Jump to content

xGustav

Veteran Driver VII
 TruckersMP Profile
  • Posts

    153
  • Joined

  • Last visited

About xGustav

  • Birthday 10/03/1999

Profile Information

  • Gender
    Male
  • Location
    Turkey
  • Interests
    Forum's and Game's
  • Preferred Trucks
    Volvo
  • American Garage Location
    Arizona: Tucson
  • EU Garage Location
    Germany: Erfurt
  • Known languages
    TR - - ENG

Recent Profile Visitors

7,446 profile views

xGustav's Achievements

Newbie

Newbie (1/13)

  • Conversation Starter
  • Avid Talker
  • Getting Noticed
  • First Post
  • Collaborator

Recent Badges

59

Reputation

1

Community Answers

  1. congrats, good luck in your new level!

  2. Tebrik ederim, görevinizde başarılar. Umarım daha üst seviyeleriniz için bir başlangıç olur.

    1. Nightmaree.

      Nightmaree.

      Teşekkür ederim.❤

  3. Suggestion Name: Extra Perm for Experienced Drivers Suggestion Description: There may be players trying to block other players and disrupting the order on crowded roads. The game sometimes does not have game moderators. Of course this is normal. We are all human. I would like to make some suggestions for this situation. Former and veteran players should be given an authorization. This authorization is only related to "player kick". According to the criteria determined by the managers, the old and deserving players will be given the authority I mentioned. Thus, players who violate the rules will be kicked from the game. For example; Must be active for 3 years, not suspended in the last 2 years, +800 hours on steam... Player criteria for non-abuse; Veteran Player can be reported. Therefore, the video recording must be turned on when the authorization will be used. Any example images: none / - Why should it be added?: There will be a decrease in the number of reports. Players will enjoy a more enjoyable gaming experience. In case of improper parking, the player will be kicked. Thus, the roads will be suitable for driving.
  4. Happy birthday!! 🥳

    1. xGustav

      xGustav

      Thank you senior 🥳

  5. Happy Birthday ❤️ 

    1. xGustav

      xGustav

      Thank you Lady ❤️ 

  6. Happy Birthday ^^ 🥳

    1. xGustav

      xGustav

      Thank you ❤️ 🥳

  7. TMP Developers, thanks for the update.
  8. Merhaba, internetiniz de dalgalanma ve jitter olduğu zamanlar oyundan kickleniyor olabilirsiniz. Yani anlık olarak başka birisi yüksek mb'lı bir dosya indiriyor veya veri aktarımı yapan bir oyun oynuyorsa anlık değerleriniz yükseliyor olabilir. Bu yöntem işinize yarayabilir; https://www.hosting.com.tr/bilgi-bankasi/dns-on-bellegini-sifirlama-ve-tarayici-on-bellegini-temizleme/
  9. Aslında oyunun sürekliliği olması açısından sürekli oynamamanız daha iyi. Günde 1-2 sefer atın mesela 1500-2500km arası olsun. Ben başka save kullanıyorum sadece sürmek için giriyorum mesela o halde bile sarıyor. Çünkü ETS sürekli oynanacak bir oyun değil. Günde 5-6 saatten bahsediyorum. Aşırı saat ETS için. Arkadaşlarında dediği gibi bir şirkete üye olursanız iyi olabilir yeni insanlar tanımak da iyi oluyor.
  10. Selamlar, maalesef böyle bir şey mümkün değildir. Çünkü truckersmp oyunu yeni sürümlere güncelliyor. Hangi versiyon geçerliyse yalnızca o sürümde çalışır. Şuan ETS2 için uygun sürüm: "temporary_1_39 - 1.39.x for incompatible mods" Hatta yakında 1.40 olarak güncellenecektir. İyi forumlar, iyi oyunlar. Umarım en kısa sürede oyuna geri dönüş sağlarsınız.
  11. Selamlar, Verilen ilk 3 yasaklama "Oyun Moderatörünün" takdirindedir. 4. yasak bir ay yani 30 gün. 5. yasak kalıcıdır. Yeni yasaklamanın uygulandığı tarihten 12 ay eski olan yasaklar göz ardı edilir. Bu 12 aylık periyot bekleme süresidir. Yasaklama uzatmaları, yasaklama uygulanırken aktif olan yasaklara(12 aydan daha az) dayanarak yapılır ve bir yasaklama aktifken 12 aylık periyodu geçip süresi dolarsa o yasaklama etkilenmez. Yasaklanma geçmişinizde en az iki adet aktif uzatılmış yasaklanmanız varsa, Oyun Moderatörleri, geçen yıl kaç yasaklama aldığınıza bakılmaksızın sonraki yasağınızı kalıcı bir yasaklamaya uzatacaktır, 4. veya 5. yasağınız olduğu için uzatılan yasaklar kaldırılamaz, kesinlikle otuz gün ve kalıcı olarak hesabınızda kalacaktır. §2.8 Yasaklama (Ban) Uygulaması Nasıl Yapılır? https://truckersmp.com/knowledge-base/article/742
  12. I'm looking forward to update.
  13. Happy birthday🎉

    1. xGustav

      xGustav

      thank you dude

  14. Happy Birthday :) 

    1. xGustav

      xGustav

      thank you dude

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.