Jump to content

azelfafage

Veteran Driver IV
 • Content Count

  8
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Truck?

About azelfafage

 • Rank
  No Cargo
 • Birthday 12/09/1993

Profile Information*

 • Gender
  Male
 • Location
  Istanbul, TR
 • Preferred Trucks
  DAF
  Volvo
 • EU Garage Location
  The Netherlands: Amsterdam

Recent Profile Visitors

233 profile views
 1. Merhabalar, Satın aldığım dorsemi yalnıza bir kaç garaja gönderebiliyorum. Her hangi bir şehre dorsemi gönderip kullanmam mümkün değil mi?
 2. Merhabalar, Şirket bünyesine aldığım yapay zeka şoförlerimin gelirlerinin multiplayer'da işleyişi hakkında bir sorum olacak. Ben oyunda olduğum sürece, gelirleri offline oyundaki gibi mi yoksa server saatini baz alarak mi ilerliyorlar? Mesela ben bir hafta oyundan uzak kalsam, döndüğümde yüz binlerce dolar fazladan para ile karşılaşmam değil mi? Eskiden oynadığımda şoförlerim yüzünden multiplayer'a her girdiğimde param katlanarak artıyordu ve tüm şoförlerimi işten çıkartmak durumunda kalmıştım ki oyunun rekabetçiliği kaçmasın. Teşekkürler..
 3. Anladım, Heavy Cargo Pack gerçekten çok güzel oldu ama. Tır sürdünün farkına varıyor insan. Çok teşekkür ederim cevaplarınız icin.
 4. Merthaba arkadaşlar, Uzun süredir single player oynamadığımdan dolayı 8x4 şasili arabaları bygün fark ettim. Bunlar ne zaman çıktılar ve neden yalnızca single player üzerinden alınabiliyorlar ? Teşekkürler
 5. As, Anladım, peki ne olarak görüyorlar? Standart treyler mi görürler? Son olarak boyalar da mı öyle? Yalnızca aynı boya eklentisine sahip olanlar mı görür?
 6. Merhaba dostlar, Heavy Load ve Cabin Accessories DLC lerini satın aldım. Multiplayer'da kullanabilir miyim? Ve DLC' ye sahip olmayan arkadaşlarım oyun esnasında bunları görebilir mi? Teşekkürler
 7. I've just figured out that WOT contracts limits me. Thanks anyway.
 8. hello, I am playing in Europe 2 server. ( no limit) , in my settings Speed limit and auto brake options are disabled. I' ve no damage on my car. But still cant exceed 90 km/h. What is the problem?
 9. Hello, I am currently in Amsterdam but i can see only Milano origin cargos in World of Trucks contract list. I have a garage in milano but like i said i am in other city. I tried to go another city, restarted the game and refreshed contract list from wot. Nothing changed.
 10. Hello, Forgive me if the similar topic exists, but i couldn' find it. Me and my friends wants to go same direction with same cargo. Is it possible if we do have similer skills? What should we do instead of sharing profile? Thanks..
 11. okay thanks. so if i keep playing multiplayer, i can get my employers money when i switch to offline mode right?
 12. hi, i am playing ets2 multiplayer most of the times. but sometimes i prefer offline mode. recently i've loaded my game in ofline client and when i start my engine, my money raised 600.000 euro. i dont want this money. everytime i load the game and start the engine in offline its raises 600.000. why this is happenning? note: its not happening in multiplayer mode.
×
×
 • Create New...