Jump to content

Osmiyum22

Veteran Driver III
 TruckersMP Profile
  • Posts

    0
  • Joined

  • Last visited

About Osmiyum22

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Osmiyum22's Achievements

0

Reputation

  1. BUNU YAPABİLMENİZ İÇİN HCT ÇİFT RÖMORKUNU ALABİLMENİZ GEREKİR. YANİ BALTIK DLC'SİNE SAHİP OLMANIZ GEREKİR. Modla çok problemi olanlar için anlatıyorum. İlk önce SII Decrypt dosyasını indiriyoruz. Sonra Belgeler kısmındaki Euro truck simulator 2 klasörünü açıyoruz. Sonra profiles kısmına giriyoruz. (Sadece profiles) Oradan kaydınızın klasörüne giriyoruz. Save kısmına giriyoruz Ve sonra (Hızlı kayıt almak için oyun içi ayarlardan tuş atayabilirsiniz.) kayıt dosyasına giriyoruz. Karşımıza game.sii dosyası çıkacak. O dosyayı SII decrypt dosyasının üstüne sürükleyerek düzenlenmesini sağlıyoruz ve dosyayı açıyoruz. Ctrl+f yapıp ''chassis'' arıyoruz. Unutmayın, chassis kelimesini ararken dorseniz çoklu olacağından ilk çıkan kod en arka dorsenin kodu olacaktır. Size şimdi en uzun üçlü dorseyi anlatıyorum; ''chassis'' aradıktan sonra ilk çıkan kodu şu kodla değiştirin: /def/vehicle/trailer_owned/scs.box/chassis/ch_3_cet_ax.sii Sonra kodun altında ''body'' kodu olacaktır. (Yani arka römorkun kasası) Oradaki kodu şu kodla değiştirin: /def/vehicle/trailer_owned/scs.box/body/reefer_78.sii Sonra ikinci defa chassis kelimesini arıyoruz. İkinci çıkan kod HCT çift römorkun ortasındaki şasidir. Oradaki kodu şu kod ile değiştirin; /def/vehicle/trailer_owned/scs.box/chassis/ch_4_hook.sii Bunu yazdıktan sonra orta şasi boş kalacaktır. Orta dorsenin kasasını yapabilmeniz için şu kodu yapıştırın; vehicle_addon_accessory : _nameless.170.1e09.0f50 { slot_name: 0 slot_hookup: 0 wear: 0 data_path: "/def/vehicle/trailer_owned/scs.box/body/reefer_136.sii" } Kodu şu şekilde yapıştırın: Orta dorsenin şasisinin kodundaki ''}'' sembolünden itibaren boşluk bırakın. Bu kodu yapıştırın. Yapıştırdıktan sonra yine aynı sembolden itibaren boşluk bırakın. Sonra buradaki kod dizisinin _nameless.170.1e09.0f50 kısmını ctrl+c yapıp kopyalayın. Üç tane accessories cod dizisi olacaktır. Orta tarafındaki kod dizisindeki accessories kısmında şunu accessories 'lerden en son olanının altına boşluk bırakıp yazın: accessories[n+1]: _nameless.170.1e09.0f50 Buradaki n sayısı en sondaki accessories 'in numarasını temsil eder. Sonra tekrar chassis kelimesini aratıyoruz. Son çıkan kod ön dorsenin kodudur. Oradaki koda da şunu yazın: /def/vehicle/trailer_owned/scs.box/chassis/ch_3_bd.sii Sonra } sembolünün altında dorsenin kasa kodu olacaktır. Oradaki body'li kodu şu kodla değiştirin: /def/vehicle/trailer_owned/scs.box/body/reefer_78bd.sii Bu dorseyi yaparken normal soğutuculu dorse alın. Sonra sol üst taraftaki dosya kısmından değişiklikleri kaydediyoruz. Ve sonrasında oyuna girip dorseyi oyun içerisinden yapılandırıyoruz. Yapılandırdıktan sonra gönül rahatlığıyla dorsenizi kullanabilirsiniz. Bu şimdilik single için geçerli ama yarın öbürü gün TruckersMP 'nin tekrar serbest kılmasını umuyor, keyifli oyunlar diliyorum.
  2. 1) Flatbed, yani alçak taban treylerde ağır yük kargoları kullanılabilir mi ve eğer kullanılabiliyorsa HCT için uygun mudur? —————— 2) HCT çift römorkun arka römorku schwarzmüller DLC römorku ile değiştirilebilir mi? Ve HCT çift römorkları tamamı ile Krone römork DLC'si ile değiştirilebilir mi? 3) Çift römorklarda römorkların gövdeleri birbirlerinden farklı olabilir mi? Bunun hakkında bilgi verirseniz ona göre tırlarımı düzenleyeceğim. —————— 4) Çekicilerde şasiler her araca özgün değiştirilebilir mi? HCT çift römorkunun ön römorkuna rüzgarlık (wind deflector) takılması uygun bulunur mu? (Sadece soğutuculu kasa için) 5) HCT çift römorkların orta şasisi, goosenek yani konteyner taşıyıcı treylerin HCT halinin orta şasisi ile değiştirilebilir mi? 6) Treylerin tamponu yok edilmeksizin gövdesi çıkarılabilir mi? 7) Ve son sayılabilecek sorum, B-çift römork ön şasisinin arkasına B-çift römork eklenebilir mi? —————— Ayrıca oyundaki moderasyon yönetimi çok kötü. Ben yöneticilere soru sormak için onlarla konuşuyorum. Ancak cevap gelmiyor. Ve sonrasında bir bakıyorum merak ettiğim konu nedeniyle yasaklanmışım. Bu adaletsizliğe lütfen son verin! Birde alıntı yapmak isterim; Bazı römorkların modifiye edilmiş çift veya üçlü römork kombinasyonlarında bulunmasına izin verilmez. Ağır kargo DLC, Orman Makineleri DLC ve ATS "eyer monteli" kamyonlar söz konusu römorklardır. Simülasyon ve kullanım, bunların kaldırılmasının ana nedenleridir; önceki kurallarda, yola tam olarak sığamayan veya sığmayan birçok kombinasyon örneği vardı. Modifikasyon kuralında yük modeli ile ilgili değil, şasi ile ilgili, yani komple römorktan bahsedilmiş. Yük modelleri konusunda herhangi bir bilgi verilmemiş. Lütfen bunu açıklar mısınız? Ayrıca şu fotodaki kamyonun sürmesini sakıncalı mıdır? https://hizliresim.com/4pGOLL
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.