Jump to content

Anaxagoras

Veteran Driver
 TruckersMP Profile
 • Posts

  31
 • Joined

 • Last visited

4 Followers

About Anaxagoras

 • Birthday 05/04/1986

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  Turkey
 • Interests
  I'm a Firefighter!
 • Preferred Trucks
  Scania
 • EU Garage Location
  Germany: Hamburg
 • Known languages
  Turkish (Native), English

External Websites

 • World Of Trucks

Recent Profile Visitors

754 profile views

Anaxagoras's Achievements

Newbie

Newbie (1/13)

 • Conversation Starter
 • Getting Noticed
 • First Post
 • Collaborator
 • Dedicated

Recent Badges

13

Reputation

 1. Merhaba @Terbiyeli31[TR]; Bu sorunun internet bağlantınız ile alakalı olduğunu düşünüyorum. Sebebi "LAG" adı altında tabir edilen yani "Tepki Süresi" denen sorun. İnternet bağlantınız yavaşladığında ya da sunucu ile arasındaki tepki süresi uzadığında, sunucu sizi otomatik olarak karşı cevap alamadığı için uzaklaştırıyor olabilir. Nedir Bu LAG? Lag, işlem ve sonuç arasındaki zaman farkı (tepki süresi) olarak yorumlanır. Örneğin bir yazı yazmak için boş bir metin belgesi açtınız. Şimdi herhangi bir tuşa bastığınız anda onu ekran üzerinde görmek isteyeceksinizdir. Eğer siz yazıyı yazarken anlık olarak harfler ekrana gelmiyorsa, birkaç saniye sonra veya daha geç düşüyorsa bu lag sorunu yaşadığınızın bir belirtisidir. Saygılarımla. Hello @Terbiyeli31[TR]; I think this problem is related to your internet connection. The reason is the problem called "LAG", that is, "Response Time". When your internet connection slows down or the response time between the server and the server is longer, the server may be pushing you away because it does not automatically receive a response. What is this LAG? Lag is interpreted as the time difference (response time) between the action and the result. For example, you open a blank text document to write an article. Now as soon as you press any key you will want to see it on the screen. If the letters do not appear on the screen momentarily while you are typing, or if they drop after a few seconds or later, this is a sign that you have a lag problem. Kind regards.
 2. Hi @[ŞAH] Nihat [28]; If they're harassing you and they're acting that will prevent you from driving, you can report in the game or on the website. Link: Reports Best regards.
 3. Hayırlı olsun, tekrardan başarılar.

 4. As the Turkish fire department, we are in the fire zone. We put forth even more of our best. people, animals and forests are burning. We must stop fighting and dealing with the world now. This world is all ours! We must unite!
 5. Merhaba @[ŞAH] Nihat [28]; Konu ile alakalı yardım almak istiyorsanız, TruckersMP resmi sayfası üzerinden rapor bildirimi yaparak destek alabilirsiniz. Destek alabilmek için ekran görüntüsü veyahut video kaydı linki var ise aşağıdaki link üzerinden ceza işlemi için talep formu gönderebilirsiniz. İlgili Link: Reports Saygılarımla.
 6. this is great news. thanks.
 7. Elbet bir gün... Kendine iyi bak kardeşim...

 8. Renault Trucks‘ın yeni TCK Evolution model çekicileri 8 Temmuz‘da Fransa, Lyon’da düzenlenecek bir etkinlikle ortaya çıkacak. ETS 2 için T Evolution modeli 6 Nisan’da gelmişti. Ve tasarım yarışmasının sonuçları da bu etkinlikte canlı yayınla açıklanacak. Türkiye’den yarışmada bizi Enes “HetriX” Bolat temsil ediyor. Bakalım kazanabilecek mi? 8 Temmuz akşamı Nemiro ve mr.cenda, Lyon’daki etkinlikten canlı yayınla SCS Software stüdyosunda Alex, Raven ve Pavel Sebor’un olacağı özel yayına katılacak. Bu özel yayında bazı çok özel görüntüler, bilgiler ve çekilişler yanı sıra içerikler olacak. Renault Trucks’ın asıl etkinliği ise o gün 14:30’da olacak. Twitch, Steam ve YouTube kanallarında 8 Temmuz akşamı Türkiye saati ile 19:30’da başlayacak. Renault Trucks’ın yeni çekicilerinin tanıtımını için olan geri sayımı buradan takip edebilirsiniz. "Alıntı"
 9. Bildiğiniz üzere Iveco S-Way, yeni üretime sunulan Man TGX 2021, Scania S ve R 770, Volvo FH16 2021 ayrıca Ford FMax modeli ETS2'de yer almıyor. Volvo FH16 2021 modeli henüz yeni bir araç olmasına istinaden ETS2'de yer almamış olması kafa karıştırmazken Scania S ve R serilerinde 770 beygir motor seçeneği, Iveco S-Way, Man TGX 2021, Ford FMax modelleri güncellemeler ile neden ETS2'de yer almıyor gibi bir soru yöneltmemek mümkün değil. Sizce bu modeller neden güncellemeler ile birlikte oyuna dahil edilmiyor? Oyun içerisinde yer almalı mı?
 10. DAF markasının yeni nesil çekici modelleri XG, XF, 9 Haziran’da tanıtılmıştı. Özel iş birliği ile yeni DAF XG çekicisi ise ETS 2’ye ekleniyor. SCS Software ve DAF Trucks arasındaki bu harika iş birliği sayesinde ETS 2‘de ilk kez bir çekicide mirror cam, hayalet göstergeler yer alıyor. Ayrıca bu yeni çekicinin tanıtım gününden sadece 1 gün sonra sanal dünyada ETS 2 kamyon simülasyonuna eklenmesi de bir ilk sayılıyor. Start the Future sloganı ile tanıtılan yeni çekicilerde ilk kez DAF2ın yeni ve tamamen dijital dashboard ekranı ya da Driver Information Panel(DIP) olarak adlandırılan özellik bulunuyor. Diğer bir özellik ise opsiyon olarak gelen mirror cam/dijital aynalar oluyor. Geleneksel aynalar mirror cam ile değiştiriliyor. Daha iyi gece sürüşü için poz düzeltme özelliğine de sahip. ETS 2’ye eklenen şua n XG ve XG Plus modelleridir. XF modeli daha sonra gelecekmiş. Şu an sadece 4×2 şasi seçeneği bulunuyor. Müşterileri de ilk etapta bu araç sunuluyormuş. Yeni aracın özel bir boyaması da var. Lansman rengi ise Toskana Sarısı ve diğer renkleri de içeriyor. "Alıntı"
 11. ETS 2‘nin Heart of Russia DLC‘si için doğasına ait bazı ekran görüntüleri paylaşıldı. Dünyanın en geniş orman alanına sahip olan Rusya’da 8 milyon kilometrekarelik alanda karaçam, çam, ladin, meşe ve Rusya’nın folkloru ve tarihinin önemli bir parçası olan ülkenin ulusal huş ağacı yer alıyor. SCS Software da yeni harita genişlemesinde bitki örtüsünü bu şekilde zenginleştirecek ve Rusya’nın doğasını daha iyi aktarmaya çalışacak. Gösterilen ekran görüntüleri henüz geliştirme aşamasında ait olduğu için topluluğu heyecanlandıran bir şey görünmüyor. Rusya çok büyük olduğu için ülkede aynı zamanda çok sayıda ekosistem ve habitat bulunuyor. Tüm bu çeşitliliği düşününce Heart of Russia çalışması Iberia DLC’sinden de büyük oluyor. "Alıntı"
 12. Uyarı levhaları, geçiş önceliği, hız sınırı ve oyuncuların birbirine göstereceği saygı ile bu çözülebilir. Oyun içi değişiklik için "SCS" ile iletişim kurman gerekir. TruckersMP için söylüyorsan eğer, "Game Moderator" ekibi ancak bu duruma çözüm üretebilir.
 13. Merhaba; Bilgisayarınızın sağ alt köşesinde bulunan "hoparlör" simgesine sağ tıklayarak "ses ayarları" kısmına girin. Açılan pencerede sağ tarafta "ses kontrol paneli" kısmına girin. Açılan küçük pencerede "ses" kısmına tıklayın. Seçenekler içerisinden "windows varsayılan" seçeneğini tıklayarak uygulayın. Sol alt köşede bulunan "arama" kısmına tıklayın. Arama kısmına "cmd" yazarak yönetici olarak çalıştırın. Açılan "komut istemi" penceresine, "sfc /scannow" yazdıktan sonra yapılan tarama %100'e ulaştıktır. Son olarak bilgisayarınızı yeniden başlatıp tekrar deneyin. Sorununuz çözülmezse farklı yollar denemeniz için yardımcı olacağım.
 14. 1.35.x sürümleri sonrası eklenecek olan harita ve DLC'ler ile alakalı daha kaliteli görüntü, gölge, ışıklandırma ve doku kalitesi elde etmek için SCS ETS2 için DX11 ve üzeri sisteme geçiş yapmak durumunda olduğundan böyle bir durum ortaya çıktı. Eski bir bilgisayara sahipseniz işiniz zor. Eğer değilseniz; bilgisayarınızda Win7 var ise DX11 desteklemesine rağmen öncelikle Win10'a yükseltmenizi öneririm. Eğer ekran kartınız GeForce 5XX ve üzeri ise DX12 desteklidir, doğal olarak da 11 de desteklemiş oluyor. Nvidia için de 2011 yılından sonra bir ekran kartına sahipseniz yine destekleyecektir. AMD işlemci kullanıyorsanız ve Radeon HD 5XX üzeri bir ekran kartınız var ise yine destekleyecektir. Eğer bu bahsettiğim ekran kartı sürümleri ve 2011 yılına göre eski bir sisteminiz varsa, bilgisayarınızı yenilemeniz gerekiyor.
 15. 1.41 güncellemesi ile Iberia DLC’sinde yer alan Portekiz’in Autoestrada A24 yoluna yeni bir segment ekleniyor. Çok yakında başlaması beklenen 1.41 açık betası ile ETS 2‘nin son çıkan harita genişlemesini küçük bir güncelleme alacak. Portekiz’deki A7 ve A25 otoyollarını birbirine bağlayan Douro nehri vadisi boyunca kuzeyden güneye uzanan Autoestrada A24 otoyolu eklenecek. Bu yol Portekiz2in üzün bağları ile ünlü olan çok güzel bir bölgesinden geçiyor. Iberia DLC’si yayınlanırken içinde bulunması istense de zamanında tamamlamayı başaramadıkları için yer alamamış. Başlangıçta, bu yol Iberia DLC ile piyasaya sürülmek üzere düşünüldü, ancak zamanında tamamlamayı başaramadık. Şimdi ise A24’ün son yol segmenti de bitirilerek 1.41 ile geliyor. "Alıntı"
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.