Jump to content

Jean-Louis_Lorenzy

Veteran Driver II
 • Content Count

  48
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

55 Unlicensed

7 Followers

About Jean-Louis_Lorenzy

 • Rank
  3t Helicopter
 • Birthday 11/04/2001

Profile Information*

 • Gender
  Male
 • Location
  Istanbul
 • Interests
  Swimming, cricket also trucking :)
 • Preferred Trucks
  DAF
  MAN
  Scania
  Volvo
 • EU Garage Location
  The Netherlands: Rotterdam
 • Known languages
  English,Turkish, A bit of German

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. xD People can be funny sometimes so i love to watch the chaos of the crash or kinda stuff. Thats why i always drive between C-D.
 2. Sunucuda düzgün süren insanları trolleyen bir topluluk var onlar + bol bol sinirlenip küfür edenlerden en büyük sıkıntıyı çekiyoruz, küfür edersin ama içinden et oyuna niye yazıyorsun başına bela alıyorsun
 3. TruckersMPnin launcherini silip tekrar yüklemeyi dene, bende de oluyordu silip yükledim düzeldi.
 4. You might be trying to add the folders in wrong direction. Or you might downloaded oldest version of the snow mod. Please check if it is newest and make sure it is located in the correct path.
 5. Probably you didnt update the launcher of TruckersMP. Try to update or delete and reinstall it, after try again. If the problem is still existing after the above, let me know please.
 6. Düşünce güzel ama sunucularda bu kadar oyuncu varken durum imkansız gibi bir şey. Dakikada 10 kaza olsa ve 10 tane Oyun moderatörü o kazayla ilgilenirken bile dakikalar geçeceğinden kartopu etkisi gibi durum olacak. Kazalar artacak da artacak ve çok fazla birikme olacak. Bazı kişiler ne kadar suistimal etse de yönetim ekibi elinden geldiğince simülasyon deneyimi yaşatmak için çalışıyorlar zaten. Dediğim gibi, yapılsa güzel olabilir ama imkansıza yakındır.
 7. Merhabalar, bildiğin gibi hız sınırının değişikliği büyük yankı yarattı. Yönetim ekibinin yakın zamanda bir değişiklik daha yapacağını sanmıyorum.
 8. Hello, as i know you aren't allowed to talk about your ban in forum. So you should send an appeal for your ban from here. I wish you have a good day.
 9. My real name is Tolga, i am known as lorenzy2. I am from Istanbul, Turkey. One of my friend was playing ETS back in there and once he said 'lets play together'. Actually i wasn't simulation gamer but i thought it would be good to drive together. So i downloaded TMP and began to play. i am very glad because game and the community are perfect. In real life i am playing basketball and also swimming. I came from holiday recently and trying to get used to the city life again Also thanks for creating this great contect Aestrial.
 10. Merhabalar @BlackROSe53 Ekran kartı sürücünüzü güncelleyin. Config dosyasıyla oynama yaptıysanız, mümkünse eski haline getirin veya yeni bir tanesini edinin. Belgelerim/Euro Truck Simulator 2/config.cfg Profil dosyanızla alakalı olabilir, yeni bir tane indirin veya oluşturun. Eğer bu hatayı kalabalık alanlarda alıyorsanız, gelen güncellemeyle veya bilgisayarınızla alakalıdır. Görüntü ayarlarınızı düşürmeniz yararınıza olacaktır. Başlat tuşuna basıp arama kısmına cmd yazıp aratın.Gelen ekranda sfc / scannow yazıp enterlayın işlemlerin ardından bilgisayarınızı yeniden başlatın. Oyunu singleplayer modunda en az on dakika oynayın sonrasında multiplayer sürümünü açın. Bilgisayarım > Yerel Disk C > Program Data > TruckersMP klasörünü bulun ve çift tıklayarak girin. Açılan pencerede "core_ets2mp.dll" isimli dosyayı silin ve pencereyi kapatın. Yukarıdaki adımları deneyin, düzelmezse tekrar geri dönüş yapın lütfen. Saygılarıma, lorenzy2
 11. This is the facts, you need to get used to it since the latest update about double trailers. And this trailers are enjoyable, besides that situation is a storm in a tea cup in my opinion
 12. Currently, there are problems with servers i believe. I think the devs and related staff are working on it.
 13. Congratz on your promotion again :wub:

 14. Congratz on your new role:wub:

×
×
 • Create New...