşılaşacağınız mesaj bu olacaktır: Bunların dışında; sizleri Avrupa’nın çoğu bölgesinde çift dorsenizle yapacağınız işlere bekliyoruz! İyi eğlenceler!
 6. Merhaba; Birinci Çözüm: Oyun dosyalarının Steam’ın oyun klasöründe yer aldığından emin olunuz. Örneğin dosyalarınız C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Euro Truck Simulator 2 adresinde yer alabilir. İkinci Çözüm: TruckersMP ikonunun üzerindeyken farenin sağ butonuna tıklayınız. Özellikler’e tıklayınız. Uyumluluk’a tıklayınız. ‘Programı Yönetici Olarak Çalıştır’ kısmının aktif olup olmadığını kontrol ediniz. Bu hata bilgisayarınızın gerekli uyumluluklara sahip olmaması nedeniyle veya gerekli izinleri vermediğimizden kaynaklanmaktadır. Eğer bu çözümleri denediyseniz https://truckersmp.com/support adresinden destek takımı ile iletişim kurabilirsiniz. Ticket oluştururken yardıma ihtiyacınız olursa https://truckersmp.com/knowledge-base/article/21 adresine göz atabilirsiniz. Teşekkürler !
 7. Aurora-TMP

  Yeni Al Modu Ne Zaman Yayınlanacak ?

  Herkese Merhaba; Öncelikle; 2018 yılının Temmuz ayında sizlere ufak ipuçları verdiğimiz yeni oyun moduyla ilgili iletişim kopukluğu nedeniyle özür dileriz. Bu projemiz devam etmektedir ancak bu özelliğin sizlere sunulması hala plan aşamasındadır ve sizlere herhangi bir tarih veremiyoruz. Site ve oyun için olan yeni projeler ve özellikler bu projeye göre daha önceliğe sahipti. Şu an için konuştuğumuzda geliştiricilerimiz oyun raporlarının kontrol edilmesinde yararlı bir özelliğin üzerine çalışıyorlar. Çoğunlukla Youtube üzerinden bu özelliğin ne zaman sunulacağı ile ilgili sizlerden binlerce sorular alıyoruz. Sadece bir geliştiricimiz bu konuyla ilgili çalışıyor, bu yüzden de kısa bir zaman içerisinde bu özellik sunulmayacaktır. Çeviri : @Aurora-TMP
 8. Aurora-TMP

  TruckersMP'nin Discord Sunucusuna Katılma !

  Rica ederim.
 9. Aurora-TMP

  TruckersMP Discord Ceza Sistemi !

  Herkese Selam ! Discord sunucumuzda Discord Moderator Takımı tarafından cezaların nasıl verildiği konusunda sorularınızın olduğunu biliyoruz. Bu geçmişte bize birçok kez soruldu. Discord sunucumuzda uygulamış olduğumuz sistem TruckersMP Game Moderator Takımı tarafından uygulanan ceza sistemi ile aynıdır Aradaki tek fark, kicklerin ve cezaların üzerinden bir yıl geçtikten sonra inaktif duruma geçmeyeceğidir. Ceza sistemi şu şekilde uygulanmaktadır: Birinci suçta; Bir bot tarafından veya bir Discord moderatörü tarafından sözlü olarak uyarılacaksınız. İkinci suçta; Tekrar uyarı aldığınızda size özel bir mesajla bilgilendirilme yapılacaktır. Üçüncü suçta; Yukardaki durumlarla aynı işlem uygulanacaktır. Bir uyarı alacaksınız ve eğer kurallara uymamaya devam ederseniz bu sizin işlem yapılmadan önceki son ihlalinizdir. Dördüncü suçta; Sunucumuzdan çıkartılacaksınız. Tekrar geri dönebileceksiniz ancak #welcome kanalında 5 dakika beklemeniz gerekecek ve user rankını alıp erişebileceğiniz kanalların hepsinin yüklenmesini bekleyeceksiniz. Beşinci suçta; Sunucudan çıkartıldıktan sonra kurallara uymamaya devam ederseniz 7 gün sunucumuz üzerinden ceza alacaksınız. Altıncı suçta; Sunucumuzdan tamamen uzaklaştırılacaksınız. Eğer bir hata yapmadığınızı veya kurallara uygun hareket etmenize rağmen ceza aldığınızı düşünüyorsanız Community Moderator Yönetimi ile geri bildirim göndererek iletişim kurabilirsiniz. Ancak ceza verilirken kullanılan kanıt geçerli ise çoğunlukla cezanız kaldırılmayacaktır. Ayrıca yapmış olduğunuz ihlalin ciddiyetine göre herhangi uyarı almaksızın sistemden uzaklaştırılabilir, geçici veya kalıcı olarak sunucudan ceza alabilirsiniz. Eğer sistemimizle ilgili veya Discord sunucumuzla ilgili bir öneriniz varsa lütfen #discord-suggestions kanalını kullanınız. Community Moderator Management Konu @KhaosHammer tarafından oluşturulmuştur. Konu @Aurora-TMP tarafından çevrilmiştir.
 10. Herkese Selam! Bir çok kişi Discord sunucumuza nasıl katılacaklarını soruyorlar, özellikle de bizden bir davet linki istiyorlar. Biz de sizlere sunucumuza nasıl katılacağımızı açıklamak istiyoruz. Ne yazık ki biz bu konuyla ilgili eski bir konumuz vardı. Biz de yeni bir konu oluşturup bunu sizlere duyurmak istedik. Sunucumuza katılmak için, profilinize giriş yapınız ve ayarlar butonuna tıklayınız. Ayarlar bölümünün en alt bölümünde Discord sunucumuza katılmanız için bir buton göreceksiniz. Bu butona tıkladığınızda bir sekme açılacak ve sizden sizin Discord bilgilerinizi doldurmanız istenecektir. Ardından size TruckersMP ile Discord arasındaki bağlantıyı doğrulamanızı isteyecektir. Bu son adımı da tamamladıktan sonra sunucuya bağlanmak için hazır hale geleceksiniz. Yapılması gereken adımların kısa bir listesi: 1- https://truckersmp.com/profile/settings adresine giriş yapınız ve en altta bulunan ‘’ Add Discord ‘’ butonuna tıklayınız. 2- Discord hesabına giriş yapınız. 3- TruckersMP ile Discord arasındaki bağlantı iznini onaylayınız. 4- Bağlan butonu ile sunucuya bağlanınız. Sunucuya katıldıktan sonra, herhangi bir mesaj yazamayacaksınız. 5 dakika beklemeniz ve bot tarafından size User rankının verilmesini beklemeniz gerekmektedir. Daha sonra yazı kanallarını kullanabileceksiniz. Herhangi bir yazı yazamadığınız süre zarfında #discord rules bölümündeki kurallara bir göz atabilirsiniz. Ayrıca Discord üzerindeki sahip olduğunuz role yeni ranklar ekleyebilirsiniz. ( Spesifik diller gibi ) #claim-your-language-and-ranks kanalına ?ranks diye yazarak sahip olacabileceğiniz rankları ve dilleri görebilirsiniz. Örneğin ?rank Turkisk yazarak Türkçe yazı kanalına ulaşabilirsiniz. Bunun haricindeki özel grupların rankları sadece Discord Moderatörleri tarafından verilebilmektedir. Özel ranklar için sahip olmanız gereken gereksinimleri #request-group kanalındaki pinlenmiş mesajlar bölümünden bulabilirsiniz. Eğer teknik bir sorunla karşılaşırsanız veya yardıma ihtiyacınız olursa topluluğa sorabilirsiniz veya direk olarak destek talebi oluşturabilirsiniz. İyi eğlenceler dileriz ! Topluluk Yönetimi Konu @KhaosHammer tarafından oluşturulmuştur. Konu @Aurora-TMP tarafından çevrilmiştir.
 11. Is one of the good game moderators I hope you stay the way you are :) 

  1. Aurora-TMP

   Aurora-TMP

   Thanks <3 

 12. Aurora-TMP

  Sorun Giderme - Destek - Performans Tümü Tek Bir Kılavuzda

  Konu için @LadyAndromeda'ya tekrardan güncellediği için @CrackPrewier'a teşekkür ederiz.
 13. Aurora-TMP

  Kural Güncellemesi - Q1 2019

  Teşekkürler!
 14. 24.03.2019 - Güncellendi !
 15. Aurora-TMP

  TruckersMP - Languages supported by the Support Team

  Changes: Added the country flags. I hope, it looks good now.
×