Jump to content

Börü.

Driver
 TruckersMP Profile
 • Posts

  15
 • Joined

 • Last visited

4 Followers

About Börü.

Recent Profile Visitors

732 profile views

Börü.'s Achievements

Newbie

Newbie (1/13)

 • Getting Noticed
 • One Month Later
 • Collaborator
 • Dedicated
 • First Post

Recent Badges

10

Reputation

1

Community Answers

 1. Merhabalar, TruckersMP launcherini yönetici olarak çalıştırın. Eğer bu işe yaramadıysa lütfen aşağıdaki çözümleri deneyiniz. 1. TruckersMP kurulum klasörünü açınız. 2. Bu dosyayı aratın "filecache.dat". 3. Bu dosyayı silin. 4. TruckersMP launcherini yeniden başlatın. Şimdiden iyi oyunlar
 2. Merhaba eğer vpn kullanmakta bir çözüm olmazsa aşağıdaki çözüm yolu işinize yarayabilir. Başlat > Çalıştır > "cmd" > Tamam. Şu komutu girin "ipconfig /flushdns" ve Enter tuşuna basın. Daha sonra şu komutu girin ve Enter tuşuna basın, ping 1.eu.game.ets2mp.com
 3. Yes, I have so much lag and everyone have lag in the game. I think it's a general problem and I heard the developers are working to fix this.
 4. Merhabalar, Çok yüksek ihtimalle internet sağlayıcınız ile ilgili bir problem var, modeminizi resetleyin ve internet sağlayan firmaya bu konuyu bildirin. İnternetiniz düzeldikten sonra bu sorunu yaşamayacaksınız. Bu konudaki ayarları yapmanız daha rahat bir oyun keyfi yaşamanızda yardımcı olabilir :
 5. Hello, The person you're looking for https://truckersmp.com/user/4210129 you can found the tmp id in game tab panel for next time because if you want to report anybody you need the TMP ID that's why you can found the user's id easily in game TAB panel. Hava a good day!
 6. Fantastic! I think this update will help everyone because some players wasnt entered the Duisburg because of the FPS problem, now everyone will enter the Duisburg. Thanks a lot for this amazing update!
 7. Hello, I usually drive a quality truck, because it's the best truck for me, that's why I don't prefer too many trucks I drive the same truck for a long time. But some times I drive different trucks once every 2 to 3 months. I have been playing Euro Truck Simulator for 6 years and I think I used scania & volvo for 4 years. I'm sure you'll never see me in the game with another truck . Of course, I should not forget to add DAF to these quality trucks.
 8. Hello, Yes you can find these at the steam store. I'll share a link for you and you can buy it if you want to similar paint dlcs to eagle. I recommend you this DLC : Euro Truck Simulator 2 - Prehistoric Paint Jobs Pack You can find ETS 2 dlcs at here : https://store.steampowered.com/dlc/227300/
 9. Amazing! Thank you for your efforts.
 10. Congrats OmSaL!

 11. It's very sad to learn you died, while working for this team. We will miss you so much...

 12. Merhabalar, Bahsetmiş olduğunuz sistem cidden çok harika bir sistem fakat bildiğiniz gibi TruckersMP platformu bazen oyun içerisinde çok fazla oyuncu aynı alanda bulunuyor, sizin sisteminiz ne kadar iyi olursa olsun oyunun fps düşürmesi maalesef kaçınılmaz. Bu durumu şöyle düşünebilirsiniz, aslında fps düşüşü sisteminizden kaynaklı değil aynı anda çok fazla oyuncunun bir arada bulunması TRUCKERSMP programının fps'sini düşürüyor olarak düşünmeniz daha doğru olacaktır. Yinede bir tavsiye isterseniz, çok kalabalık alanlarda grafik ayarlarınızı en düşüğe çekmeniz olacaktır.
 13. Tebrikler!

 14. Börü.

  Reporting

  Hello, You should have a video about the your report and you should upload the evidence video to some sites e.g. : Youtube, google drive or similar sites, but I suggest to youtube. And how to use the report system can be found the this KB. https://truckersmp.com/knowledge-base/article/8
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.