Jump to content

avcitalip

Veteran Driver IV
 • Content Count

  13
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Truck?

About avcitalip

 • Rank
  No Cargo
 • Birthday 10/17/1996

Profile Information*

 • Gender
  Male
 • Location
  Zonguldak / Turkey
 • Preferred Trucks
  DAF
  Iveco
  MAN
  Mercedes
  Renault
  Scania
  Volvo
 • EU Garage Location
  Germany: Berlin

External Websites*

Recent Profile Visitors

389 profile views
 1. Kekonya adaları nasıl sıcak mı ?
 2. https://www.youtube.com/watch?v=V9lsMU8WQvc Euro Truck Simulator 2 'yi Multiplayer, yani Online 'mı Oynamak İstiyorsunuz ? Binlerce Fanatik Kamyoncunun Arasına Katılın ! Bu Rehberde Sizlere Multiplayer'ı nasıl kuracağınızı ve oynayacağınızı anlattım, umarım yararlı bir video olmuştur. Takıldığınız yerleri yorum olarak yazınız! ETS2 Steam Mağaza Sayfası(Going East! ve Scandinavia DLC'leri Tavsiye Edilir) : http://store.steampowered.com/app/227300/ ETS2MP Resmi Sitesi : http://www.ets2mp.com ETS2MP Konvoy Takibi Sayfası : http://www.ets2c.com ETS2MP Harita : http://www.ets2map.com/ ETS2MP Sunucu Durumları : http://www.status.ets2mptr.com/ ETS2MP İle Uyumlu Modlar : http://www.mods.ets2mptr.com/ ETS2MP Ban Kontrol : http://www.ban.ets2mptr.com/ ETS2MP CCTV : http://www.cctv.ets2mptr.com/ ETS2MP Resmi : Facebook Sayfası : https://www.facebook.com/ets2mpofficial ETS2MP Resmi TS3 Sunucusu : ts3.ets2mp.com/ ETS2MPTR Resmi TS3 Sunucusu : ts3.ets2mptr.com/ TS3 Nasıl Kurulur ve Kullanılır ? :
 3. Right, I can not download.
 4. Dediğim gibi, önerim esnetilebilir. Mesela bu limitler biraz daha kısılır fakat sadece ets2mp nin oynama süresi baz alınır gibi gibi Bir arkadaş ta parkur sistemi önerdi, Parkuru geçemeyen mp ye giremeyecek gibi
 5. Zaten kuralın fazla veya az da olsa esnetilebileceğini belirttim Benim belirttiğim rakamlar sallamasyon.
 6. Fark etmez kardeşim, Sen açabilirsin. İngilizcem pek iyi değildir.
 7. Birilerine göre Multiplayer sisteminin de yapılması imkansızdı değil mi ? Niye bunu oyunu kodlayan kişilere sormak yerine direkt yapılması imkansız yada saçma gibi değerlendiriyorsunuz ki ? Benim yazdığım şekilde olmaz da üzerinde oynanmış şekli olur.
 8. 1-) Serverların belli bir kapasiteleri var ve EU1 genelde akşam saatlerinde dolu oluyor, Kullanıcılar bu yüzden EU2'yi tercih ediyor. Bayramda bile bence yoğun ; http://forum.ets2mp.com/index.php?app=ets2mp&module=game&section=servers İki server birleşirse bu kapasite artacak ve bu sayede tüm oyuncular MP ilk çıktığı zamanki gibi aynı haritada oynayacaklar. Mantık tamamen bu, Başka şekilde bunu sağlayabilirseniz eyvallah. 2-) Sence kaç kişi bu yazı sistemini takacak ? Şahsen ben takmıyorum ve takmam da. Gözümde herkes eşittir.(Forumlarda da) Bana kalırsa hız limiti komple kaldırılsın, Troll girişiminde bulunan ceza alsın ama adminler bunu istemiyor. Amacım, madem öyle o zaman düzgün oyuncu yine oyundan tamamen yararlanabilsin. Hakkını verebilsin.
 9. Zor olsa bile İmkansız diyemezsiniz, Bu geliştiriciler bu oyuna gönül vermiş insanlar. Bırakın da kararı onlar versin derim ben. 50KM/H sadece yeni başlayanlar için, oyunun ne olduğunu bilmeyen adam geçecek direksiyona, birde save indirmişse oov 750 hp volvo yapıştır diyecek sonra kaza yapacak, birisine zarar verme ihtimali olacak. Bunun yerine Multiplayer'a girmeden Single Player'da biraz oyunu öğrensin, Alıştırma gibi düşünebilirsin. Tabi bu illa ki 50 saat olacak diye bir şey yok yazdığım üzere bu süreler esnetilebilir yani. Serverları birleştirirsen emin ol baya bir artış olur, tabi bunu denemeden konuşmak mantıksız. Hız sınırı olmasa bile bu tür arkadaşların oyun güvenliğini sağlamak açısından bir önlemi alınmalı. Yoksa 160 la herif viraja dalıyor biz ne yapalım şimdi ? Cümleden Hayırlı Bayramlar... Teşekkürler İsmail kardeşim. Tam admin olacak adamsın.
 10. İşte şöyle cevaplar verin canımı yiyin yahu, kestirip atmayın. Helal olsun kardeşim, yorumun için teşekkür ederim. Valla geliştiriciye teklif edilebilir sanki koskoca mp yi kodlayan adamlar sonuçta.
 11. Bunu topluluğa sormak gerekir diye düşünüyorum. Yarası olan gocunur valla. İmkansız demeyelim, Sistem alt tarafı Steam'den bilgi alacak. Bunu yapımcılara sormak lazım diye düşünüyorum. Bunu biz bilemeyiz.
 12. Herkese merhabalar, Bu sistemin öncelikle asıl amacı ETS2 MP nin aslında ETS2 Hayalet olmasının önüne geçmektir, Bu sistemde EU1 ve EU2 Serverları birleştirilecek ve Misal vermek gerekirse İskandinavya DLC ve İngiltere bölgesi EU1 Sunucusuna, Ana harita ve Going East DLC bölgesi ise EU2 Haritasında oynayacak. Bu sistemde Misalen İskandinavyadan gelen kişi İskandinavya bölgesinden çıktığı an otomatik olarak EU1'den düşüp EU2'ye bağlanacak. Bu sayede yollardaki hayaletleşme bir nebze önlenmiş olacak ve aynı sunucuda oynayabilen kişi sayısı artacak. Bu sistem tabi ki beraberinde yoğunluk ve büyük kazalar getirecektir, Bunun için de ehliyet sistemi önerim var. Biliyoruz ki oyuna yeni başlayan birisi ile 2-3 yıldır bu oyuna gönül veren kişi arasında dağlar kadar fark oluyor. Ehliyet sistemimizin de farkı buradan ortaya çıkıyor, Adminler gidip herkesi sınav yapmayacak yanlış anlaşılmasın. Bunun kolay bir yolu var, oda Steam'deki ETS2'nin oynanmışlık süresi. Mesela benim oyunda tam 777 Saat oynamışlık sürem bulunuyor, ve kendi şoförlüğümü açıkçası beğeniyorum. Benim gibi şoförlere bakıyorum da pek kaza yapan tipler değiller. Yani Aracı nasıl kontrol edebileceklerini biliyorlar. Buna göre öneriyorum ki ; İlk 50 Saat yeni başlayan oyuncular max. 50 KM/H yapabilsinler, 100 Saati gördüklerinde ise bu limit 80 olsun, 200 Saati gördüklerinde ise bu limit 90 olsun, 300 saati gördüklerinde ise 100 KM/H hız limitine sahip olsunlar. 500 saate kadar 100KM/H hız limiti devam etsin ve 500 saati gördüklerinde bu limit 125 olsun ve 1000 saate kadar bu olay devam etsin, 1000 saati devirenlerde ise hiç hız limiti bulunmasın. Bu sayede oyun daha güzel olabilir. Yoksa EU1'e giriyoruz aracımız dümdüz yolda 110'u geçmiyor ve muhtemelen bizim önümüzden yola çıkan birisi de olsa o kişi de 110'a hızını sabitliyor ve bu yüzden oyuncuların EU1'de birbirlerini görmeleri gerçekten zorlaşıyor. EU2'de ise pek oyuncu bulunmuyor ki bu yüzden iki server da boş sayılıyor. ETS2 MP, ETS2 Ghost oluyor. Önerimi dikkate almanız dileğiyle buna benzer bir sistem getirirseniz sevinirim, Sayın Adminler. Bire bir anlattığım gibi de olabilir yani...
×
×
 • Create New...