ZIPTO

Members
 • Content count

  14
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

4 Cargo

3 Followers

About ZIPTO

 • Rank
  What is a truck?
 • Birthday 05/26/2001

Profile Information

 • Gender Male
 • Location Turkey
 • Preferred Trucks DAF
 • American Garage Location
 • EU Garage Location
 1. I hate players that do not obey a red light.
 2. ets2_00025-min.thumb.png.0fd5076d5537eccb6b50cfd751c029a3.png

  1. [ETS2MCG] Kien Giang

   [ETS2MCG] Kien Giang

   nice photo and truck :rolleyes:

  2. MHT_

   MHT_

   Nice looking truck and photo! :)

 3. What do you think about that Light rule?

  Benim için çok erken. Arabalarımızı daha karanlık hava olmadan arabalarımıza çevirmeliyiz. Ancak, Kış Modu için oldukça idealdir.
 4. How do you Look around and use Mirrors?

  I do not even look at the road to look at my mirror I can say. In fact, a lot of times I use glass camera.
 5. Whats your favourite Truck colour?

  I'm blue preferences
 6. Forz.'S Gallery

  I think I got a fan.
 7. Do you guys record your drivings?

  Trolls quite the player in the game is quite good for a banned method. And I'm sure that this method makes it easier to work in than the truckersmp.
 8. Reckless driving quite replicate that allows players during the game. Especially Calais - these events in Duisburg in more ways than high. Despite rules to be brought into truckersmp quite recently they continue to violate these rules. What do you think about this subject? Do you have suggestions or there is a solution?
 9. This topic will be quite half my business, thanks for the subject.
 10. I personally use with keyboard and mouse. For me, provide me to go into the strip in a quieter cruising. But I think the majority of the game to travel using the WASD keys. The keys have good uses but is losing its majority in the strip.
 11. Bildiğim kadarıyla Xsplit oyun içerisinde aşırı derecede FPS düşürmesi yaşatıyor. Ben güncel olarak OBS kullanmaktayım. Gayet memnunum. Konu için ellerine sağlık.
 12. Öncelikle çeviri için teşekkürler. Belkide bu olay hakkında çok fazla konu açıldı. Ama şu anda oyun içerisinde benzinliğe nasıl girilir-çıkılır? Bunu bilmeyen oyuncular bulunuyor. Daha sonra bir Game Moderator tarafından kick yediğinde kendi hatasını görmeden feedback atmaya kalkışıyorlar.
 13. Ülkemizde artık Save Edit yapan binlerce oyuncu bulunuyor. Kimisi bunu faydalı olarak kullanıyor. Kimisi ise diğer oyuncular için zararlı ve oyun kurallarını ihlal edebilecek şekilde kullanmakta. Konu için ellerine sağlık.