Jump to content

Wyucucu

Veteran Driver II
 TruckersMP Profile
  • Posts

    1
  • Joined

  • Last visited

About Wyucucu

TruckersMP Information

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Wyucucu's Achievements

1

Reputation

  1. Ben nedense yapamıyorum. Yardım edebilecek biri var mı ? Yaşadığım sorun şu kaydediyorum çıkıp dosyalara bakıyorum fakat "profiles" klasöründe hiç birşey yok. Sadece "steamprofiles" klasörlerinde var. Fakat oralardaki savelerin dosyaları farklı.
  2. Merhaba! Size bildiğim kadarıyla sollama ve sollanmayı nasıl doğru bir şekilde yaparsınız ve acil bi durum olduğunda ne yapmanız gerektiğini anlatıcağım. Öncelikle nasıl bir durumda sollamanız gerektiğini iyice kavramalısınız. 1 - Sollama önünüzdeki araç sizden yavaş gidiyor ise yapılır. Önünüzdeki araç sizin hızınıza çok yakınsa yapılmaz! 2 - Yolda karşıdan gelen başka araçlar varsa yapılmaz! Kazaya neden olabilir. 3 - DUİSBURG - CALAİS yolunda iseniz çok dikkatli olmanız gerek. Karşıdan birinin gelmiyeceği kesin değildir. (https://ets2map.com/ bu siteyi kullanarak tüm haritayı ve oyuncuları görebilirsiniz. Burayı kullanarak D-C yolunda rahatça sollama yapabilirsiniz.) Peki sollamanız gereken durumu iyice anladınız ve artık sollamak istiyorsanız, nasıl sollarsınız? 1 - Önünüzdeki kişinin haberi olması için sinyalinizi veriniz. 2 - Aynaları ve yolu kontrol ediniz. Kimsenin gelmediğine emin olunuz. 3 - Sollamak için karşı şeride geçiniz. 4 - Yolu ve mesafeyi kontrol etmeye devam ediniz, herhangi bir araç yoksa ileri gidiniz. 5 - Sollayacağınız aracın önüne yeterince geçtiniz ve arada sizin girebileceğiniz mesafe oluştuysa, diğer tarafa sinyalinizi veriniz. 6 - Ve sollayacağınız aracın önüne yani diğer şeride geçiniz. Eğer sollama durumunda karşı şeritten biri gelirse napmalısınız? -Hızınızı düşürüp solladığınız aracın arkasına geri geçmelisiniz. -Eğer sollayacağınız kişinin önüne geçmeye yeterli zamanınız varsa, öyle yapınız. -Eğer ikisinide yapamıyorsanız sollayacağınız araç çimenlere çıkıp size yer verir ya da karşıdan gelen araç bunu yapar. -Eğer ikiside bunu yapmıyorsa sizin solunuzdaki çimenlere geçmeniz gerekir. Şimdi birde sollanmaya göz atalım. 1 - Aynanıza baktınız ve gördünüz biri sizi sollamaya geliyor. İlk olarak hızınızı düşürmeniz gerekiyor 2 - Ardından sizin sağınıza sinyal vermeniz gerekir. 3 - Sizi sollayacak kişide sol sinyal verip solunuza geçtiğinde imkanının varsa yolun iyice sağına girmeye çalışın bu sayede acil bi durum olduğunda daha rahat edersiniz. 4 - Ardından karşınızdaki kişi sağa sinyal verip önünüze geçmeye hazırlandığında sizin farlarınızı 2 kere açıp kapayarak işaret vermeniz gerekir. 5 - Ve son olarak sizi sollayan kişi önünüze geçer ve yolunuza devam edersiniz. Eğer sollanırkan karşıdan biri gelirse naparsınız? -Kaza durumunu engellemek için çimenlere çıkarak veya olabildiğince sağa giderek sollayan kişiye yer veriniz. -Eğer sollayan kişi arkanıza geçmeye çalışıyorsa iyice hızlanınız -Eğer sollayan kişi hızlıca sollamaya karar verirse iyice yavaşlayıp yol veriniz. Okuduyup zaman ayırdığınız için teşekkür ederim, umarım işinize yarar (Detayları dışında uygulamalı bir şekilde görmek isterseniz Truckersmp'nin kendisi yayınladığı şöyle güzel bir videoda bulunmakta : )
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.